Cool reader є відносно новою програмою (рік випуску – 2012), яка створювалася спеціально для любителів почитати. Завдяки цьому додатку ви зможете перетворити читання електронних книг в досить зручний і простий процес. Програма підтримує велику кількість форматів, серед яких присутні такі: epub (non-DRM), doc, pdb, fb2, fb2.zip, txt, rtf, html, chm, tcr.

Представлена програма призначена для тих користувачів Google Play, у яких смартфони працюють на базі ОС Android.

Установка «Cool reader»

Отже, процес установки цього додатка досить простий. Для цього вам знадобиться підключення до інтернету або мережі WI-FI. Введіть в пошуку Google Play і перейдіть на сайт.

Потім наберіть назву програми та відкрийте його посилання. Тепер натисніть кнопку «Встановити» і прийміть всі умови.

Налаштування «Cool reader»

Тепер, коли додаток вже встановлено на ваш смартфон, можете починати користуватися ним. Коли ви зайдете в програму, то перед вами з’явиться список завантажених вами книг.

Якщо перейти по стрілочці у лівому верхньому куточку екрану, то ви опинитеся в меню, де знаходяться лише два розділу: «Останні книги» і «SD-карта».

В розділі «Останні книги» будуть зберігатися художні твори, які ви читали останніми.

Якщо ж зайти в розділ «SD-карта», то ви перейдете в перелік всіх файлів, які присутні на вашій карті пам’яті. Цей пункт призначений для того, щоб додавати в програму нові книги для читання.

Щоб перейти в меню «Налаштування» натисніть на кнопку «Меню» на вашому телефоні. Тепер перейдіть безпосередньо в самі «Налаштування».

Перед вами з’явиться меню, в якому ви зможете настроювати такі пункти: «Стилі», «Сторінка», «Програма», «Управління».

«Стилі»

Тут ви зможете виставляти зручний для себе стиль шрифту, встановлювати його розмір, включати і вимикати жирність в залежності від того, як вам краще буде видно текст, за необхідності включати «Нічний режим», а також налаштовувати у відсотках міжрядковий інтервал.

«Шрифт»

У цьому підпункті присутній чотири різних стилю шрифту на вибір користувача.

«Розмір шрифту»

Тут навіть назва говорить сама за себе. Розміри шрифту є з 16 до 56. Встановлюйте розмір в залежності від вашого зору.

«Жирність» і «Нічний режим»

Ці режими ви можете включати за необхідності. Перший, відповідно, виділяє текст «жирним» шрифтом. Другий підходить для любителів почитати в нічний час.

«Міжрядковий інтервал»

Дана функція дає вам можливість встановлювати самостійно інтервал між рядками, щоб вони не зливалися між собою. Міжрядковий інтервал встановлюється у відсотках: від 80% до 150%.

«Сторінка»

Тут присутній п’ять підпунктів: «Колонтитул», який можна включити або прибрати, «Виноски внизу сторінки, які є в читається вами книзі, а також настроюються «відступ», «відступ» і «Верхній відступ» (від 0 до 25).

«Програма»

У цьому розділі ви можете включити/вимкнути «Full screen», що перекладається з англійської як «Повний екран».

«Управління»

Тут ви зможете увімкнути/вимкнути функцію «Sample option, яка дозволяє читати книги в її початковому вигляді, тобто з початковим оформленням.

«Закладки»

Мабуть, найпопулярніша і важлива функція в цій програмі, бо ж який читач книги обійдеться без закладення. Так можна і цілу главу пропустити або ж, навпаки, за новою доведеться читати.

 

Натисніть на «Закладки», перебуваючи в самій книзі, щоб відзначити місце, де ви закінчили читати, або ж просто виділити цікаву для вас цитату/уривок/абзац.

«Знайти»

За допомогою цієї функції ви зумієте відшукати потрібну рядок тексту або шматок фрази.

 

Введіть ім’я або прізвище персонажа в пошуковий рядок, і збіги виділятися як на поточній сторінці, так і в усьому тексті. А ви зможете перегортати і дивитися, де раніше з’являвся той чи інший герой.

«Перейти»

Ці «сліди» допоможуть вам швидко перейти на певний номер сторінки, на позицію у відсотках, а також на утримання відкритої книги.

«Відкрити файл»

Якщо натиснути на цей пункт, то ви опинитеся в списку завантажених книг в програму, де ви зможете відкрити інший твір.

 

Загалом, програма «Cool reader» – дійсно дуже зручна програма для читання.

Поєднуючи в собі досить простий і симпатичний інтерфейс, вона набирає все більшу популярність серед користувачів андроїд-платформ.

Джерело: http://wnro.kiev.ua/