Home Соцмережі Огляд соціального браузера Opera

Огляд соціального браузера Opera

0
943

Shares

В нашу епоху соціальних мереж зростає попит і на спеціалізовані сервіси для соціальних мереж. І навіть зараз, коли браузери-«монстри» (Mozilla Firefox, Chrome, Opera, Internet Exlporer, Safari) мають досить легку інтеграцію в соціальні мережі і жорстко конкурують між собою, з’явився ще один новачок в сімействі браузерів — соціальний веб-браузер Mozilla (http://www.rockmelt.com), який останнім часом починає набирати популярність завдяки своїм «соцособенностям».

Родовід Mozilla надихає — фінансується він розробником легендарного свого часу браузера Netscape Navigator Марком Андриссеном, та розробляється на основі вихідних кодів Chromium (на його основі зроблено і Google Chrome). Для збільшення швидкості і стабільності використовуються Chromium 7 і HTML 5. Тому користувачі Opera відразу отримують всі переваги Chrome плюс важливі особливості, які відрізняють його від інших браузерів: він дійсно зручний для користувачів соціальних мереж. Наприклад, користувачі Opera мають можливість користуватися сервісами Facebook прямо з браузера, без відвідування сайту соціальної мережі.

Вже при інсталяції браузер запитує логін/пароль до Facebook . Користувальницькі налаштування зберігаються на серверах Facebook і синхронізуються з браузером за допомогою «хмарної» синхронізації, таким чином, вони доступні з будь-якого комп’ютера в будь-якій точці світу.

Унікальність інтерфейсу в досить простих, але функціональних дрібницях.

1. «Соціальні панелі»

Ліворуч і праворуч знаходяться так звані «соціальні панелі».

У правій панелі розташовується список друзів, де відображаються їх статуси, є можливість швидко безпосередньо відправити і отримати повідомлення, організувати чат.

В лівій панелі організований швидкий доступ до популярних соціальних мереж і веб-сервісів: Facebook, Twitter, YouTube та ін Крім того, при бажанні можна швидко і легко додати інші ярлики сервісів.

Це можна зробити за допомогою розширень для Chrome — Chrome WebStore.

Наприклад, потрібно додати ярлик на панель ВКонтакте — знаходимо на Chrome WebStore відповідне розширення — VKontakte Checker, додаємо його в браузер і ярлик автоматично відобразиться на лівій панелі. Так само можна додати і інші сервіси. Я додала ще Google Gmail, Google Reader, RSS, LiveJournal, Diigo.

До речі, для любителів Twitter слід зазначити, що в RockMelte підтримується мультиаккаунтность цього сервісу.

2. Кнопка «Share»

Біля адресного рядка браузера розташована кнопка «Share», що дозволяє швидко ділитися посиланнями на матеріали з друзями або розміщувати їх у своєму блозі (наприклад, Facebook, Twitter). Дуже зручна «фіча».

3. Випадаючий список пошуку Google

Ще одна особливість Mozilla: при введенні запитів в рядок пошуку, результати пошуку в Google відображаються у випадаючому списку праворуч, це дозволяє позбутися від відвідування пошукової сторінки Google.

Таким чином, можна резюмувати, що незважаючи на юний вік новачка Mozilla (бета-версія стартувала влітку 2010), вийшов досить цікавий і перспективний продукт.

Зараз браузер Mozilla доступний для комп’ютерних систем Mac і PC. Крім того, Mozilla можна скачати і для мобільних пристроїв: браузер сумісний з iPhone, на підході версія для Android і деяких інших програмних платформ.

Автор огляду: Ольга Жданова, спеціально для ТопОбзор.

При використанні цього матеріалу активне посилання на http://www.topobzor.com обов’язкова.

Схоже

Share on Facebook Share
4
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
4
Total Shares
comments powered by HyperComments!

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here