На сьогоднішній день Android – досить стабільна система, в якій усунено багато недоліки перших версій. Тепер людям не потрібно виконувати роботу по удосконаленню телефону власними силами, отримуючи root-права.

Крім того, отримання root-прав без поважної причини – погана ідея. Це пояснюється тим, що права суперкористувача несуть за собою багато проблем, про які звичайна людина навіть не здогадувався. Давайте розглянемо, чого варто остерігатися і чому.

Знайомство з root-права

Що таке “root-права?” Насправді все просто. На телефоні, грубо кажучи, є 2 види облікових записів: Гість та Адміністратор. В гостьовій облікового запису програм дається відносно мало свободи: вони не беруть участі в роботі системи, просто живуть самі по собі, виконуючи обмежену роботу. Але облікового запису адміністратора програмами дозволяється брати на себе дуже багато функцій: змінять дані в системі, використовувати і “зламувати” інші програми і т. д. Root-права – це, образно кажучи, ключ до облікового запису адміністратора. Іноді root-права просто необхідні для вирішення специфічних і не дуже завдань. Але, як показує практика, багато їх встановлюють просто так, без причини.

Чим небезпечні root-права?

По-перше, неофіційність. Якщо ви встановили root-права, можете відразу попрощатися з ліцензією пристрою. Звучить дивно, так? Ви не зможете оплачувати рахунки в банку за допомогою телефону, так як банки активно борються з володарями root-прав. Причина проста – ви можете стати хакером, а банківські антивірусні програми будуть мати обмеження по перевірці файлів.

По-друге, віруси і хакерські атаки. В принципі, це стосується і першого пункту. Будь-які дані можуть у будь-який момент перехопити: від вашого доступу до банківського гаманцю до ніка в грі. Віруси, в’їдаючись в систему, просто розірвуть ваш Android і він стане “цеглою”. Пам’ятайте: якщо є права суперкористувача, ви можете проводити хакерські заворошки, але будь-яка людина досвідченіший за вас зробить ваш телефон зброєю проти вас самих.

По-третє, втрата гарантії. З вашим гаджетом ніхто тепер не буде хотіти мати справу (мається на увазі ремонтні компанії). Після отримання root-прав гарантія обнуляється і ваші проблеми з мобільним пристроєм будуть нікому не потрібні, так як причиною поломки, з великою ймовірністю, є віруси. Хоча багато сперечаються з тим, що компанії не несуть відповідальність за девайс, в якому є рут права, все ж ризикувати нікому не радиться.

Підіб’ємо підсумки: без поважної причини встановлювати root-права на пристрій не варто, так як ви ризикуєте обзавестися маленьким електронним геморойчиком. Пам’ятайте – у всякої вигоди є своя ціна і свій, хоч часом і виправданий ризик.

Джерело: http://rapidzona.com.ua/