Комп’ютер місяця-вересень 2021 року

0
85

Черговий випуск «комп’ютера місяця» вийшов за підтримки інтернет-магазину x-com shop, який має відділення в москві і санкт-петербурзі. При цьому магазин здійснює доставку товарів в усі куточки країни, співпрацюючи з» поштою росії » і транспортними компаніями.

X-com shop-партнер рубрики, тому в «комп’ютері місяця» ми орієнтуємося на продукцію, яка продається саме в цьому магазині. Будь-яка збірка, відображена в «комп’ютері місяця», — це всього лише орієнтир. Посилання в «комп’ютері місяця» ведуть на відповідні категорії товарів магазину. Крім того, в таблицях вказані актуальні на момент написання статті ціни, округлені в більшу сторону до значення, кратного 500 рублям. Природно, за час «життєвого циклу» матеріалу (один місяць з дня публікації) вартість певних товарів може як збільшитися, так і зменшитися.

Для новачків, які все ніяк не наважуються самостійно «змайструвати» собі пк, вийшло докладний покрокове керівництво по збірці системного блоку. Виходить, що в» комп’ютері місяця » я розповідаю, з чого зібрати комп’ютер, а в керівництві — як це зробити.

Комп’ютер місяця-вересень 2021 року

⇡#стартова збірка

Збірки підходять для сучасних ааа-ігор з використанням переважно середньої якості графіки в дозволі full hd. Однак такі системи чудово справляються з іграми 5-7-річної давності.

[голосом шуфутинського] «я календар переверну — і знову ryzen 5 1600» — постійте, але у вересні в стартовій збірці amd використовується 4-ядерний ryzen 3 1200. Цьому процесору в серпні виповнилося чотири роки — тому впору наспівувати, мабуть, одну не менш відому пісню рок-групи»смислові галюцинації».

А вся справа в тому, що нелюбимий деякими ryzen 5 1600 на початку вересня зник з продажу. Навіть в e-katalog box-версія цього 6-ядерника на момент написання статті продавалася всього в трьох московських магазинах за середньою ціною 11 000 рублів. Звичайно ж, в стартову збірку замість зазначеного в таблиці ryzen 3 1200 краще взяти саме цей чіп summit ridge (або ryzen 3 3300x) — в статті «комп’ютер місяця. Спецвипуск: на чому можна заощадити при покупці дешевого ігрового пк в 2020 році (і чи можна взагалі)» наочно показано, що використання відверто нешвидкого 4-ядерника навіть з графікою класу geforce gtx 1650 може привести до падіння fps на 25-30 %.

Але нічого не поробиш: ryzen 5 1600 немає ні в «ікскомі», ні на багатьох інших московських майданчиках. А ще в партнерському магазині годі й шукати ryzen 3 3100 (доступний в п’яти магазинах за 10 500 рублів в середньому (дані — e-katalog), але варто пам’ятати, що доведеться докуповувати кулер), ryzen 3 3300x (12 000 рублів) і ryzen 5 2600 (12 500 рублів). Найближчим же нормальним чіпом, доступним в x-com shop, є ryzen 5 3500 (13 500 рублів). Однак з урахуванням необхідності покупки кулера, на мій погляд, виходить занадто дорого для стартової збірки-втім, я, як і завжди, не наполягаю.

А ось ryzen 5 3500x взагалі зник з продажу: не вдалося відшукати цей чіп ні «на радарах» e-katalog, ні в «яндекс.маркет».

У стартовій збірці intel модель core i3-10105f змінила core i3-10100f — при однаковій ціні «сто п’ятий» працює трішки швидше (різниця в частоті становить 100 мгц). В іншому ж обидві конфігурації змін не зазнали. Тільки тепер збірка intel в плані продуктивності виглядає краще, хоча і коштує трішки більше. З іншого боку, навіть плати gigabyte b450m s2h v2 буде цілком достатньо для того, щоб з часом замінити ryzen 3 1200 бадьорим 6-ядерним ryzen 5 5600x. Повірте, ваша система стане набагато швидше у всіх додатках без винятку. А ось 8-ядерні zen-чіпи останніх серій в таку плату я б вже не ризикнув встановлювати.

Питання » а чому ви в тій чи іншій збірці рекомендуєте певні материнські плати?»звучить досить часто в коментарях до випусків «комп’ютера місяця». На жаль, в рубриці немає можливості детально розповісти про вибір всіх комплектуючих. Точніше, спроби осягнути неосяжне перетворять звичайний щомісячний матеріал в неймовірно роздутий і складно читається мануал. Тому ми і публікуємо час від часу спецвипуски рубрики, в яких детально розбирається якась одна тема. В якості експерименту наступний випуск «комп’ютера місяця» буде цілком присвячений вибору материнських плат для всіх представлених в статті збірок — більшу частину необхідних тестів і випробувань я вже провів.

У графі «відеокарта» я спеціально не вказую посилання на каталог x-com shop-це все ще марно через велику плинність відеокарт і їх малої кількості в продажу. Так, на момент написання статті в каталозі магазину значилося всього дві моделі geforce gtx 1650. Так що в цьому місяці я частіше користуюся даними порталу e-katalog (регіон — москва), так як в поточній ситуації дуже важко адекватно оцінити наявність товару, використовуючи всього один магазин. На прохання читачів було вирішено відмовитися від » яндекс.маркету » в цьому питанні.

#збірка під апгрейд

Системи розраховані під установку відеокарти рівня geforce rtx 3060 або radeon rx 6600 xt. Після апгрейда збірки дозволять грати в усі сучасні ігри з використанням максимального або близького до такого якості графіки в дозволі full hd.

Збірки під апгрейд з’явилися в «комп’ютері місяця» у зв’язку з тотальним небажанням купувати відеокарту з 2-, 3 — і навіть 4-кратною націнкою. Не знаю, як ви, але я не куплю geforce gtx 1650 за 29 тисяч рублів — до того ж 2021 рік виявився дуже неврожайним в плані виходу хороших комп’ютерних ігор. І все одно старе залізо виходить з ладу, використовувані ноутбуки і десктопи перестають нас влаштовувати — необхідність в новому системному блоці може з’явитися в будь-який момент, а дефіцит відеокарт не зникне відразу. Для таких «щасливчиків» я пропоную так звані збірки під майбутній апгрейд — повністю робочі системні блоки, в які з часом можна встановити ігрову відеокарту.

Акція небаченої щедрості на модель core i5 — 11600 закінчилася — нагадаю, що в липні і серпні цей 6-ядерник можна було купити в багатьох магазинах за 18 000 рублів. Забавно вийшло, адже старший чіп на невеликий період часу виявився дешевше молодшої моделі core i5-11400. З іншого боку, цей рік вже привчив нас до нестабільності в плані цін на процесори — з нею ми ще зіткнемося, вивчаючи комплектацію інших збірок «комп’ютера місяця».

Нагадаю і про те, що різниця в продуктивності при завантаженні всіх ядер між позначеними трохи вище 6-ядерниками intel становить всього 100 мгц, але при роботі з одним-двома потоками вона може доходити і до 400 мгц. Плюс в старшому rocket lake використовується більш швидка графіка uhd 750-задіяти з прийнятним fps її можна тільки в дуже старих іграх. У цьому плані «вбудовування» intel як і раніше не конкурує з графікою radeon vega. Зате вбудований гп будь-якого rocket lake може похвалитися підтримкою hdmi 2.0 b і displayport 1.4 а, сумісністю з 12-бітними форматами hevc і vp9, 10-бітовим av1 і апаратним прискоренням кодування 8-бітного avc і 10-бітного hevc і vp9.

На момент написання статті в продажу в «ікскоме» я не знайшов навіть core i5-11400, а в e-katalog його середня ціна становила 18 500 рублів. За 19 500 рублів в партнерському магазині можна взяти core i5-11500 — він і вказаний в таблиці. Однак якщо у вас вже є відеокарта, з якої ви перечекаєте ці складні часи, то краще взяти за 17 500 рублів core i5-10600kf — в плані продуктивності вийде плюс-мінус те ж саме, але без необхідності переплачувати 2 000 рублів.

В іншому мені нічого додати до інформації про збірки під апгрейд відеокарти. До того ж детально ця тема розглянута в статті «комп’ютер місяця. Спецвипуск: збираємо системний блок під майбутній апгрейд відеокарти».

Як вже було сказано, відеокарти знову дорожчають. У кількісному вираженні ігрових прискорювачів все ще дуже небагато, але в цілому ми спостерігаємо не таку сумну ситуацію, як на початку року — тоді потрібно було ще постаратися знайти необхідний у продажу 3d-адаптер.

За останній місяць курси біткоіни і» ефіру » помітно зросли — відповідно подорожчали і відеокарти. Не бачу сенсу присвячувати читачів особливо переходу на хардфорк london — просто констатуємо черговий виток кріптобума. Якщо минулого місяця я ще задавався питанням » коли вартість відеокарт опуститься до нормального рівня?», то зараз стало цілком очевидним, що станеться це в кращому випадку навесні наступного року — і це ще досить оптимістичний прогноз з мого боку. Чомусь згадав про свою лютневу статтю » огляд sapphire radeon rx 6800 xt nitro+: хороша відеокарта, яку я куплю… Влітку» — здається, впору задатися питанням, влітку якого саме року вона стане актуальною.

Так-так, за рік ні amd, ні nvidia не змогли вирішити досить серйозну проблему, але, судячи з квартальних звітів (amd, nvidia), всіхВсе влаштовує, а компанії дивляться в майбутнє з величезним оптимізмом. При цьому, наприклад, керівництво «червоних» розповідає нам, що вплив кріптовалютного буму на виручку в графічному сегменті виявляється несуттєвим. Тільки чомусь, як тільки новий програмний майнер зміг збільшити хешрейт lhr-версій відеокарт geforce, їх вартість відразу ж підскочила відповідно до оновлених показників продуктивності в майнінг.

Давайте подивимося, скільки коштують зараз відеокарти (ціни взяті на сайті e-katalog.ru):

 • geforce gtx 1650-за модель asus ph-gtx1650-o4gd6-p просять від 23 500 рублів, а середня ціна на момент написання склала 29 000 рублів. Місяцем раніше відеокарта коштувала в середньому 25 500 рублів.
 • geforce gtx 1650 super-за модель gigabyte gv-n165soc — 4gd просять від 30 000 рублів, середня ціна-34 500 рублів (28 000 рублів місяцем раніше).
 • geforce gtx 1660-за модель gigabyte gv-n1660oc — 6gd просять від 40 500 рублів, середня ціна-46 500 рублів (41 000 рублів місяцем раніше).
 • geforce rtx 2060 — за модель palit geforce rtx 2060 dual просять від 60 000 рублів, середня ціна-64 000 рублів (52 000 рублів місяцем раніше).
 • geforce rtx 3060 lhr — за модель gigabyte gv-n3060eagle oc-12gd 2.0 lhr просять від 68 000 рублів, середня ціна — 77 500 рублів (62 000 рублів місяцем раніше). Чи не lhr-версії коштують більше 80 000 рублів.
 • geforce rtx 3060 ti lhr — за модель msi geforce rtx 3060 ti gaming x 8g lhr просять від 87 000 рублів, середня ціна — 94 000 рублів (75 500 рублів місяцем раніше).
 • geforce rtx 3070 lhr — за модель palit geforce rtx 3070 gamingpro v1 lhr просять від 104 500 рублів, середня ціна — 119 000 рублів (86 500 рублів місяцем раніше).
 • geforce rtx 3070 ti — за модель palit geforce rtx 3070 ti gamingpro просять від 120 000 рублів, середня ціна — 129 000 рублів (95 000 рублів місяцем раніше).
 • geforce rtx 3080 lhr — за модель gigabyte gv-n3080gaming oc-10gd 2.0 lhr просять від 140 000 рублів, середня ціна — 173 000 рублів (136 000 рублів місяцем раніше).
 • geforce rtx 3080 ti — за модель gigabyte gv-n308taorus m-12gd просять від 157 500 рублів, середня ціна — 195 000 рублів (157 500 рублів місяцем раніше).
 • geforce rtx 3090 — за модель gigabyte gv-n3090vision oc-24gd просять від 285 000 рублів, середня ціна — 290 000 рублів (218 000 рублів місяцем раніше).
 • radeon rx 6600 xt — за модель gigabyte gv-r66xteagle-8gd просять від 65 000 рублів, середня ціна-70 000 рублів (відеокарта тільки надійшла в продаж).
 • radeon rx 6700 xt — за модель gigabyte gv-r67xtgaming oc-12gd просять від 103 500 рублів, середня ціна — 105 000 рублів (83 000 рублів місяцем раніше).
 • radeon rx 6800 xt — за модель msi radeon rx 6800 xt gaming x trio 16g просять 150 000 рублів — це єдина пропозиція в e-katalog. Минулого місяця відеокарта в середньому коштувала 134 500 рублів.
 • radeon rx 6900 xt — за модель sapphire nitro+ rx 6900 xt 11308-03-20g просять від 135 000 рублів, середня ціна — 184 500 рублів (148 000 рублів місяцем раніше).

Якщо в списку немає якоїсь відеокарти-вона або відсутня в продажу, або нецікава нам. Так, не наведені ціни звичайних версій geforce rtx 30-не можна не помітити відверте підвищення вартості «антимайнінгових» прискорювачів. Не виключаю, що вже в жовтні навіть за такими цінами відеокарти просто зникнуть з продажу.

Моє ставлення до того, чи варто купувати відеокарти за такими цінами, ви знаєте. Я вважаю, що якщо є певна сума і потрібен комп’ютер вдома, то краще вкласти її в більш якісну основу — наприклад, замість ryzen 5 3600 взяти більш продуктивний ryzen 7 5800x, якісну матплату, ємний ssd і блок живлення, який переживе далеко не один апгрейд. Судячи з коментарів до статей, так деякі читачі і надходять. При непомірному бажанні грати в нові і сучасні ігри простіше і вигідніше купити консоль — навіть з урахуванням того, що за них в 2021 годутоже доведеться переплатити. Всі альтернативні варіанти ігровому пк були розібрані в минулому випуску «комп’ютера місяця».

#оптимальна збірка

Збірки підходять для сучасних ааа-ігор з використанням переважно високої якості графіки в дозволі full hd. Однак такі системи чудово справляються з іграми 3-річної давності.

Радість була недовгою: в серпні core i5-10400f коштував 12 500 рублів, а вже у вересні за нього доведеться віддати всі 15 500 рублів, якщо купувати залізо в «ікскоме». Скаче-причому в бік збільшення-і ціна ryzen 5 3600. У підсумку вереснева оптимальна збірка стала помітно дорожче, адже, як і у випадку зі стартовою збіркою, у нас немає альтернативи geforce gtx 1660. Версії geforce gtx 1660 super і geforce gtx 1660 ti коштують помітно більше, так як вони краще майнят «кефір». Ці ж слова актуальні і для radeon rx 5500 xt. Варіант пошуку відеокарти на вторинному ринку я схвалюю, але за умови, що з пристроєм все в порядку. Тільки от формат рубрики не має на увазі використання б / у заліза в збірках.

Цікавий факт: для asus prime z490m-plus (цю плату я неодноразово рекомендував для оптимальної збірки з чіпами comet lake) вийшов новий bios, що додає підтримку windows 11 (судячи з усього, активуються налаштування, пов’язані з підтримкою tpm). А ось підтримки чіпів rocket lake так і не з’явилося — і не з’явиться, вважаю.

Вже давно в збірках як приклад вказується asrock b560m pro4 — це найдешевша плата, яка проте підійде для використання разом з 6-ядерним core i5. На жаль, за цю модель просять вже приблизно 9 500 рублів, що відверто багато за пристрій початкового рівня. При цьому asrock b560m pro4 має блокування параметра pl1-процесори при довгій роботі споживають максимум 125 вт. Я перевірив цей пристрій (подробиці-в наступному випуску) з core i5 — 11600k і з’ясував, що в ресурсномістких завданнях, таких як blender, плата дійсно обмежує рівень продуктивності пристрою. При завантаженні всіх ядер його частота виявлялася на 100-200 мгц нижче номінального значення. В іграх core i5-11600k, встановлений в asrock b560m pro4, працював з максимальною продуктивністю — 4,6 ггц при завантаженні всіх ядер.

Очевидно, що при роботі з core i5-10400f плата asrock b560m pro4 не лагодить перешкод цьому чіпу, адже енергоспоживання молодшого comet lake в ресурсоємних завданнях виявляється помітно нижче, ніж у core i5-11600k. Втім, в якому-небудь prime95 енергоспоживання core i5-10400f теж може вийти за рамки 125 вт. Msi b560m pro-vdh не має обмеження по живленню cpu-ця плата безумовно краще підходить для 6-ядерних чіпів intel, причому будь-яких підтримуваних платформою серій.

У нашому тестуванні при використанні відеокарти radeon rx 5700 xt зв’язка «core i5-10400f + ddr4-2666» поступилася «core i5-10400f + ddr4-3466» і «core i5-11400 + ddr4-4366» 8 і 14% відповідно. Різниця-невелика, і буде ще менше, якщо встановити в збірці менш швидку відеокарту, таку як geforce gtx 1660. При використанні відеокарти radeon rx 6800 xt різниця в продуктивності між схожими збірками з core i5-10400f і core i5-11400 стає більше — 9% в середньому в дозволі full hd. Навіть такий результат, на мій погляд, наочно показує, що міняти 6-ядерний comet lake на будь-який 6-ядерний rocket lake немає ніякого сенсу. Якщо ви плануєте модернізувати оптимальну збірку intel (до amd ця вимога, втім, теж може бути застосовано) флагманським 8-або 10-ядерним чіпом, то плат класу msi b560m pro — vdh і asrock b560m pro4, боюся, буде недостатньо-доведеться вкластися в материнку рівня gigabyte b560m aorus elite (12 000 рублів) або краще. Звичайно ж, вибирати пристрій варто, орієнтуючись не тільки на один параметр: тягне чи ні конвертер живлення чіп під тим чи іншим типом навантаження.

Full hd. У деяких іграх в дозволі wqhd доведеться знижувати якість графіки.

Якщо чесно, мені набридло з місяця в місяць переставляти core i7-10700f і core i5-11600k місцями. За минулий місяць 8-ядерний comet lake помітно подорожчав-при такому розкладі вигідніше взяти який-небудь core i7-11700. Плюс у продажу в «ікскомі» з’явився core i5-11600kf — він коштує помітно менше всіх перерахованих чіпів, а також і ryzen 5 5600x.

Вибір на користь чіпа з розблокованим множником зовсім не обов’язково обумовлений його подальшим розгоном. Я вибираю цей чіп за спочатку більш високу тактову частоту-4,6 ггц при завантаженні всіх ядер. Купивши core i5-11600, втрачаємо 300 мгц приросту, а core i5-11400 — 400 мгц, якщо розглядати тільки характеристики обчислювальних ядер цих процесорів.

Звичайно, k-чіпи можна і потрібно брати під розгін, однак для цього нам буде потрібно материнська плата на z-чіпсеті. Пристрій класу msi z490-a pro коштує 13 000 рублів з урахуванням невеликого округлення. Ціни на z590-материнки починаються від 12 500 рублів (asrock z590m phantom gaming 4), але під розгін я б брав щось класу gigabyte z590 ud ac (14 500 рублів) і краще.

Проблема z490-плат полягає ще й в тому, що вони неПідтримують процесори core 11-го покоління з коробки, хоча та ж msi z490-a pro працює з цими чіпами, пропонуючи в тому числі і підтримку інтерфейсу pci express 4.0. Щоб rocket lake заробив на цих платах, необхідно оновити bios-про це я постійно згадую у випусках «комп’ютера місяця». На жаль, msi z490-a pro не володіє функцією автоматичного оновлення прошивки у вимкненому стані, тому доведеться надходити наступним чином: після покупки матплати її можна віднести в гарантійний відділ, де вам допоможуть оновити bios, — це стосується не тільки x-com shop. Деякі інші магазини можуть заздалегідь оновити прошивку bios за погодженням з покупцем.

Якщо ви не будете зв’язуватися з розгоном core i5-11600kf, то простіше взяти плату, яка за замовчуванням дружить з чіпами rocket lake. І тут, в гонитві за економією, цілком підійде плата на b560-чіпсеті. З урахуванням того, що розгоном займається абсолютна меншість користувачів, в таблиці вказано більш простий і дешевий варіант материнської плати.

Платформа am4 в цьому відношенні виглядає набагато цікавіше, так як розгін процесора можливий в тому числі і на пристроях з чіпсетами b450 і b550. Природно, під розгін слід обзавестися і більш ефективною системою охолодження.

Найскладнішим завданням в рамках оптимальної збірки стануть переговори з власною жабою при виборі відеокарти. Минулого місяця рекомендувалася geforce rtx 3070 ti, середня вартість якої становила 91 000 рублів. Тепер же за далеко не саму наворочену palit geforce rtx 3070 ti gamingpro доведеться віддати в середньому 129 000 рублів — і плану «б» у нас не передбачається. Ми або викладаємо додаткові 30 000 рублів (поки ще 30 000), або вибираємо модель дешевше і повільніше. Наприклад, можна взяти radeon rx 6700 xt за 105 000 рублів — в іграх без трасування променів вона поступається geforce rtx 3070 ti в середньому 15 %. В іграх з трасуванням все виявляється дуже і дуже сумно, але, на щастя, грати і насолоджуватися іграми як мистецтвом можна і без dxr.

Варіант покупки geforce rtx 3060 ti lhr за 94 000 рублів теж цілком життєздатний, так як ця відеокарта демонструє схожі з radeon rx 6700 xt результати, поступаючись конкуренту символічні 6% в іграх без трасування променів.

Нарешті, за 77 500 рублів в середньому можна взяти geforce rtx 3060 lhr, а це — -42% fps в порівнянні з geforce rtx 3070 ti. А за 70 000 рублів — radeon rx 6600 xt, яка володіє схожим з «три тисячі шістдесятої» рівнем швидкодії.

Цікаво, що в коментарях до нашого огляду читачі в єдиному пориві нарекли новинку amd сміттям. Нічого дивного в цьому немає: прискорювач відверто урізаний, він отримав 128-бітну шину і всього вісім ліній pci express 4.0 (при тому, що більшість ігрових пк зараз підтримують тільки стандарт 3.0). При 8 гбайт gddr6-пам’яті ставка явно зроблена на infinity cache — тільки ось 32 мбайт radeon rx 6600 xt вистачає в обріз. Взагалі, є відчуття, що» червона » новинка дуже швидко перетвориться на гарбуз.

Зараз же найсумніше — це усвідомлення того, що за 70 000 рублів ми отримали аналог radeon rx 5700 xt по продуктивності — відеокарти, яка рекомендувалася в просунутій збірці аж з 2019 року. Виходить, просунута збірка в «комп’ютері місяця» топчеться на місці, хоча стоїть при цьому помітно більше. Так, в жовтні 2019 року за 99 500 рублів ми могли зібрати систему з 8-ядерним core i7-9700, 16 гбайт озу, 512 nvme ssd і radeon rx 5700 xt.

У вересні я ставлю в віртуальну просунуту збірку geforce rtx 3060 lhr з двох причин. По-перше, версій цієї відеокарти в продажебільше, а у мене немає ніякої впевненості, що ситуація з доступністю товарів у вересні як мінімум не погіршиться. По-друге, geforce rtx 3060 lhr хоч якось справляється з трасуванням променів, випереджаючи в більшості випадків навіть radeon rx 6700 xt. Якщо ви не згодні зі мною, то можете взяти будь — яку іншу відеокарту в цю збірку-судячи з деяких відверто фамільярним коментарям на мою адресу, не до всіх експертів-читачів доходить ця проста думка.

У таких системах можна використовувати відеокарти будь-якого рівня продуктивності.

Ось куди б я витратив свої кровно зароблені 100 000 рублів замість покупки однієї лише radeon rx 6700 xt або будь-якого іншого аналога. Рано чи пізно відеокарти за нормальною ціною з’являться у продажу — і не обов’язково це буде самий топовий 3d-прискорювач. І в бездефіцитні часи дорогі адаптери в системі координат «ціна-продуктивність» виглядали не дуже привабливо. Згадати хоча б geforce rtx 2080 super, яка при +15 000 рублів до ціни видавала +10% fps в порівнянні з geforce rtx 2070 super. А ось потужної платформи-будь то amd am4 або intel lga1200 — вистачить реально надовго. Тим же, хто чекає нові масові платформи і епоху ddr5, варто орієнтуватися на листопад цього року. Саме тоді з’явиться lga1700 і перші реальні тести чіпів alder lake, а разом з ними і повноцінне дослідження ddr5-пам’яті. Нічого надприродного, революційного і нищівного, втім, чекати не варто — детально про це ми розмовляли в минулому випуску км.

У збірках під апгрейд відеокарти, якщо їм судилося існувати в «комп’ютері місяця» ще якийсь час, не буде g-процесорів від amd-принаймні ця заява актуальна для платформи am4. Ryzen 7 5700g і ryzen 5 5600g нарешті надійшли в продаж: перший коштує на 3 000 рублів більше ryzen 7 5800x, другий-на 1 500 рублів більше ryzen 5 5600x. Огляди цих процесорів вийшли на нашому сайті.

Новинки amd отримали вбудовану графіку vega 8 і vega 7, в яких використовується стара архітектура gcn (в дискретних відеокартах «червоні» пішли від неї ще в 2019 році). У підсумку в порівнянні з ryzen 7 pro 4750g і ryzen 5 pro 4650g вбудована графіка відрізняється лише тактовою частотою. Так що в іграх ryzen 7 5700g і ryzen 5 5600g проявляють себе стандартно: вони випереджають, наприклад, geforce gt 1030, але в цілому в ааа-іграх мова йде про невисокому fps і використанні мінімальної якості графіки. Грати з такою картинкою-то ще задоволення, я вам скажу.

У збірці з потужною дискретною відеокартою ryzen 7 5700g і ryzen 5 5600g теж не блищать. При використанні geforce rtx 3090 доходить до того, що ryzen 7 3800xt і ryzen 5 3600 стабільно виявляються попереду в дозволі full hd — в шести випадках з восьми. Тільки ось ryzen 5 3600 разом з geforce gt 1030 коштували на момент написання статті менше одного ryzen 5 5600g. А ryzen 7 3700x у вересні можна купити за 26 000 рублів.

Всьому виною, звичайно ж, виявляється урізаний кеш третього рівня. Якщо говорити про ситуацію в цілому, то кадрова частота, забезпечувана ryzen 7 5700g з дискретною графікою в дозволі full hd, на 15 % нижче, ніж при використанні повноцінного восьмиядерника ryzen 7 5800x. Аналогічний 15-відсотковий розрив в середньому fps спостерігається і між результатами шестиядерників ryzen 5 5600g і ryzen 5 5600x. Так, разом з «затичкою» не урізані за кешу чіпи коштують більше новинок, але в разі неминучого апгрейда відеокарти краще трохи доплатити.

Продуктивність компонентів, використовуваних в максимальній збірці, детально розглянута в недавно вийшла статті » комп’ютер місяця. Спецвипуск: на що здатні найшвидші ігрові системи 2021 року». Зокрема, я порівняв ryzen 7 5800x, ryzen 9 5900x, core i7-11700k і core i9-10850k один з одним в іграх при використанні найшвидшої графіки geforce rtx 3090. Розглянуто в статті і вибір інших комплектуючих, тому в цей раз не буду зупинятися на даному питанні.

З урахуванням оновлення цін на відеокарти слід лише визначитися з конкретною моделлю. Минулого місяця рекомендувалася geforce rtx 3080 lhr, адже за 130 000 рублів вона виглядала найцікавіше серед прискорювачів класу high-end. Однак у вересні вартість цієї відеокарти піднялася до 173 000 рублів, і це — величезна переплата після всього 30 календарних днів. Geforce rtx 3080 ti коштує майже 200 000 рублів, а radeon rx 6800 xt дуже важко знайти у продажу.

Geforce rtx 3070 ti в середньому коштує 129 000 рублів — вона поступається в швидкодії geforce rtx 3080 пристойні 22 %. Geforce rtx 3070 lhr коштує на 10 тисяч менше, але виявляється на 6% повільніше в середньому.

У максимальній збірці який місяць рекомендується корпус be quiet! silent base 802. Перед вами відмінна модель, в якій можна зібрати систему практично будь-якої складності. Про всі принади і можливості цього комп’ютерного житла ви можете дізнатися зі статті «як зібрати комп’ютер з кастомною сжо».

#корисні матеріали

Нижче представлений список корисних статей, які допоможуть вам у виборі тих чи інших комплектуючих, а також при самостійній збірці пк:

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here