Працюючи в інтернеті, можна зіткнутися з масою проблем: фейкові новини, віруси і постійний потік спаму. Однак буває таке, що потрібний сайт, який тільки вчора чудово проглядався з вашого браузера, сьогодні відмовляється відкриватися, посилаючись на проблему з SSL сертифікатом.

Ні перезавантаження інтернету, ні перезапуск браузера не допомагають позбавитися від помилки. На щастя, існує ряд способів виправити проблему з підключенням до потрібної сторінки.

Налагодження інтернет-з’єднання

Насамперед варто використовувати альтернативну точку доступу: підключитися до Wi-Fi, якщо у вас мобільний інтернет, або навпаки – відключитися від стаціонарної точки доступу і використовувати стільникового оператора.

Спробуйте завантажити інший веб-сайт. Можливо, проблема не в вашому підключенні, а в неполадки на стороні провайдера чи самого сайту. Якщо це так, проблему швидше за все вже вирішують, так як помилки при з’єднанні в цьому випадку будуть не у вас одного.

Іноді після чергового оновлення у роботі програми можуть спостерігатися збої. У цьому випадку варто спробувати повністю скинути налаштування мережі.

 • Перейдіть в налаштування смартфона.
 • Знайдіть меню «скидання і відновлення» (у різних смартфонах воно може знаходитися або в самому низу списку налаштувань, або в одному з підпунктів).
 • У меню «скидання і відновлення» виберіть «скидання налаштувань».

Дата і час як винуватці всіх проблем

В сучасних гаджетах багато додатків (особливо мережеві програми) синхронізуються з годинником. Будь-яка маніпуляція з поточною датою призводить до помилок програми. Про помилкову дату може повідомити сам гаджет: він попросить перевести годинник у відповідність з поточним часом.

Щоб не налаштовувати кожен раз час на телефоні вручну, поставте галочку в налаштуваннях «дата і час» навпроти пункту «дата і час мережі» або «синхронізувати час з мережі»

Завжди оновлюйте застарілі програми

Помилка SSL-з’єднання може виникати і при довгому відсутність оновлень. Пов’язано це з простроченим сертифікатом поточної програми, так як дію сертифікатів обмежена з цілей безпеки.

Щоб оновити поточний софт на смартфоні, необхідно:

 • зайти в меню Play Market;
 • вибрати пункт «мої програми та ігри»;
 • натиснути кнопку «оновити все».

Якщо ви не бажаєте оновлювати деякі додатки, завжди можна провести процес в ручному режимі. Для зручності рекомендується зайти безпосередньо в налаштування програми і відзначити галочкою пункт «автоматичне оновлення».

Проводите регулярне очищення кешу в браузері

При оновленні софта нерідко залишаються кешовані дані, які заважають коректно обробляти поточні сторінки сайту, з-за чого виникають помилки з сертифікатом.

Щоб очистити кеш, можна використовувати внутрішні налаштування самого браузера або універсальну утиліту для очищення системи Android.

Для чищення кеша необхідно:

 • зайти в налаштування телефону;
 • вибрати меню «програми»;
 • знайти веб-оглядач та тапнути по ньому.

В залежності від операційної системи тут може виникнути необхідність зайти в пункт «пам’ять». Загалом, знайдіть кнопку «очистити кеш» і сміливо тисніть на неї.

Антивірус заважає коректній роботі в мережі

Хоч антивірус і призначений для пошуку вразливостей в системі і запобігання несанкціонованого доступу в систему, він може блокувати і поточне підключення до мережі, видаючи SSL-помилку. Є ймовірність, що в цю саму хвилину він відображає атаку, тому помилку варто приділити особливу увагу і відключитися від поточної мережі, особливо якщо ви використовуєте публічну точку доступу.

Повне відновлення пристрою з бекапа

Знайте, що іноді відновити смартфон в первісний стан куди простіше, ніж шукати винуватця проблем. Якщо нічого не допомогло і ви зважилися на кардинальні заходи, необхідно:

 • перейти в налаштування смартфона;
 • відшукати пункт «скидання і відновлення»;
 • у підпункті вибрати «повний скидання до заводських налаштувань».

Неважко здогадатися, що ваші особисті дані будуть втрачені безповоротно. Тому рекомендується використовувати резервну копію даних контактів та нотаток. Якщо при першій налаштування ви погоджувалися резервувати свої дані в Google-хмара, то після скидання до заводського стану використовуйте свій акаунт для відновлення даних.

Однак це не поширюється на фото, відео та музичні файли, тому перед форматуванням скопіюйте мультимедіа з пам’яті пристрою на свій комп’ютер.

Джерело: http:///