Android-смартфон з кишені будь-якому користувачеві. Захоплюючі ігри, улюблені треки і фільми – все це прямо у вас в кишені. Єдине, що може зіпсувати вам насолоду – це якість звуку.

Деяким людям життєво важливо, щоб їх смартфон звучав не гірше домашньої стереосистеми, і вони готові витратити будь-які гроші на пристрій з просунутими аудіочіпами. Але якщо ви не розбираєтеся в залозі, що відповідає за звук, у вас все одно є кілька способів зробити прослуховування аудіо більш комфортним.

Для початку почистіть динамік

Якщо вам стало здаватися, що смартфон грає гірше звичайного, зніміть кришку і гарненько прочистіть грати динаміка від пилу. Такі проблеми зі звуком, як деренчання на високих частотах і хрип, викликані саме забрудненням пристрою.

Спробуйте різні музичні плеєри

Налаштування рідного плеєра, як правило, нечисленні. Розширені опції можна знайти тільки на смартфонах Xperia. Однак під Android написані вже сотні плеєрів, кращі з них – Poweramp, VLC Media Player і Stellio Player. Вибирайте будь-пробуйте. Всі вони мають зручний інтерфейс, різноманітні варіанти відтворення (по тегам, папок, назву треку, ім’я виконавця). Кожна програма по-своєму працює з апаратною частиною смартфона, тому і звук буде відрізнятися. У налаштуваннях ви зможете встановити комфортний рівень частот або вибрати один з пресетів, розрахований на певний музичний жанр.

Скачайте еквалайзер

Налаштування плеєра годяться тільки для прослуховування музики. Але ще є окремі еквалайзери, настройка яких позначиться на всьому звучанні смартфона: при вхідних дзвінках, повідомленнях, голосовому чаті і т. д. Еквалайзер пропонує безліч додаткових налаштувань, і це найкращий спосіб змінити якість звуку. Найбільш популярні – Equalizer FX (мінімалістичний з 12 пресетами), Equalizer Bass Boost (зосереджений на низьких частотах і об’ємному звуці) і Precise Volume (здатний підвищити граничний рівень гучності). Всі вони безкоштовні.

Зніміть чохол

Зрозуміло, чохол необхідний, адже ви не хочете бачити, як день за днем дисплей покривається мережею дрібних подряпин. Однак невдало підібрані чохли (особливо книжки і фліп-кейси) закривають динаміки, з-за цього звук здається глухим та нечітким. Чохол можна зняти на час прослуховування музики, головне – не забути потім надіти його назад.

Купіть якісні навушники

Ті, хто кажуть, що всі вставні і внутрішньоканальні навушники звучать однаково погано, просто не пробували якісних виробів. Насправді, гарні навушники-затички здатні видавати досить непоганий діапазон частот, у них є звукоізоляція, а з правильними налаштуваннями еквалайзера вони будуть просто творити дива.

Отримайте права суперкористувача

Root-права дадуть вам доступ до прихованих настройок смартфона, якими в звичайному режимі ви не можете користуватися. Вони зачіпають як зміни в операційній системі, так і управління залізом.

Як отримати права адміністратора, залежить від моделі вашого пристрою. Ця операція вимагає певних технічних знань і навичок програмування. Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще доручити це завдання фахівця.

Після отримання root-прав ви зможете встановлювати на ваш смартфон додатки, які не були доступні раніше, наприклад, DSP Manager. Ця програма має окремі настройки для всіх джерел звуку, включаючи навушники. З її допомогою ви зможете відрегулювати низькі частоти (проблемне місце більшості недорогих На ів), компресію, а також додати ефект концертного залу – об’ємне звучання з імітацією луни.

Крім DSP Manager, на рутованное пристрій підійдуть додатки Beats Audio і Viper4AndroidFX. Обидва є потужними інструментами для роботи зі звуком.

Джерело: http://igry-online.com.ua/