Блокування vpn-сервісів в росії обернулася проблемами для користувачів ігрових ресурсів

0
123

Блокування vpn-сервісів на території росії, яку почав роскомнадзор 3 вересня, позначається на роботі додатків і інтернет-сервісів. Зокрема, за останні кілька днів проблеми зі стабільністю з’єднання виникли у користувачів програми flashscore, що є клієнтом сервісу для стрімінгу футбольних трансляцій. На проблеми з доступом скаржаться користувачі платформ avito, world of tanks і world of warships, також відбуваються збої в роботі twitch і bittorrent.

Зображення: getty images

Цього тижня білоруська компанія wargaming, розробник world of warship, розмістила звернення до користувачів, в якому згадувалося, що інтернет-провайдери здійснюють блокування vpn-сервісів шляхом фільтрації трафіку за допомогою dpi-обладнання (deep packet inspection). У повідомленні йдеться, що блокування зачіпає велику кількість udp-портів, в тому числі використовуваних в грі, причому ситуація зачіпає не тільки магістральних провайдерів, але і місцевих, яких на території росії велика кількість. Закриття udp-портів призводить до проблем з підключенням до ігрових серверів, а також несподіваних відключень в процесі взаємодії з грою. Представник flashscore, коментуючи дане питання, зазначив, що компанія вивчає проблему зі свого боку, але причину збоїв поки виявити не вдалося. Представники avito і twitch утримуються від коментарів щодо проблеми з підключенням.

При цьому в роскомнагляді виникли труднощі не пов’язують з блокуванням vpn-сервісів. «при реалізації заходів з блокування vpn зазначені udp-порти не блокувалися», — повідомив представник відомства.

Однак оператори «великої четвірки» вже встигли протестувати власні мережі. За даними джерела, вони прийшли до висновку, що причиною з’явилися труднощів є обладнання технічних засобів протидії загрозам, яке використовується роскомнадзором на мережах в рамках закону про «суверенний рунеті». Згідно з наявними даними, кілька днів тому оператори звернулися за роз’ясненнями в підвідомчий роскомнагляду головний радіочастотний центр, але поки відповіді не отримали.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here