Найстарішому в світі активному торрент-файлу в цьому місяці виповниться 18 років

0
81

Стало відомо, що найстарішому в світі активному торрент-файлу в цьому місяці виповниться 18 років, але, незважаючи на це, його як і раніше роздають десятки людей. Йдеться про торрент fanimatrix, який був опублікований восени 2003 року, коли bittorrent був відносно новим протоколом. На той момент творці короткометражного фанатського фільму за мотивами «матриці» бачили у використанні пірінгових мереж єдиний спосіб поділитися зі світом своїм творінням.

Зображення: clipset.com

Bittorrent є відмінним інструментом поширення, але для того, щоб файл продовжував потрапляти до нових людей необхідно, щоб хоч один користувач роздавав його цілком. Через це багато роздачі з часом стають неактивними, оскільки користувальницький інтерес до них зникає. Схоже, що це не стосується фанатського фільму fanimatrix, знятого за легендарною «матрицею». Цей торрент був створений у вересні 2003 року, і він досі активний, а значить, в цьому місяці йому виповниться 18 років, що є вражаючим досягненням.

Короткометражний фільм fanimatrix був знятий групою фанатів «матриці» з нової зеландії. У їх розпорядженні було всього $800, майже половина з яких пішла на покупку шкіряної куртки для головного героя. Сам же знімальний процес і монтування фільму були завершені за дев’ять днів. Якщо зйомки з настільки обмеженим бюджетом були можливі, то розповісти про фільм світу було значно складніше, оскільки в 2003-му році не було безкоштовних сервісів обміну відео, а youtube ще не був запущений. Розмістити фільм на приватному сервері також виявилося неможливо через високу ціну.

В результаті автори fanimatrix почали шукати інші варіанти, в процесі чого і натрапили на відносно нову на той момент технологію bittorrent. В кінцевому рахунку торрент-файл fanimatrix був створений 28 вересня 2003 року, після чого він почав поширюватися в інтернеті. Короткометражний фільм мав чималий успіх, тільки за перший тиждень його завантажили близько 70 тис.чоловік. Це досягнення виглядає вражаючим, оскільки в той час bittorrent був значно менш поширений. Надалі автори фільму планують підтримувати роздачу fanimatrix настільки довго, наскільки це буде можливим.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here