Кілька днів тому Apple вивів на ринок macOS Mojave, заряджений останніми оновленнями.

Операційна система даній версії володіє новими можливостями і функціями. Тепер можна використовувати темний режим, динамічний робочий стіл і функцію «Стеки». Вона дозволяє швидко зробити очищення робочого столу.

MacOS Mojave має підвищені показники безпеки, крім того, він отримав можливість доступу до додатків Apple «Новини» і «Будинок».

Оновлення Mojave знаходиться в Mac Store. Доступ до нього здійснимо через App Store.

Динамічний робочий стіл

Невеликий нюанс macOS Mojave – це новий динамічний робочий стіл. Даний функціонал дозволяє робити зміни в графіку робочого столу в залежності від часу доби.

Додаток додатками iOS для Mac

Незадовго до появи нового програмного забезпечення, Apple було заявлено, що розробники iPhone будуть мати можливість використовувати всі свої нововведення в Mac.

У великому плані втілення цієї задумки почнуть наступного року. Однак, щоб простимулювати шанувальників і майбутніх покупців, дещо запустять зараз.

Остання операційна система буде забезпечена такими додатками від iPhone, як «Новини», «Диктофон» і «Будинок».

Крім того, що вони запрацюють тут, так ще користувачі отримають доступ до iCloud, яке дозволяє здійснювати запис повідомлень в Диктофоні на своєму iPhone і тут же бачити її в Mac.

Темний режим

Цей функціонал дозволяє здійснити швидке перемикання на більш темну колірну схему. Вона приголомшливо виглядає і дає можливість забезпечити поліпшене якість перегляду. Це особливо актуально, наприклад, під час перегляду фотографій.

Приведення робочого столу в порядок

Додаток «Стеки» дозволяє зробити швидке очищення робочого столу, видаливши при цьому різні файли. Вони будуть автоматично розміщуватися в правій частині екрана, збираючись в типові групи.

Можна задати створення «стеків» по тегах або дат.

Знімок екрана

Знімати, надсилати та зберігати скріншоти тепер можна швидко. Цьому сприяє зручне управління екраном і можливості спрощеної роботи.

Простота використання інтерфейсу, при зняття скріншотів, стала можливою завдяки появі кнопок, що належать до кожного типу знімків екрану. Користувачі отримали доступ до елементів управління шляхом поєднання клавіш Shift-Command-5. Раніше існуючі сполучення клавіш, що дозволяють робити скріншоти, залишилися теж.

Покращений Finder

Візуальна функція Finder отримала оновлення, в якому представлена повністю нова галерея.

У цій версії з’явилася можливість оглядати мініатюру файлу разом з усіма його метаданими. Це сприяє спрощенню управління медіа-ресурсами.

Ще програму доповнили функцією «Швидкі дії». Вона редагує файли без їх відкриття. Також є можливість створення і захисту PDF-файлів за допомогою пароля.

Функція Quick Look (Швидкий перегляд) дозволяє переглянути файли у швидкому і повнорозмірному режимі. Будь-яке зображення, відео або звуку можна редагувати, не відкриваючи додаток.

Поліпшення по лінії безпеки та конфіденційності

Apple завжди ставився до вимог безпеки з особливою старанністю. Тепер в macOS Mojave вони стали ще жорсткішими.

Зокрема, у додатку Safari, здійснено низку змін та доповнень, які дозволили зробити захист від стеження більш розширеною.

Аналітики «яблучників» стверджують, що всі їхні нововведення в цій сфері запобігають відстеження кнопок «Подобається» або «Поділитися» в соціальних мережах. Це ж стосується і різних віджетів.

Джерело: http://astral-td.com.ua/