Воістину широкі можливості Android є причиною, чому ця система не втрачає популярності серед користувачів мобільних пристроїв. Проте і у неї є ряд особливостей, які можуть викликати роздратування. На щастя, позбутися від них – справа п’яти хвилин.

Постійна надсилання даних про місцезнаходження

Мережеві функції сильно підвищують витрата акумулятора. Якщо при мінімальному використанні пристрою ви помічаєте, що відсоток заряду опускається на очах, кращим виходом буде відключити непотрібні служби. Визначення місця розташування може бути дуже корисним, коли ви відправляєтеся в незнайоме місце, але вдома або на роботі воно вам навряд чи знадобиться.

Перейдіть в меню і знайдіть підпункт «місце розташування». Він може перебувати в різних місцях в залежності від версії операційної системи. Там ви зможете повністю відключити функцію визначення місцезнаходження або вибрати оптимальний режим.

Після цього пристрій буде менш інтенсивно витрачати заряд, однак ваша безпека буде під загрозою: якщо смартфон вкрадуть, ви не зможете віддалено визначити, де воно знаходиться.

Автоматичне вимикання екрана

При відсутності активності Android автоматично відключає екран, щоб економити витрату батареї. Дратувати ця дбайлива функція може при перегляді відео або читання, коли вам доводиться час від часу тикати в екран, щоб він не згас. Так, деякі програми (YouTube, читалки) досить розумні, щоб тримати екран включеним постійно, але не всі.

  • Якщо вам так важливо тримати дисплей включеним, перейдіть в налаштування та встановіть максимальний час до відходу в сплячий режим. Тепер тикати в екран доведеться набагато рідше.
  • Другий варіант вирішення проблеми – додаток Caffeine. Через нього можна заборонити дисплею відключатися у певних програмах.

Але самий просунутий варіант – це функція Smart Stay, яка не дає дисплею гаснути, поки власник дивиться на нього. В деяких смартфонах (Samsung, Huawei) вона може бути вшита в прошивку і працювати за замовчуванням. Тим, у кого її немає, доведеться качати додаток Smart Stay + або будь-яке аналогічне.

Дана функція працює через фронтальну камеру, активуючи її через певні проміжки часу, які можна задати в налаштуваннях. Пристрій вимикається лише в тому випадку, якщо особа власника не було виявлено.

Зайві повідомлення

Позаду залишилися часи KitKat, коли Android-повідомлення миготіли в рядку стану, а не вискакували у вигляді здоровенних вікон. Зараз, в епоху соціальних мереж і нескінченних потоків інформації, Android хоче, щоб ви дізнавалися про все негайно, і не відстане, поки не переконається, що за день ви переглянули мінімум сотню спливаючих віконець. Ну або поки ви не забороните йому їх надсилати.

На щастя, непотрібні повідомлення можна відключити. Це робиться через налаштування додатків. Вам доведеться витратити 3-5 хвилин, щоб встановити права кожного. Після цього можете не сумніватися – якщо смартфон що надіслав, це напевно щось важливе.

А додаток HeadsOff поверне вас у часи KitKat: воно примусово перетворює heads-up повідомлення в короткі курси, які з’являються в рядку стану.

Захаращений іконками робочий стіл

Одна з принад Android полягає в тому, що з цієї ОС ви можете налаштувати робочий стіл по своєму бажанню. Якщо ви не хочете, щоб там знаходились зайві іконки, можете їх видалити. Але щоб при установці нових програм вони не з’являлися знову, треба зайти в налаштування Google Play і зняти галочку в графі «додавати значки».

Однак у восьмій версії Android цієї можливості вже немає. Зате можна вибрати стиль робочого екрану пристрою, при якому іконки додатків будуть розміщуватися в окремому меню. Сам робочий стіл залишиться чистий, поки ви самостійно не перенесете на нього потрібні програми та віджети.

Джерело: http://webcom.dn.ua/