«Чудова пятірка» бірж фріланса для ІТ: ціни + типовий алгоритм роботи

0
964

Shares

Шановні читачі ТопОбзор, сьогодні ми розглянемо важливу тему для всіх фрілансерів — біржі фріланса, сайти для пошуку віддаленої роботи. Ми вибрали для огляду п’ять найбільш популярних і масових бірж фріланса для сфери ІТ (інформаційні технології, які охоплюють такі спеціальності як: програмісти, розробники різноманітних технологій, таких як PHP, C#, JavaScript, Ruby, CSS, HTML, дизайнери та ін.

Типовий алгоритм роботи бірж фріланса

Нижче ми опишемо типовий алгоритм роботи бірж фріланса, на деяких етапах в залежності від конкретної біржі, умови можуть відрізнятися.

Для замовника

 • Замовник реєструється на біржі фріланса, заповнює профіль.
 • Замовник розміщує свій проект на біржі фріланса, для якого він хоче знайти виконавця.
 • Фрілансери шлють свої пропозиції (біди, bids) щодо виконання даного проекту. Або ж замовник сам шукає на сайті біржі і шле пропозицію фрілансерам, що трапляється досить рідко.
 • Замовник вибирає найбільш підходящого фрілансера і обумовлює умови.
 • Фрілансер виконує даний проект.
 • Замовник або робить платіж вже за виконаний проект, або оплачує заздалегідь депозит. При платі зазвичай знімається комісія фріланс біржі. Комісія у всіх бірж різні.
 • Якщо замовник залишається задоволений, він ставить позитивний відгук фрілансеру, але може і понизити його рейтинг. Треба відзначити, що зараз біржі фріланса дуже ретельно стежать за правдивістю залишених відгуків та оцінок.
 • Для фрілансера

 • Фрілансер реєструється на біржі фрілансу.
 • Фрілансер створює свій повний профіль, де вказує інформацію про себе, скіли, технології, погодинну ставку, портфоліо (це не обов’язково, але наявність посилань на портфоліо збільшує зацікавленість замовника. Якщо у вас його немає, створіть і/або придумайте його :-). Деякі біржі пропонують пройти атестаційні тести по різним категоріям.
 • Фрілансер шукає проекти, підписується на розсилки по розділах, де замовники розміщують проекти, надсилає пропозицію (бід) на цікаві йому проекти. Потрібно відзначити, що тут вкрай важлива швидкість реагування на проект. Якщо Ваш бід не в першій десятці, то шанси, що пропозиція побачить замовник прагне до нуля.
 • При успішному виконаний проект фрілансер отримує оплату і позитивний рейтинг, який збільшує його шанси для вибору замовником його на наступні проекти.
 • На деяких сайтах фрілансер може залишати відгуки і рейтинги про замовника.
 • Upwork

  Upwork — велика біржа фріланса для пошуку віддаленої роботи для різних спеціальностей, особливо ІТ, яка почала свій шлях в 2015 після злиття таких відомих фріланс-бірж як Elance і oDesk. Про Upwork точно чув кожен фрілансер. Upwork охоплює понад 180 країн і 2700+ навичок. Upwork має 12 мільйонів зареєстрованих фрілансерів і 5 мільйонів зареєстрованих клієнтів. Крім того, 3 мільйона робочих місць щорічно розміщуються на загальну суму приблизно $ 1 млрд доларів, що робить Upwork найбільшої фріланс біржею ринку.

  Тут роботи знайдеться всім, але з-за дуже високої конкуренції потрібно дуже ретельно підходити до цього питання, оскільки багато чинників, які впливають на рейтинг фрілансера.

  Робоча мова Upwork — англійська.

  Методи оплати: банківський платіж у місцевому банку, PayPal, Payoneer, Wire Transfer, M-Pesa.

  Серед можливостей — зручний мобільний додаток, перероблений інтерфейс, нові алгоритми пошуку і швидкість обробки завдань. Можна так само відзначити зручний інструмент на UpWork — безкоштовний у режимі реального часу чат, який новий генеральний директор Стефан Касрил описує як «Вбивця Slack«.

  Комісії Upwork

  Для клієнтів

  З клієнта стягується сума за обробку платежу в розмірі 2,75%.

  Клієнти в Австралії, Канаді, Великобританії, США і деяких країнах єврозони, можуть мати право платити фіксовану щомісячну плату в розмірі $ 25 в якості альтернативи 2,75% у виплаті.

  Для фрілансерів

  В залежності від суми проекту, Upwork бере з фрілансера 5%, 10% або 20%:

  • 20% — за перші $500 вашого рахунку клієнта.
  • 10% за суму рахунку від $500.01 до $10,000.
  • 5% за загальну суму рахунку більше $10,000.

  Ці тарифи з’явилися відносно недавно в 2016 і відразу стали предметом невдоволення користувачів зважаючи на те, що з такою тарифною політикою Upwork став чи не найдорожчою фріланс біржею для користувачів.

  Freelancer.com

  биржа фрилансаFreelancer.com — найбільша відома фріланс біржа, створена в 2009 році. На даний момент налічує більше 20 мільйонів користувачів 247 країнах. Найбільш представлені регіони: Індія, США, Філіппіни, Пакистан і Великобританія. Особливістю є широка локалізація сервісу (34 мови), наприклад, є інтерфейс російською і навіть українському. Однак, спілкуватися з клієнтами все одно доведеться в основному англійською мовою.

  На першому місці за популярністю на Freelancer.com послуги в області ІТ (34%), на другому — дизайн, медіа і архітектура (31%), на третьому — написання текстів, створення контенту (13%).

  Методи оплати: банківський платіж у місцевому банку, міжнародний банківський переказ, кредитні карти, PayPal, Skrill.

  Комісія Freelancer.com

  Для клієнтів

  За проект з фіксованою ціною з стягується комісія в розмірі 3% або $3.00 USD (в залежності від того, яка сума більша), коли кожен з фрілансерів прийме доручену проект. Якщо згодом клієнт заплатить фрілансеру більше, ніж початкова сума заявки, Freelancer.com також утримає проектну комісію з усіх перевищують платежів.

  За погодинної проект стягується комісія в розмірі 3% за кожен платіж фрілансеру.

  Клієнт може скасувати проект зі своєї Панелі інформації в будь-який час протягом семи (7) днів після прийняття проекту для повного відшкодування комісії.

  Для фрілансерів

  Комісія за проекти з фіксованою ціною становить 10% або $5.00 USD, утримають більшу з цих сум. Комісія за погодинні проекти становить 10%.

  Для фрілансера існує 6 пакетів:

  • Безкоштовний: 8 заявок на місяць.
  • Інтро — $0,99 міс.: 15 заявок на місяць, 30 навичок, тощо
  • Базовий- $4,95 в міс: 50 заявок на місяць, 50 навичок, 5 підписок на роботодавців та ін.
  • Плюс — $9,95 в міс.: 100 заявок на місяць, 80 навичок, 10 підписок на роботодавців, подача заявок в високооплачуваний проект та ін.
  • Професійний- $29,95 в міс.: 300 заявок на місяць, 100 навичок, 20 підписок на роботодавців, подача заявок в високооплачуваний проект та ін.
  • Прем’єр — $59,95 в міс.: 1500 заявок на місяць, 400 навичок, необмежену кількість підписок на работодателейй, подача заявок в високооплачуваний проект і пр

  При оплаті

  Комісії за операції стягуються за використання кредитної картки, PayPal або Skrill: $0.30 USD + 2.3%ю

  Внесок у місцевому банку: безкоштовно.

  Міжнародний банківський переказ: $15.00 USD.

  Інші платежі

  На Freelancer.com передбачено багато додаткових платних послуг. З ними ви можете ознайомитися тут.

  Fiverr.com

  биржа фрилансаFiverr.com — специфічна біржа фріланса, найбільший сервіс у світі з продажу і купівлі послуг за $5. Причому, градація послуг дуже різноманітна, тут є і ІТ технології, і реклама, і написання текстів, та все що душі завгодно 🙂

  Замовник Fiverr.com називається Buyer, фрілансер — Seller. Послуга — Gig.

  Принадність Fiverr в тому, що тут не особливо будуть дивитися на Ваше портфоліо, тут головне — ефектно і грамотно створити свою пропозицію послуги (gig) за $5, яке приверне увагу клієнтів. І хоч спочатку сума здасться мізерною, проте при правильному підході можна непогано заробити на простих реченнях. Крім того, не дивлячись на те, що особливість Fiverr.com саме в послугах за $5, можна ставити ціну до $995.

  А ось на що будуть дивитися замовники, так це наявність у Вашої послуги оцінок і відгуків. Якщо їх немає, яким би не було «чарівним» вашу пропозицію, довіра воно не викличе. Тому, у вигляді лайфхака використовують наступне: заводять кілька акаунтів і купують у себе ж послугу, виставивши при цьому рейтинг і відгук. Правда, такі дії, як вже говорилося вище, досить ризиковані, т. к. біржі фріланса намагаються відстежувати подібне некоректну поведінку.

  Робоча мова Fiverr.com — англійська.

  Методи оплати: кредитні і дебетові карти, PayPal, Bitcoin.

  Комісія Fiverr.com

  Для клієнтів

  При оплаті знімається комісія $1, якщо платіж менше $20 і 5% — при платежі понад $20.

  Для фрілансерів

  Fiverr.com з кожної оплаченої послуги забирає собі 20% від вартості.

  Pchel.net

  Фріланс біржа Pchel.net – на даний момент є єдиним дійсно безкоштовним сайтом пошуку роботи в IT сфері: як віддаленої, так і постійною. У 2018 році був проведений повний ребрендинг сервісу, додавання нового функціоналу та зміна назви з Freelancerbay.com, під яким сайт працював з 2007 року. У даний момент Бджіл.немає активно набирає обертів за рахунок відсутності нав’язування платних послуг. Фріланс біржа користується великою популярністю серед IT фахівців різних напрямків: програмістів, дизайнерів, копірайтерів, перекладачів та інших. На даний момент налічують понад 40 000 резюме фрілансерів і більше 60 000 відкритих проектів віддаленої роботи та вакансій.

  Методи оплати: банківські карти, Яндекс.Гроші, WebMoney.

  Робоча мова Pchel.net — російська.

  Комісія Pchel.net

  Для фрілансерів

  Комісія за роботу на сайті не стягується, всі функції працюють практично без обмежень та обов’язкових платежів. Відрізняються від своїх колег лояльною службою технічної підтримки та модерації, можливістю швидкого імпорту портфоліо і масової завантаженням робіт, а також простою і зрозумілою системою нарахування рейтингу.

  У фрілансера існує можливість безкоштовно отримати статус PROFI — виключно завдяки активній діяльності на сайті.

  Для великих фахівців і студій є можливість підключення платних послуг, для збільшення кількості замовлень одержуваних з сайту, за допомогою облікового запису PRO (5$ в місяць).

  Аккаунт PRO: необмежену кількість заявок та відгуків за проектами, висновок в блоці Топових фахівців, відображення облікового запису вгорі списку фрілансерів і заявках до проектів, пріоритетна підтримка і збільшення рейтингу на 50%.

  Для клієнтів

  Як у випадку з фрілансерами, Pchel.net радує своїх користувачів відсутністю обов’язкових платежів та комісії.

  Є можливість безкоштовної публікації необмеженої кількості фріланс проектів та вакансій. Плюсом є швидкий пошук як віддалених співробітників, так і фахівців для постійної роботи в офісі, а також наявність рейтингу WEB студій по містах з портфоліо та відгуками клієнтів.

  Для клієнтів, які хочуть виділити свої проекти і вакансії, щоб отримати ще більше відгуків від фрілансерів є можливість підключення платних послуг:

  — опція «Закріпити» — 10$ за 30 днів: проект відображається вище всіх проектів у списках;

  — опція «Терміново» — 5$ за 7 днів: проект відображається вище всіх проектів, включаючи закріплені.

  Fl.ru

  биржа фрилансаFl.ru — де-факто, біржа фріланса №1 в Росії і СНД, раніше ця біржа фріланса називалася Free-lance.ru. Основна спеціалізація fl.ru — ІТ сфера. Тут є дуже багато досвідчених програмістів, розробників, дизайнерів. Так що новачкові пробитися на цій біржі досить складно. Принципи роботи схожі на інші біржі фріланс — дуже важлива наявність якісного портфоліо і високий рейтинг.

  Для замовника є можливість розмістити не просто проект, а ще такий варіант як вакансія.

  Методи оплати: банківські карти, Яндекс.Гроші, WebMoney, банківські перекази.

  Робоча мова fl.ru — російська.

  Комісія Fl.ru

  Для клієнтів

  Хоч спочатку аккаунт безкоштовний, але він дещо обмежений. Тому для повноцінної роботи пропонується аккаунт PRO (959 рублів на місяць), який дозволить зробити більш видимий ваш проект для досвідчених фрілансерів. Також такий запис дає доступ до контактів фрілансерів для прямого спілкування до укладення угоди.

  Для фрілансерів

  Аккаунт фрілансерів на сайті може бути трьох типів:

  • початковий запис
  • платний аккаунт PRO (від 1349 руб. в міс., вартість залежить від розділу): збільшення рейтингу фрілансера на сайті на 20%; барвисті превью робіт в Портфоліо; можливість вибору 4-х додаткових спеціалізацій; можливість відповідати на всі проекти; розміщення профілю в зоні PRO каталогу фрілансерів (вище за інших);
  • платний аккаунт PROFI (8999 руб. в міс.) доступно тільки тим фрілансерам, які зареєстровані на сайті більше 1 року, пройшли процедуру верифікації, мають 10 і більше відгуків (сумарно позитивних і негативних), з них не менше 90% позитивних. Можливості: всі можливості запису PRO; збільшення рейтингу фрілансера на 40% (на час дії облікового запису PROFI); знижка 20% при оплаті платних сервісів сайту; закріплення профілю; розміщення профілю в розділі «Кращі виконавці» на головній сторінці https://www.fl.ru/

  Для всіх користувачів сервісу доступний платний сервіс «Безпечна Угода», дозволяє застрахувати себе від недобросовісних фрілансерів і клієнтів.

  Взагалі, треба відзначити, що на fl.ru багато платних сервісів, які можуть істотно розширити ваші можливості.

  Висновки:

  У даному огляді ми розглянули «чудову п’ятірку» серед бірж фріланса для ІТ сфери. Всі вони на даний момент на піку популярності і дозволяють заробляти пристойні суми, дозволяючи фрілансерам реалізовувати свої навички незалежно від територіального положення, у зручний їм час.

  P. S. Шановні читачі, в огляді наведено актуальні ціни на даний момент. Якщо Ви помітили неточності, напишіть будь ласка, в коментарях.

  Автор: ТопОбзор. При використанні цього матеріалу активне посилання на http://topobzor.com обов’язкова.

  Схоже

  Share on Facebook Share
  0
  Share on TwitterTweet
  0
  Share on Google Plus Share
  Share on Pinterest Share
  0
  Share on LinkedIn Share
  Share on Digg Share
  0
  Total Shares
  comments powered by HyperComments!

  ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here