Антимонопольна комісія сша зацікавилася останніми придбаннями п’яти великих it-компаній

0
26

У середу, 15 вересня, федеральна торгова комісія сша опублікувала вельми цікаві дані, згідно з якими за 9 років в період з 2010 по 2019 роки п’ятьма великими it-гігантами apple, amazon, google alphabet, microsoft і facebook було куплено 616 дрібних компаній.

І все б нічого, та тільки масштаб цих підприємств виявився настільки дрібним, а вкладення в покупку склали ні багато, ні мало 1 мільйон доларів, що покупці не вважали за потрібне повідомити про проведені операції в антимонопольну службу.

Як повідомляє інформаційне видання reuters, співробітниця антимонопольних органів комісар ребекка слотер вважає, що, незважаючи на виражену незначність таких угод, відсутність контролю над їх проведенням не дозволяє оцінювати повною мірою сформовану тенденцію, коли великі гравці ринку поглинають дрібних, перешкоджаючи навіть найменшому шансу на здорову конкуренцію.

До слова, it-далеко не єдина сфера, де відбувається подібне. Розуміють це і в антимонопольній службі, черговим підтвердженням чому став заклик комісара крістіана віллсона проконтролювати аналогічні тенденції в компаніях, що працюють у сфері охорони здоров’я.

Що ж стосується перерахованих вище it-гігантів, то очевидно, що їм світять судові розгляди. У всякому разі проти facebook ще рік тому відкривалося діловодство за звинуваченням у порушенні діючих в країні антимонопольних законів. При цьому позивачем виступав сам регулятор, який раніше схвалив придбання компанією таких великих платформ, як whatsapp і instagram.

Не останню роль в тому, що ситуацію вдалося зрушити з мертвої точки, зіграла зміна керівництва торгової комісії ftc, пост голови якої зайняла ліна хан, яка наполягла на проведенні відомчих засідань у відкритому форматі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here