Shares
Спочатку було слово. Bookmarks. 🙂 Коли комп’ютери були великі, а інтернет затишно урчал в модемах, лінки на сторінки, які ми хотіли запам’ятати, ми заносили в закладки браузера. Так було досить довго, поки не настав бум різношерстих онлайнових сервісів. У тому числі онлайнових закладок (наприклад, delicious).
Зручність було очевидно — запам’ятовуючи потрібні нам лінки на сайтах закладок, ми мали доступ до них з будь-якого комп’ютера в будь-який потрібний нам час.
Час минав і після піонерського горна delicious стали швидко проростати багато інших подібних конкурентних сервісів закладок.
Хочу поділитися своїм особистим досвідом, що в результаті вибрала для ефективного збереження моїх закладок.
Отже, спочатку я вибрала, як всі пристойні айтішники тих часів, сайт delicious. Він досить зручний, з приємним дружнім інтерфейсом веб 2.0, з опціями сортування лінків за різними тегами та ін. Для зручності мітки можна групувати зв’язки (bundles). Все б було добре, тільки при імпорті моїх численних закладок з різних джерел часто виникали прикрі глюки — кодування в описі російських закладок безбожно збивалась. Але я все одно довго користувалася цим сайтом, т .до. він досить інформативний і зручний.
Потім, все-таки настав момент, коли перманентна метушня з кодуванням мені стала набридати, крім того в грудні 2010 прокотився слух про можливе закриття delicious — і про припинення підтримки цього сервісу. Тоді я вирішила зробити ревізію наявних нових онлайнових закладок. Виявилося, що сервісів дуже багато. Причому, є навіть і російськомовні (БобрДобр, Memori.ru і т. д.).
Перебравши з десяток сайтів онлайнових закладок, в підсумку я вибрала Diigo.com.
В Diigo.com є особистий простір (My Library), де зберігається різноманітна інформація користувача, причому, це не тільки закладки! Це ще такі можливості:
- Заметки (Notes) — можна писати текстові нотатки та зберігати їх онлайн. Це дуже зручно.
- Підсвічування (Highlight) важливих місць на сторінці. Наприклад, вам потрібно виділити на сторінці ключову думку, важливі моменти, щоб потім вам було легко згадати суть статті.
- Зображення (Images) — можна зберігати окремі картинки.
- Списки (My Lists) — можливість сортувати ваші дані в окремі папки. Наприклад, «Соціальні мережі», «Веб-розробка» та ін При цьому, у папці можуть бути різні ключові слова.
- Відмінна інтеграція з браузерами: плагіни для Firefox, IE, Chrome, Opera, Safari.
- Можливість доступу з Android, iPad, iPhone.
- Сумісність як з PC, так і з Mac.
- Можливість одним кліком відобразити потрібну інформацію на вашому блозі. Для цього потрібно зареєструвати в системі свої блоги і потім лише клікнувши «Send to Blog» ви легко поділіться посиланням. Підтримувані платформи: WordPress, Blogger, LiveJournal, Typepad, Movable Type, Windows Live Spaces, Drupal.
- Можливість налаштувати автоматичне оновлення (щодня або 1 раз на тиждень) вашого блогу (або блогів) певною групою лінків.
- Легка інтеграція з Twitter. Всього лиш натиснувши «Save Favorite Tweets» оновлюєте свій твіттер-стрічку.
- Швидкий і коректний імпорт/експорт ваших закладок.
- Створення свого кола друзів (My Network) і доступ до їх публічним закладок, записів, фотографій .
- Підтримка Diigo API.
- Ну і наостанок — можливість автоматично зберегти закладку і в delicious :-).
При цьому дані в My Library можна зробити приватними, щоб їх бачили тільки ви, так і публічними.
Ще я придивлялася до сервісу Evernote — він теж досить функціональний і популярний, але суб’єктивно, Diigo мені подобається більше, зважаючи на його гнучкості, можливостей, зрозумілому інтерфейсу.
Ольга Борисова, спеціально для ТопОбзор.
При використанні цього матеріалу активне посилання на http://www.topobzor.com обов’язкова.
Схоже
Share on Facebook Share
2
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
2
Total Shares
comments powered by HyperComments!