Творець посібників з ігор nintendo скасував успішну kickstarter-кампанію через юридичні проблеми

0
80

Художник філіп саммерс (philip summers) скасував kickstarter-кампанію свого успішного проекту hand-drawn game guides — збірки унікальних посібників з класичних ігор для nes. Своє рішення автор пояснив юридичними проблемами.

Джерело зображень: kickstarter

В hand-drawn game guides планувалося включити керівництва по metroid, the legend of zelda, contra і ninja gaiden з повним проходженням, описом секретів і великою кількістю ілюстрацій — зображеннями ворогів і персонажів, а також схемами рівнів. Всі малюнки повністю оригінальні.

Кампанія стартувала 6 серпня і була скасована в останній день. За цей час гравці перерахували понад $322 тисяч — це в 16 разів більше мінімальної суми. Були досягнуті всі додаткові цілі, в тому числі обкладинки з рельєфним тисненням і позолочені елементи сторінок. У фінансуванні взяли участь понад 4700 користувачів.

Кожне з трьох посібників (contra і ninja gaiden об’єднані в одне) продавали за $25. Повний комплект пропонувався за $ 65, а за $85 був доступний набір з четвертою книгою — збіркою всіх ілюстрацій. Очікувалося, що вкладники отримають свої товари в лютому 2022 року.

На момент початку зборів саммерс підкреслював, що hand-drawn game guides — неофіційний проект, який він створює за власною ініціативою без участі nintendo, konami і koei tecmo.

» сьогодні ввечері мені довелося попрощатися з hand-drawn game guides, — написав художник в оновленні блогу kickstarter. — так, саме з тієї причини, про яку ви подумали. Я сподівався, що вдасться уникнути юридичних проблем, але не склалося».

За словами саммерса, він усвідомлено пішов на ризик, понадіявшись, що не зіткнеться з юридичними перешкодами так само, як автори інших подібних проектів. «я розчарований, але повністю розумію, чому це сталося — — додав він. — просто зараз самий невідповідний момент. Якби це тижні три тому, було б краще».

В іншому записі блогу художник уточнив, що nintendo не надсилала листів з будь-якими вимогами. З авторами зв’язався юрист якоїсь ігрової компанії, який попередив про можливі труднощі. Як пояснило видавництво dreamprism press, з яким співпрацює саммерс, це сталося менше ніж за добу до закінчення зборів. Партнери вирішили не чекати офіційного завершення кампанії, щоб не втратити кошти, витрачені на її проведення і не опинитися в ситуації, коли вони не зможуть випустити керівництва і при цьому відшкодувати вкладникам кошти в повному обсязі. Тим не менш, вони сподіваються повернутися до проекту, якщо отримають дозвіл.

Hand-drawn game guides

Nintendo все ще суворо контролює фанатські проекти. У серпні на вимогу компанії була припинена розробка аматорської гри metroid prime 2d, а в минулому році не пощастило the legend of zelda: the missing link, що з’єднує події the legend of zelda: ocarina of time і the legend of zelda: majora’s mask.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here