Легендарна книга про нової моделі ведення бізнесу «Довгий хвіст»

0
1185

Shares

Шановні читачі, ТопОбзор продовжує робити для вас огляди цікавих і важливих книг для бізнесу та саморозвитку.

Сьогодні ми представляємо вашій увазі легендарну книгу Кріса Андерсона «Довгий хвіст. Нова модель ведення бізнесу«, значущість якої в сучасному бізнесі складно переоцінити.

Огляд книги Кріс Андерсон. «Довгий хвіст. Нова модель ведення бізнесу», 2006. (The Long Tail: Why the Future of Business Is Selling Less of More)

Про автора

Коротка довідка. Кріс Андерсон (Chris Anderson) — британсько-американський автор і підприємець, працював редактором журналів Nature, Science, The Economist, головним редактором журналу Wired (2001-2012), на сторінках якого, він у 2006 році вперше згадав поняття «Довгий хвіст» ( The Long Tail).

Кріс вів наукову діяльність в Каліфорнійському університеті в Берклі, співпрацював з бізнес-школами Стенфорда, Массачусетського технологічного інституту і Гарварду.

Зараз: засновник і CEO компанії 3DRobotics (виробництво дронов).

Основні ідеї книги

Можна без сумнівів сказати, що Кріс Андерсон відкрив новий закон в світі цифрової економіки 21 століття.

Він виявив, що традиційна економіка на увазі великий витратності дистрибуції та фізичної обмеженості товарного подання на полицях звичайних магазинах ґрунтувалася на хітах – найбільш продаваних товарів. В їх розкрутку вкладаються великі гроші. Обмеженість полиць слід розуміти в широкому сенсі – це обмеженість числа програм на радіостанціях і телеканалах, сеанси в кінотеатрах і т. п.

Але сьогодні, в епоху цифрової економіки, на хіти припадає лише 2% продажів. А 98% припадає на нішеві продукти – це і є «довгий хвіст» товарів.

Замість обмеженого простору супермаркету, тепер перед покупцем величезний безперервний континуум товарів. Якщо раніше наші смакові уподобання деформувалися засиллям хітів, то тепер кожен може знайти в «хвості» те, до чого у нього лежить душа.

Сьогодні персональний комп’ютер зробив кожного виробником або видавцем. Інтернет перетворив кожного дистриб’ютора і значно здешевив саму дистрибуцію.

Простіше кажучи, автор радить знайти свою нішу і зробити прибуток на малому попиті.

Дуже важлива квінтесенція теорії «довгого хвоста», зібрана автором в шість положень епохи «довгого хвоста»:

 • Нішевих товарів значно більше, ніж хітів.
 • Фізична вартість доступу до ніш різко падає.
 • З’являються різноманітні інструменти-фильты пошуку в нішах.
 • Хіти стають менш популярними, а популярність ніш зростає.
 • Ринки нішевих продуктів порівнянні або навіть перевершують ринки хітів.
 • Попит не деформується хітами, і можна знайти пропозиції на будь-який смак.
 • Все це стає можливим за умови зниження витрат на доступ до ніш.
  Автор наводить три чинники-демократизатора, які обумовлюють це умова:

 • В цифровій економіці комп’ютери істотно скорочують витрати на виробництво і відкривають великі можливості для широких мас.
 • Інтернет істотно скорочує вартість доставки і демократизує інструменти дистрибуції.
 • Істотне зниження вартості пошуку в нішах, у тому числі і за рахунок доступності думок інших людей, об’єднує попит та пропозицію.
 • Що сподобалося

  Кріс Андерсон в простому викладі показує, що «довгий хвіст» це не плід вільно витають у хмарах висновків, заснованих на суб’єктивній думці, а суворо, науково обґрунтована закономірність.

  Дуже важлива квінтесенція теорії «довгого хвоста», зібрана автором в шість положень епохи «довгого хвоста» і три аспекти «довгого хвоста».

  На простий статистикою доведено природа хітів – вони наслідок дефіциту: яким би не був великим склад, він має фізичні обмеження на розміщення номенклатури товарів. І заповнюють його тим, що продається найкраще в межах цієї номенклатури. Люди змушені купувати тільки те, що доступно, але це не означає, що це краще для них.

  А «довгий хвіст», по суті, нескінченний. Він демократизує цифрові засоби виробництва і дистрибуції. А покупець з допомогою мало витратного пошуку «може обійняти неосяжне».

  Що не сподобалося

  Деякі тонкі нюанси, які можуть бути родзинками розуміння теми, можна було зрозуміти тільки з контексту, оскільки іноді автор звертався до фактів зі своєї культурної, споживчою, торговою середовища США, в якій він жив кілька десятиліть тому. Це не завжди відразу може бути зрозумілим нашому читачеві, і тут редактору книги слід було б додати коментарі.

  Резюме

  Книга Кріса Андерсона про «довгому хвості» («Довгий хвіст. Нова модель ведення бізнесу») — це одне із самих видатних відкриттів в епоху цифрової економіки. Вона оголює перед читачем небачені раніше приховані можливості ведення бізнесу за допомогою Інтернету. Що важливо, теорія «довгого хвоста» відкриває перспективу перед малим і середнім бізнесом і аматорським виробництвом товарів.

  Рекомендуємо також почитати наш недавній огляд книги «Контекстна реклама, яка працює. Біблія Google AdWords.» Перрі Маршалл, Брайан Тодд.

  Автор: Борис Жданов, кандидат технічних наук спеціально для ТопОбзор.

  При використанні цього матеріалу «Легендарна книга про нової моделі ведення бізнесу «Довгий хвіст» активне посилання на http://topobzor.com обов’язкова.

  Схоже

  Share on Facebook Share
  0
  Share on TwitterTweet
  0
  Share on Google Plus Share
  Share on Pinterest Share
  0
  Share on LinkedIn Share
  Share on Digg Share
  0
  Total Shares
  comments powered by HyperComments!

  ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here