Робот-пилосос irobot roomba j7 + за допомогою ші навчився об’їжджати фекалії тварин

0
97

Компанія irobot анонсувала новий робот-пилосос roomba j7+, в якому вирішена важлива проблема, що турбувала власників подібних машин вже не перший рік. За допомогою технологій машинного зору і алгоритмів штучного інтелекту пристрій виявляє і об’їжджає продукти життєдіяльності домашніх тварин.

Джерело: theverge.com

При уявній курйозності ця проблема була дійсно серйозною і неприємною, коли роботи-пилососи ненавмисно розносили своїми щітками нечистоти по всьому будинку. За словами засновника і глави irobot коліна енгла (colin angle), вирішення проблеми стало важливим досягненням для компанії, фахівці працювали над ним кілька років.

Розробник гарантує, що нове рішення по-справжньому працює-і це теж важливий момент. Конкуруючі моделі roborock s6 maxv і 360 smart life також підтримують дану функціональність, проте пан енгл скептично налаштований щодо їх надійності. Працюючи над завданням кілька років, фахівці irobot залучили можливості штучного інтелекту і в ході його навчання навіть створили об’ємну базу даних з моделями продуктів життєдіяльності тварин.

Джерело: theverge.com

«передбачається, що робототехніка повинна бути гламурною, але я не знаю, скільки моделей ми створили. Багато, багато тисяч. Наші конкуренти починають стверджувати, що зробили це, однак на ces було більше схоже на те, що [вони працюють] тільки при правильному освітленні. Ми зрозуміли, що було необхідно підвести риску — і тепер це реальність, а не виверт. Якщо у вас є домашня тварина, то ми не підведемо», — прокоментував новинку пан енгл.

Джерело: theverge.com

Поява даної функції змушує задуматися про загальний прогрес роботів-пилососів, які в окремих випадках продовжують страждати «дитячими» проблемами, наприклад, при підході до краю килима. Деякі з цих проблем вирішуються з оновленням навігаційної та контрольної системи irobot genius. Оновлення для сумісних моделей серії roomba було випущено в серпні. Серед нововведень числяться: нові алгоритми складання карти приміщень, більш докладні інструкції з прибирання, а також використання машинного зору для ідентифікації предметів меблів і особливих «чистих зон».

Джерело: theverge.com

Версія irobot genius 3.0, поширення якої почалося сьогодні, включає ряд додаткових нововведень. Зокрема, це функція «тихого ходу», яка не дозволяє роботу створювати шум поза прибирання, оцінка часу на прибирання окремих кімнат, поліпшені картографічні функції з ідентифікацією предметів інтер’єру, а також нова функція прибирання за відсутності власника. В останньому випадку роботу надається доступ до місця розташування телефону господаря, і програма прибирання запускається, коли він йде з дому.

Джерело: theverge.com

Найважливішим нововведенням roomba j7+ є не тільки здатність машини виявляти і ідентифікувати фекалії, але і в цкелом покращена робота з іншими об’єктами, які можуть опинитися на підлозі: шкарпетки, взуття або навушники. Однак, з урахуванням особливостей машинного зору, робота з подібними зовнішніми об’єктами вимагає участі власника. Виявивши такий об’єкт, робот через додаток звертається до господаря з питанням, якого роду об’єкт він виявив: постійний або тимчасовий. Якщо це постійний об’єкт, наприклад, загнутий телевізійний кабель, в карту вносяться необхідні зміни, і дана зона стає недоступною для прибирання в майбутньому.

Вартість irobot roomba j7 + становить $849, в комплекті поставляється базова станція з 60-денним ресурсом, що також відрізняє модель від рішень конкурентів. Ще одним фактором є регулярні і безкоштовні оновлення програмної частини. Модель також відрізняє оновлений дизайн, поліпшена система управління (три кнопки замість однієї), що спрощує підключення, підтримка bluetooth le, а також скошені краї корпусу, завдяки яким машина стане рідше застрявати під шафами і холодильниками. Продажі робота-пилососа в роздрібних точках стартують 19 вересня, за $649 доступна версія без станції в комплекті.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here