Корпорація Apple підготувала глобальний апгрейд десктопної macOS. Оновлена операційна система Apple, яка використовується в пристроях сімейства MacBook та інших Mac-пристроях, буде представлена на щорічно проводиться фірмовому заході для розробників WWDC на початку літа 2019. Настільна платформа macOS робочої версії 10.15 отримає чимало подібності з мобільного iOS. Крім того, очікується глобальна апдейт штатних додатків, включаючи імовірний відмова від iTunes.

Злиття macOS і iPad

Найближчим оновлення macOS пов’язано з появою в операційній системі технологічного рішення Marzipan. Даний інструмент авторства розробників компанії передбачає більш простий спосіб перенесення сторонніх програм і фірмових iPad-додатків на настільні ПК і ноутбуки. Вперше про Marzipan корпорація заговорила ще в 2018 році, проте в новій версії macOS буде представлена його остаточна збірка. У перспективі технологія допоможе збільшити число додатків, сумісних з пристроями Mac.

Крім Marzipan, ще одним кроком у бік інтеграції macOS-пристроїв і планшетних комп’ютерів стане нова iOS 13, яка дозволить використовувати iPad як додатковий екран для «яблучних» ПК і ноутбуків. З допомогою спеціальних налаштувань вдасться робити дублікат однієї і тієї ж картинки або ж виносити на дисплеї різні зображення.

Нововведення для музики і відео

На ймовірну заміну iTunes система macOS індексу 10.15 отримає оновлений музичним додатком. Нова Music збереже багато функцій iTunes. Для користувачів буде відкритий доступ для перенесення вмісту на комп’ютер за допомогою синхронізації з iOS-пристроєм. На відміну від знайомого інтерфейсу iTunes «Музика» має більш простий дизайн – новий додаток має схожість з однойменною рішенням для пристроїв на базі iOS. Стандарт відтворення відео у програмі «Музика» відсутня. Для цього в настільної ОС Apple передбачено ТВ-додаток з аналогічними параметрами, що і в утиліті для iOS і tvOS.

Інші новинки

Програма батьківського контролю Screen Time, яка входить в основну базу додатків iOS, ймовірно з’явиться і в десктопної macOS 10.15.

Утиліта володіє інструментами для відстежування і обмеження часу роботи певних програм, ігор або роботи самого браузера.

Масштабно оновлена операційна система Apple для десктопів і ноутбуків включить в себе і модернізований Apple Books. Утиліта із зміненим інтерфейсом отримає панель швидкого доступу до власної бібліотеки, магазину нових видань, аудіокниг.

Додаток Reminders також торкнуться зміни. В основному вони стосуються зовнішньої сторони програми, залишивши її класичні функції на місці. Reminders з трохи зміненим інтерфейсом отримає деяку схожість з аналогом для iOS. Також слідом за мобільного iOS нова macOS може обзавестися стікерами і різними візуальними ефектами.

Крім усього, розробники Apple можуть доповнити macOS 10.15 також оновленим рішенням Find my. Програма об’єднала в собі опції Find My Friends і Find My iPhone і отримало в додаток сервіс Find Network, з допомогою якого можна відстежувати Mac-пристрій, не підключений до мережі Wi-Fi.

Джерело: http://catalog-security.com.ua/