Якщо ви читаєте відгуки, які користувачі залишають в Google Play, то вам хоча б раз потрапляло на очі висловлювання в стилі «додаток супер, але після оновлення перестало працювати».

Так, бувають випадки, коли після оновлення програма повністю або частково втрачає працездатність. І якщо вас із якоїсь причини не влаштовує апдейт, ви можете повернутися на попередню версію.

Що може бути поганого в апдейта?

Найбільш поширені проблеми, на які скаржаться користувачі після оновлення програм, наступні:

  • баги;
  • припинення підтримки старих версій Android;
  • несумісність додатку з апаратними характеристиками пристрою;
  • до невпізнання змінений інтерфейс;
  • відсутність звичних функцій;
  • велика кількість рекламних вікон.

Якщо ви зіткнулися хоча б з парою пунктів з перерахованого, вам напевно захочеться повернутися на стару версію програми.

Як встановити стару версію Android-додатки?

На жаль, зробити це через офіційний магазин не вийде. Google Play дозволяє розробникам виставляти тільки одну версію АПК, тому з кожним оновленням додаток перезаливается, а його попередню версію видаляють.

При цьому Google ретельно стежить за тим, щоб на пристроях користувачів завжди були встановлені свіжі версії програм. Для цього було придумано автоматичне оновлення.

Так що якщо ви хочете користуватися саме старою версією програми, викачувати її доведеться зі стороннього ресурсу.

Що варто зробити перед установкою старого додатка

Для початку підготуйте свій смартфон. За замовчуванням система забороняє установку додатків звідки б то не було, крім як з офіційного магазину. Зайдіть у вкладку «безпека» і поставте галочку напроти пункту «невідомі джерела». Після цього ви зможете встановити APK, викачане з будь-якого сайту.

Однак ця інструкція не актуальна для восьмої версії Android. У Oreo вам доведеться давати дозвіл на запуск сторонніх APK будь-якої програми, наприклад, Google Drive або Chrome. Це залежить від того, яким чином додаток потрапить на ваш смартфон: якщо ви збираєтеся завантажити його з допомогою браузера, дайте дозвіл або Chrome того браузера, який використовуєте. Дана настройка знаходиться у вкладці «конфіденційність і безпека» – «ще» – «установка невідомих додатків».

Не забудьте відключити автоматичне оновлення додатків

Відключите автоматичне оновлення в Google Play. В іншому випадку магазин швидко виявить на вашому пристрої неактуальне, і ви навіть не помітите, як воно оновиться.

Видаливши непотрібне додаток, ви зітрете всі пов’язані з нею дані, настройки, ігровий прогрес і т. п. При бажанні можете зробити бекап і зберегти його в хмарі, щоб потім відновити в старій версії програми.

Видаліть оновлене додаток і переходите до пошуку потрібної версії.

Де можна скачати старі версії програм?

Безкоштовно скачати старі версії APK можна з таких сайтів, як APKMirror, 4PDA, UpToDown, APK4Fun і APKPure. В описі ви знайдете всю потрібну інформацію: версію програми, попередження про баги і несумісності і т. д.

Встановлення гранично проста: качаєте файл, знаходите в пам’яті пристрою і запускаєте. Всі.

Завантажити додаток можна і через десктопний ПК. Тоді вам доведеться переміщати його в пам’ять смартфона через USB-кабель або хмарний сервіс, але це не займе багато

Джерело: http://miranda.org.ua/