Добрий день всім шанувальникам та поціновувачам смартфонів на ОС “Андроїд”.

Сьогодні мова піде про таку важливу для «здоров’я» вашого телефону або планшета програмі, як Clean Master (в перекладі з англійської «Майстер Очищення»). Якщо ви знайомі з програмою очищення для персонального комп’ютера CCleaner, то наше додаток – аналог, але для ОС Android. Також програма буде виконувати і функції диспетчера завдань на комп’ютері. Такі можливості дозволять вам видаляти непотрібні файли і закривати непотрібні додатки на вашому смартфоні Android.

Скачати Clean Master для Андроїд

Щоб завантажити програму Clean Master на свій смартфон, введіть її назву у розділі пошуку «Google Play» і виберіть «Clean Master (диспетчер завдань)».

Далі натисніть «Встановити» і погодьтеся з умовами користування.

Після установки ви зможете користуватися програмою Clean Master, заходячи прямо з робочого столу.

Інтерфейс Clean Master

Зайшовши в програму, ви побачите дві круглі смуги завантаження: перша покаже відсоток використаної пам’яті, а друга – відсоток завантаженості оперативної пам’яті пристрою.

Нижче ви побачите 4 розділу програми:

 • «Сміття»
 • «Прискорення Пам’яті»
 • «Особисті Дані»
 • «Менеджер Програм».

Посередині екрана буде смуга, на якій Clean Master буде «хвалитися тим, скільки пам’яті він очистив сьогодні, а скільки за весь час використання.

 

У верхній частині екрану ви знайдете доступ у магазин з додатками і іграми, а також іконку опцій, які можна викликати, натиснувши кнопку «Опції» на вашому пристрої.

 

У розробників Clean Master для Android вийшло створити відмінну програму.

Весь інтерфейс промальований в біло-синьо-блакитних тонах, що дуже приємно оку.

Але є одне але — додаток доступний тільки у вертикальному положенні.

Сміття (очищення непотрібних файлів)

У цьому розділі, як видно з самої назви, ваш пристрій очиститься від непотрібного «сміття».

Розділятися цей розділ буде на дві частини: «Сміття стандартний» і «Розширений».

Стандартний сміття

У стандартному підрозділі програма буде очищати системний кеш, апк файли та інші файли, засмічують пам’ять пристрою . Зайшовши в «сміття», програмі буде потрібно кілька секунд, щоб зібрати інформацію про очищення. Далі натисніть кнопку «Очистити» внизу екрану і ваш телефон звільниться від непотрібних файлів.

 

Якщо захочете подивитися детальну інформацію про тій чи іншій групі очищення, просто натисніть на неї і подивіться, з яких програм і який обсяг сміття буде видаляти Clean Master.

 

Якщо ви не хочете, щоб очищався сміття з якогось програми, приберіть галочку навпроти назви – і Clean Master очистить все сміття, крім потрібних вам програм.

 

Також ви зможете очистити окремо вибраний сміття.

Для цього натисніть на потрібний файл і виберіть команду «Очистити».

 

Розширений режим

Перейти в нього, натиснувши на напис «Розширений» у правому верхньому куті.

У розширеному варіанті очищення сміття буде знаходитися кеш деяких програм, тимчасові файли, ескізи галереї, порожні папки і файли, які перевищують 10 МБ.

Тут ви самі будете виставляти галочки навпроти файлів, які хочете почистити. Але доведеться бути дуже обережним, адже більшість відео і музики може потрапити в розділ «більш 10мб.».

Вибравши потрібні файли, натискайте «Очистити».

Прискорення пам’яті

Програма чудово справляється з однією з головних своїх цілей. Вона очищає близько 5-300МБ ОЗП.

Щоб прискорити роботу вашого пристрою, просто зайдіть в режим «Прискорення пам’яті». Тут ви побачите список програм, які займають максимальна кількість пам’яті.

Коли ви натиснете «Прискорити», Clean Master закриє програми, а ви отримаєте більше вільного віртуальної пам’яті і збільшите швидкість роботи пристрою. Знявши галочку, ви не дозволите Clean Master закрити цікавлять вас додатки.

Прискорення ігор

Для переходу в цей режим потрібно натиснути на значок джойстика, перебуваючи в розділі «Прискорення пам’яті».

 

Якщо ввімкнути функцію прискорення ігор, програми на вашому пристрої почнуть працювати в середньому на 20% швидше і стабільніше. Це вийде забезпечити за рахунок того, що Clean Master не дозволить запускатися іншим процесам під час гри. Для включення функції натисніть «Прискорення».

Після цього на головному екрані вашого Андроїд смартфона з’явиться папка з іграми, в якій ви зможете запускати програми в прискореному режимі.

 

Для скасування режиму прискорення потрібно зайти в меню прискорення ігор. Натиснути клавішу «Опції» на телефоні або три точки в правому верхньому куті. В меню вибрати «Откл. прискорення».

 

Меню прискорення пам’яті

Щоб відкрити опції меню, вам потрібно або натиснути кнопку «Опції» на апараті, або три точки в правому верхньому куті. Після чого відкриється доступ до трьох підрозділах:

 • «Створити віджет»
 • «Авто-зупинка»
 • «Список винятків».

Створити віджет

Тут ви побачите 2 сторінки.

На першій ви зможете натиснути «Створити», щоб віджет розміром 1х1 додався на ваш робочий стіл.

А на другий буде детальна інструкція по додаванню віджетів розміром 4х1.

Тепер, щоб очистити ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті пристрою достатньо просто натиснути на віджет, навіть не заходячи в сам Clean Master.

Авто-зупинка

Тут ви зможете включити функцію, з якої Clean Master буде завершувати всі завдання, коли буде відключатися екран пристрою. І включити нагадування про те, що залишилося мало вільної віртуальної пам’яті.

 

А також виставити значення, при якому Clean Master буде вас попереджати.

Список винятків

В цьому розділі ви зможете переглянути список програм, які Clean Master не може зупиняти. Для додавання потрібного додатка натисніть «+», який знаходиться праворуч, вгорі екрана та виберіть потрібну програму.

 

Кнопка «Додати» перенесе її в список виключень.

Особисті дані

Даний розділ максимально детально збирає інформацію про ваших даних, наприклад, історію пошуку браузера, буфер обміну, збережені фото і аудіо з соціальних мереж і все в цьому роді. Файли програм, навпроти яких можна виставити галочку, будуть очищатися за рахунок одного натискання на кнопку «Очистити».

 

А ось файли, які знаходяться нижче заголовка «Ручне очищення», видаляти потрібно буде в ручному режимі через телефонний менеджер додатків.

Менеджер додатків

Останній розділ Clean Master – це повноцінний менеджер додатків.

У ньому ви зможете відсортувати ігри і програми за рахунок піктограми в правому верхньому куті.

Сам розділ буде ділитися на 4 частини:

 • «Видалити»
 • «Бекап»
 • «Перемістити»
 • «Вибірка».

Видалити

У розділі ви побачите повний список додатків на вашому Андроїд пристрої. Тут ви зможете поставити галочку навпроти однієї з програм, а потім видалити її або зробити резервну копію (Бекап). Після того, як ви зробите бекап програми, ви в будь-який момент зможете встановити його прямо з програми Clean Master. При цьому збережуться рекорди і пройдений прогрес у грі.

Бекап

Розділ, у якому ви зможете побачити список додатків, які ви зробили резервне копіювання.

Вони будуть ділитися на встановлені та невстановлені.

Якщо ви захочете відновити одну з невстановлених на пристрої програм, то просто натисніть на неї та виберіть «Встановити».

Перемістити

Функція, яка чудово впорається із завданням очищення пам’яті на пристрої. Ви зможете переміщати ігри і програми з пам’яті телефону на карту пам’яті. Зайшовши в розділ, ви побачите список програм, які можна перемістити на карту пам’яті. Відмітьте потрібне і натисніть «Перемістити на SD-карту».

 

Далі відкриються установки цього додатка вам потрібно буде натиснути «Перемістити на карту пам’яті».

 

Після того, як напис зміниться на «Перемістити у Внутрішню пам’ять», ваш додаток буде переміщено.

 

Також відразу після установки нової програми Clean Master висвітить вікно, що запитає: «Ви хочете перемістити програму на карту пам’яті?».

Вибірка

Тут ви знайдете програми, які вам буде рекомендувати Clean Master. Натиснувши на одну з них, ви перейдете в Google Play для скачування.

Повідомлення та плаваючий віджет

Це додаткові функції Clean Master, які можна буде включити, зайшовши в «Опції» на головному екрані та виберіть розділ «Налаштування».

 

Вони спростять вам не тільки доступ до можливостей самої програми, але і допоможуть управляти основними функціями вашого апарату.

Повідомлення

Так буде називатися додаткове меню, значок якого з’явиться праворуч вгорі, в панелі сповіщень вашого пристрою.

Потягнувши за верхню частину екрану, ви побачите рядок повідомлення Clean Master, яка буде складатися з таких елементів (зліва направо):

 • Перехід в програму;
 • Швидке очищення ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті;
 • Будильник телефону;
 • Відкрити список останніх запущених додатків;
 • Налаштування телефону.

Плаваючий віджет

Плаваючий віджет – це меню, яке надасть вам швидкий доступ до більшості функцій Clean Master. Включивши цю можливість, ви побачите, як збоку екрана на робочому столі з’являться маленькі цифри з відсотками (рівень завантаження ОЗП).

Ви зможете запустити «чарівну очищення», перетягнувши ці цифри вниз екрану.

Так ви побачите красиву злітає мітлу, яка почистить ОЗП, а результати виведе під веселкою.

Якщо ж ви просто натиснете на ці цифри, то побачите меню плаваючого віджета, де можна буде швидко очистити ОЗП або перейти в один з розділів Clean Master.

Включити і налаштувати основні функції телефону в меню «Перехід».

А закрити останні відкриті програми в меню «Завдання».

Підсумки

Програма Clean Master для Анроид виявилася дуже зручною, швидкою і практичною. До неї ви звикнете досить швидко, також швидко буде помітний результат: збільшення швидкості роботи, збільшення вільного місця і економія батареї.

Джерело: http://kbcsecurities.com.ua/