Огляд системи дистанційного навчання JoomlaLMS: як створити онлайн навчання

0
938

Shares

Очевидно, що дистанційне навчання стає все більш затребуваним в сучасних реаліях, адже люди можуть навчатися в будь-якій точці світу, у зручний для них час, будь-яких знань, які їм цікаві. При цьому важливо, щоб процес навчання був збудований за всіма кращими канонами навчання і зручності користування. Логічно, що зростає і потреба у високопрофесійних російськомовних інструментах, а саме, так званих системах дистанційного навчання (СДН).

Система управління навчанням — основа системи управління навчальною діяльністю (англ. Learning Management System, LMS), використовується для розробки, управління та поширення навчальних онлайн-матеріалів з забезпеченням спільного доступу. Створюються дані матеріали у візуальній навчальної середовищі з завданням послідовності вивчення.

Існує ряд систем управління навчанням, які здійснюють дистанційне навчання за допомогою онлайн. Таким чином, процес навчання можна здійснювати в режимі реального часу, організовуючи онлайн лекції та семінари. Система дистанційного навчання (англ. e-Learning Management System) характеризується високим рівнем інтерактивності і дозволяють брати участь в процесі навчання людям, що знаходяться в різних країнах і мають доступ в інтернет. (Вікіпедія)

ТопОбзор пропонує огляд однієї з таких систем дистанційного навчання — JoomlaLMS.

Отже, почнемо.

JoomlaLMS – система дистанційного навчання, багатофункціональна платформа для організації дистанційного навчання, існуюча на ринку з 2006 року і завоювала свою популярність в більш ніж 35 країнах світу.

Чому JoomlaLMS?

Тому що система недорога, проста у використанні, повністю перекладена на російську мову і супроводжується російськомовної технічною підтримкою, що особливо важливо, так як деякі представники сфери освіти можуть похвалитися знаннями в IT.

Особливість JoomlaLMS

Особливість і головна відмінність від конкурентів є те, що JoomlaLMS на 100% інтегрована з другої за популярністю в світі системою CMS відкритого коду – Joomla!. Сумісність і відкритий код дозволяють створювати багатофункціональні освітні портали, з можливістю інтеграції з більш ніж 8000 розширеннями, включаючи соціальні мережі та електронні магазини. Тобто, придбавши JoomlaLMS для вашого Joomla! сайту Ви можете бути повністю впевнені, що у вас буде не просто ще один безликий сайт з курсами, а гнучкий диференційований від конкурентів eLearning проект.

Де використовувати?

 • JoomlaLMS широко впроваджується установами освіти, включаючи університети, коледжі та центри перепідготовки.
 • У корпоративному середовищі і державних структурах СДН використовують для навчання співробітників. Особливо важливі такого роду платформи для навчання працівників географічно розрізнених філіях, так як значно знижує витрати.
 • Для надання і продажу онлайн-курсів. Все частіше блогери відкривають свої онлайн-школи.

Можливості JoomlaLMS

Відразу хотілося б відзначити зручність користування платформою і можливість навчати і навчатися незалежно від місця знаходження і використовуваного пристрою.

система дистанционного обучения

Мобільно-адаптивний інтерфейс JoomlaLMS

Інтерфейс JoomlaLMS – сучасний, зручний для використання і, що вкрай важливо в даний час, мобільно адаптивний. Зовнішній вигляд налаштовується: можна змінити кольори, завантажити свій логотип, змінити шрифти, щоб система дистанційного навчання відповідала корпоративному стилю, наприклад.

В системі передбачено кілька ролей:

 • тренер
 • учень
 • асистент
 • адміністратор
 • керівник

За замовчуванням, створення курсів доступно адміністратору і тренеру, але можливості інших користувачів настраиваемы.

Що стосується самого процесу створення курсу, то він досить зручний і не потребує ніяких знань в області IT технологій. У JoomlaLMS впроваджено конструктор курсів, що складається з 6 кроків. Кожен крок супроводжується коротким поясненням, що не дозволяє користувачеві заплутатися.

Крок 1:

На першому кроці задається назва курсу, його категорія (для зручності навігації) і опис.

Крок 2:

На другому — вибираються логотип, параметри доступу і задається інформація про вчителя.

Крок 3:

На третьому — зазначається тип курсу (платний/безкоштовний).

Курс може бути як безкоштовним, так і платним. Якщо в першому випадку студент отримує доступ до матеріалів, то у другому йому необхідно сплатити підписку.

JoomlaLMS підтримує декілька платіжних систем (наприклад, Paypal Standard, SpryPay, Оплата через банк, 2Checkout, WorldPay Select Junior, Authorize.net), і крім того, дозволяє створювати купони і генерувати сертифікати, що підтверджують успішне закінчення курсу.

Крок 4:

На четвертому кроці вибирається шаблон навчання з рекомендованими інструментами викладача і учня.

Передбачено 3 шаблону:

 • Курс-програма навчання для створення курсів, які мають чітку послідовність кроків для вивчення;
 • Курс-лекція для створення курсів з набором матеріалів для вивчення;
 • Кус-вебінар для створення курсів за допомогою вебінарів.
 • При необхідності, інструменти можна виключати або додавати при необхідності. Такий підхід дозволяє заощаджувати час на створення курсів, а направити його на сам процес навчання.

  система дистанционного обучения

  Конструктор курсу JoomlaLMS

  Крок 5:

  На п’ятому кроці настроюється зовнішній вигляд курсу. Визначається розташування модулів, додаються нові або редагувати вже наявні.

  Наприклад, можна додати модуль підписки на курси, модуль останніх документів, повідомлень і т. д. Це дозволяє спростити навігацію і підлаштувати курс під учня.

  Крок 6:

  На останньому кроці додаються матеріали для навчання. Це може бути тест, вебінар, документ або програма навчання.

  Даний етап можна пропустити, а самі матеріали додавати вже потім у кожної відповідної секції лівого меню

  система дистанционного обучения

  Секція «Завдання» в лівому меню JoomlaLMS

  JoomlaLMS відповідає всесвітньо прийнятим стандартам навчання SCORM і AICC, що дозволяє імпортувати вже готові матеріали без втрати часу і коштів на його сертифікацію. Приміром, якщо у вас вже є система дистанційного навчання, але ви вирішили перейти на JoomlaLMS, то ви можете просто імпортувати курси і продовжувати навчання вже з новою платформою.

  система дистанционного обучения

  приклад тесту у форматі SCORM

  Ще один важливий плюс у тому, що в JoomlaLMS передбачена можливість різним групам користувачів працювати з платформою незалежно один від одного, що особливо важливо, якщо Ви хочете, щоб системою користувалося велика кількість викладачів і учнів, не заважаючи один одному.

  Наприклад, кілька викладачів можуть одночасно навчати свої класи, вести журнали оцінок і відвідуваності. До того ж, це значно економить кошти, так як все здійснюється на базі тільки однієї платформи.

  Щоб навчання не було пасивним в системі дистанційного навчання передбачений широкий набір інструментів для комунікації та моніторингу процесу навчання. Також є різного роду статистика та звіти для вимірювання ефективності навчання та успішності учнів, що дає змогу вносити зміни у структуру курсу та приділяти увагу неуспішним учням.

  система дистанционного обучения

  Де купити?

  JoomlaLMS можна придбати у самого розробника на сайті www.joomlalms.com, який пропонує такі пакети:

  • Trial (безкоштовний тестовий пакет на 30 днів)
  • Standard — від $299 до $2599 (Ціна залежить від кількості користувачів)
  • Professional — від $799 до $6199 (Ціна залежить від кількості користувачів)

  Крім того, Ви можете придбати JoomlaLMS і в офіційного представника компанії на ринку СНД – eLearningSoft (www.elearningsoft.ru). Що примітно, для ринку СНД передбачена спеціальна цінова й ліцензійна політика:

  • Версія «StartUp»(150 користувачів, необмежений час користування)
  • Версія «Розширена» (необмежене число користувачів і часу використання)

  Подробиці можна дізнатися, надіславши запит на сайті або за допомогою електронної пошти [email protected], [email protected]

  Висновок

  Якщо Ви хочете йти в ногу з часом і крім очного навчання надавати учням можливість навчатися дистанційно, хочете знизити витрати на навчання співробітників і підвищити ефективність бізнесу, або ж хочете заробити, продаючи свої знання, то JoomlaLMS – прекрасний варіант. Вам не потрібно ніяких знань в області IT, так як у вас є російськомовна команда підтримки. До того ж, ви не обмежуєтеся лише системою дистанційного навчання, а завжди можете додати новий функціонал або інтеграцію з обраним Вами продуктом.

  ТопОбзор спільно з Joomlalms.com.

  При використанні цього матеріалу активне посилання на http://topobzor.com обов’язкова.

  Схоже

  Share on Facebook Share
  26
  Share on TwitterTweet
  0
  Share on Google Plus Share
  Share on Pinterest Share
  0
  Share on LinkedIn Share
  Share on Digg Share
  26
  Total Shares
  comments powered by HyperComments!

  ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here