Підсумки суду epic games проти apple. Apple не монополіст, але обмежувати розробників не можна

0
87

Завершився судовий розгляд між epic games і apple. Згідно з судовою постановою окружного судді сша івонни гонсалес роджерс, apple не має права забороняти розробникам вказувати в своїх додатках альтернативні платіжні системи і повідомляти про це користувачів. Судова заборона повинна вступити в силу через 90 днів.

Мова йде не тільки про посилання та інформації про те, як можна здійснити оплату минаючи сервіси apple, але і про вбудовування механізму оплати безпосередньо в додаток. Apple не буде нести відповідальності за вчинені таким чином угоди.

При цьому суд не визнає apple монополістом, але зазначає, що компанія з купертіно робила антиконкурентні дії.

суд не може визнати apple монополістом, ні за федеральним антимонопольним законодавством, ні за законодавством штату. Проте в ході розгляду було встановлено, що apple робила дії, що вважаються антиконкурентними в каліфорнії.

Івонн гонзалес роджерс, окружний суддя сша

Суд задовольнив заяви apple про порушення угоди з боку epic games. Суддя визнає, що більшість компаній і розробників вважають ставку 30% необгрунтовано високою, але це не може бути виправданням для порушення вже укладеної угоди.

Таким чином, в окремому рішенні суд постановив, що epic games порушила контракт з apple, коли впровадила альтернативну платіжну систему в додаток fortnite. В результаті epic games повинна виплатити apple 30% всієї виручки, отриманої через цю систему з моменту її впровадження і до моменту судової постанови. Йдеться про виплату понад 3,5 мільйонів доларів.

Також apple не зобов’язана відновлювати аккаунт epic games і повертати fortnite в магазин appstore, так як видалення було пов’язано з порушенням раніше укладеного договору. Так що повернеться fortnite на пристрої apple чи ні – залежить тільки від купертіновцев.

сьогодні суд підтвердив те, що ми знали весь цей час: app store не порушує антимонопольне законодавство. Ми як і раніше прагнемо до того, щоб app store був безпечним і надійним магазином додатків, який підтримує процвітаюче співтовариство розробників і більше 2,1 мільйона робочих місць в сша, і де правила застосовуються однаково до всіх.

Представник компанії apple

Незважаючи на те, що дозвіл про використання альтернативних платіжних систем в екосистемі apple можна назвати перемогою, хоч і невеликий, тім суїні явно незадоволений рішенням суду і буде подавати апеляцію:

поточне рішення суду – це не перемога. Ні для розробників, ні для споживачів. Epic бореться за чесну конкуренцію як на ринку платіжних систем, так і на ринку магазинів додатків для мільярда користувачів.

Тім суїні, генеральний директор epic games

Так що це ще не кінець протистояння між epic games і apple. Але справа зрушила, і тепер розробники можуть офіційно вказувати альтернативні способи оплати, що є істотним кроком для індустрії.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here