У цьому огляді мова піде про браузер для смартфонів Google Android, який називається Opera Mini.

Оглядатися буде версія збірки 7.5.3. Цей Браузер може якщо не все, то дуже-дуже багато. Незважаючи на те, що розмір файлу установки займає менше 1 мегабайта, Опера може сміливо змагатися з сучасними браузерами для ПК. Часто буває, що сайт, який не може відобразитися на персональному комп’ютері, легко завантажується на Опері Міні, навіть з телефонним інтернетом. В якості підтвердження успішності браузера, можна подивитися на кількість його скачувань на Google Play – цифра добирається вже до половини мільярда.

Давайте по пунктах розглянемо процес установки, експлуатації та настроювання браузера.

Як скачати Opera Mini для Android

Щоб завантажити браузер на свій смартфон, необхідно зайти в Google Play і в рядку пошуку написати «Opera». З знайденому списку потрібно вибрати «Opera Mini Веб-браузер».

 

Далі натиснути «Встановити» і прийняти дозволу для застосування.

 

Це все! Після цих дій ви станете володарем, напевно, самого швидкого та економного мобільного браузера. Заходити в Оперу тепер ви зможете, натиснувши на характерний значок «О» на робочому столі.

 

Інтерфейс Opera Mini 7.5.3.

Зайшовши у встановлену Оперу, ви побачите домашню сторінку, яка поділяється на два вікна: «Додому» і «Експрес-панель». Вгорі буде панель пошуку і панель вводу адреси, а внизу панель управління.

«Адресна панель»

Сюди ви зможете ввести повну адресу сайту, а Опера вам підкаже і допише потрібну назву, якщо ви вже були на ресурсі.

 

«Область пошуку»

Тут ви зможете вводити всі свої пошукові запити і змінювати службу пошуку, натиснувши на значок в лівій частині пошукового рядка.

 

«Додому»

Тут ви можете знайти останні цікаві новини вашого регіону і світу. Також ця функція дасть можливість переглядати ваші сторінки соціальних мереж і встановлювати деякі додатки з магазину «Opera», а також вибирати новини за категоріями.

 

«Експрес-панель»

В експрес панель ви зможете додавати сайти, щоб мати до них максимально швидкий доступ.

 

Додати сайт в цей розділ можна кількома способами:

  • Натиснути на іконку «+» і у вікні написати повний адресу цікавить вас сайту.
  • Натиснути на один з варіантів, які вам запропонує сама Опера. У варіантах відображаються останні посилання, за якими ви заходили.

 

Перебуваючи на сторінці сайту, на якому ви захочете отримати швидкий доступ з Експрес-панелі, натисніть на значок «Зірочка» в правому кутку адресного рядка і виберіть пункт «Додавання в Експрес-панель».

 

Ви зможете виставляти порядок розміщення посилань на Експрес-панелі на свій розсуд.

Щоб пересунути сайт на потрібне вам місце, затисніть його значок на кілька секунд і просто перетягніть.

 

Для видалення з сайту Експрес-панелі потрібно натиснути «Управління» і на іконку «Хрестик» на сайті, який вам більше не потрібен на стартовій панелі.

 

«Меню інструментів»

Ви зможете побачити цю панель внизу. Складатиметься вона з чотирьох значків: «Зменшити масштаб/назад», «Вперед», «Оновити/зупинити завантаження» і «Перемикання між вкладками».

 

Закладки в Opera Mini

Щоб зайти в меню закладок, ви повинні натиснути на значок «Опера» у нижньому правому куті і вибрати пункт «Закладки».

 

У цьому розділі ви отримаєте доступ до своїх закладок та управління ними. Якщо затиснути на секунду одну з вкладок, ви перейдете в меню управління. В ньому можна буде «Відкрити в новій вкладці», «Видалити» непотрібну вкладку, «Правити» (змінювати адресу та назву) і «Створити папку», в якій в подальшому будуть перебувати закладки, наприклад, схожі за тематикою.

Ці ж можливості ви отримаєте, якщо зайдете в «Управління» в лівому нижньому куті дисплея.

 

Додавання закладок Opera Mini

Додавши сайт в розділ закладок, ви в будь-який момент зможете повернутися на вас цікавить ресурс.

А додати закладку можна наступними варіантами:

  • Коли ви знаходитесь на сторінці, яку ви хочете додати в закладки, потрібно натиснути на значок «Зірочка», який знаходиться у правому верхньому куті екрану, і вибрати «Додати в Закладки». Натиснувши на трикутну стрілку, ви отримаєте доступ до всіх створених папок.

 

  • Щоб додати закладку на сторінку, вам потрібно, перебуваючи на сайті, натиснути значок «Опера» в лівому кутку і вибрати «Закладки». Далі натисніть зелений «+» вгорі і закладка додасться.

 

Додавання закладок на робочий стіл

В Опері є відмінна функція, з якою ви зможете заходити на свої улюблені сайти прямо з робочого столу на Андроїд. Щоб створити таку закладку, потрібно натиснути на той самий значок «Зірочка», перебуваючи на сайті, і вибрати «Додати на Головний екран»».

 

Тепер ви зможете перейти на вкладку прямо зі свого робочого столу.

 

Збережені сторінки в Opera Mini

Ця функція дозволить заходити на сторінку, яку ви збережете, в будь-який час і в будь-якому місці. Для цього навіть не знадобиться доступ до інтернету. Але оновлених даних у такому разі ви не побачите – тільки те, що було на момент збереження.

Щоб зберегти сторінку, вам слід, перебуваючи на потрібному сайті, натиснути значок «Опера» в лівому кутку і вибрати «Збережені сторінки». Далі натиснути зелений «+» у верхній сходинці. Тепер ви зможете заходити на цю сторінку, коли захочете. Таким шляхом ви зможете знайти повний список збережених сторінок.

 

Меню Opera Mini 7.5.3.

У меню браузера ви зможете потрапити, натиснувши на значок «Opera», який в нижньому правому куті.

Складається вона з дев’яти розділів:

1) Дані;

2) Історія, де ви зможете подивитися всі відвідані сайти;

 

 

3) Початкова сторінка – легкий спосіб повернутися до експрес панелі з будь-якого місця;

4) Збережені сторінки;

5) Завантаження – ви зможете переглянути всі файли, завантажені через Оперу, відкрити їх або видалити;

 

6) Налаштування (нижче детальніше);

7) Знайти на сторінці – дуже корисна функція у випадках, коли вам необхідно знайти на сторінці конкретне слово чи фразу. Просто введіть пошуковий запит, і Опера підсвітить всі збіги.

 

8) Поділитися – ви зможете надіслати посилання на сайт через всі можливі засоби (Bluetooth, E-mail, Gmail і т. д.).

9) Довідка – ви зможете дізнатися ще більше про програму «Opera Mini», подивитися можливості управління і повідомити автора про проблему.

 

А в пункті споживання трафіку ви подивіться, скільки трафіку вам заощадила Опера загалом і конкретно за цей сеанс.

 

Налаштування Opera.

В цьому розділі ви зможете налаштувати браузер “під себе”.

 

Тут ви знайдете такі підпункти:

1) Завантажити зображення – прибравши галочку, ви заощадите споживання трафіку, але картинки не відображатимуться;

2) Якість зображень. Три варіанти: від низької до високої.

Чим гірше якість, тим швидше завантажуються сторінки і менше споживається трафік;

 

3) Режим шрифту. Тут все буде залежати від ваших уподобань;

 

4) В один стовпець. При включенні цього режиму весь текст і картинки будуть йти суцільним стовпцем (зручно для сайтів зі статтями та текстом);

 

5) Переносити текст. Опера буде розставляти переноси на свій розсуд;

6) Панель стану і панель навігації. (Включення і виключення);

7) Opera Link. Тут ви зможете синхронізувати дані між пристроями або з персональним комп’ютером (закладки, експрес-панель і т. д.). Для цього доведеться пройти просту процедуру реєстрації і ввести ім’я і пароль на іншому пристрої;

 

8) Конфіденційність. Тут ви зможете очистити історію, cookies і паролі, а також отримаєте можливість відключити запам’ятовування паролів і прийом cookies (завантаження зображень та іншої інформації зі сторінок у буфер обміну);

 

9) Додатково – підпункт, де ви зможете додати кнопку виходу, поміняти протокол (HTTP або Socket/ HTTP), включити відображення домашньої сторінки і протестувати мережу, щоб дізнатися, підключені ви зараз до інтернету.

 

На закінчення хотілося б зазначити, що Opera Mini 7.5.3. справді вразить вас своєю економністю, швидкістю і функціональністю. Так що скачивайте, не замислюючись!

Джерело: http://htc-android.com.ua/