30 днів до успіху

0
905

Shares

Стів Павлина

Автор: Steve Pavlina. 30 Days To Success
Переклад: 30 днів до успіху

Потужний інструмент особистого розвитку — 30-денний експеримент. Я запозичив цю ідею з галузі shareware, де можна скачати тріальну версію програми і безкоштовно використовувати протягом 30-ти днів перед тим, як купити повну версію. Також це відмінний спосіб розвинути нові звички, і що саме чудове — це дуже просто.

Припустимо, ти хочеш виробити нову звичку кшталт ранкової зарядки або позбавитися від звички смоктати ракові палички. Всі ми знаємо, що найскладніше — почати і слідувати новій звичкою перші кілька тижнів. Як тільки ти подолаєш силу інерції — продовжувати стане набагато простіше.

Так, ми часто психуем, думаючи про початок чогось нового як про щось постійному — навіть до того, як почнемо це робити. Непідйомним завданням здається зробити серйозний крок і займатися цим щодня, до кінця життя, особливо якщо тягнуть звички в іншому напрямку. Чим більше ти думаєш про зміну як про щось постійне, тим швидше опускаються твої руки.

Але що, якщо подумати про тимчасові зміни — скажімо, на 30 днів — і потім мати можливість повернутися до своїх старих звичок? Це вже не здається настільки тяжким. Робити зарядку всього 30 днів — і потім перестати. Підтримувати чистоту на робочому столі протягом 30 днів — потім забити. Читати по годині 30 днів підряд — потім повернутися до перегляду ТБ.

Зможеш так зробити? Так, це вимагає трохи дисципліни і обов’язковість, але далеко не так багато, як при довічної перерві. Будь-яка втрата комфорту — всього лише тимчасова незручність. Ти можеш рахувати дні до свободи. А ці 30 днів тобі ще й дадуть якусь користь. Не так вже й погано. Ти зможеш це витримати. Це всього лише місяць твоєму житті.

Що ж трапиться, коли 30-денний термін закінчиться? По-перше, ти зайдеш досить далеко, щоб виробити нову звичку, і слідувати їй стане набагато легше, ніж в самому початку. По-друге, за цей час ти послабиш вплив старої звички. По-третє, у тебе за спиною буде 30 днів успіху, які зміцнять віру в свої сили, щоб продовжувати. І, нарешті, заплативши 30 днів, ти отримаєш результат, який дасть зворотний зв’язок про те, чого можна буде очікувати, продовжуючи жити з новою звичкою. У тебе буде потрібна інформація, щоб прийняти розумне і довгострокове рішення.

Тому, як тільки ти закінчиш 30-денний випробувальний термін, істотно зросте можливість залишити звичку назавжди. Але навіть якщо рішення зробити звичку постійній не народиться, ти зможеш розширити випробувальний термін до 60 або 90 днів. Чим довшим буде випробувальний термін, тим легше ти зможеш закріпити звичку на все життя.

Ще одна користь від такого підходу в тому, що ти зможеш перевірити нову звичку, якщо ти не впевнений, чи варто її залишити назавжди. Може бути, ти захочеш спробувати нову дієту, але не знаєш, чи буде вона для тебе занадто складною. Тоді випробуй її за 30 днів, а потім зроби висновки. Не соромно зупинитися, якщо ти дізнаєшся, що нова звичка тобі не підійшла. Це так само, як працювати з 30-ти денний тріальний програмою, а потім деінсталювати її, якщо вона не підійшла. Ніякої шкоди і наслідків.

Ось кілька прикладів з мого життя, як я використав 30-денний експеримент, щоб виробити нові звички:

 • Влітку 1993 року я вирішив спробувати вегетаріанство. Я не хотів ставати вегетаріанцем до кінця життя, але я читав про велику користь вегетаріанства для здоров’я, тому я дав собі слово отримати 30-ти денний досвід. До того моменту я вже займався спортом, здоров’я та вагу були в нормі, але моя інститутська «дієта» складалася з одних гамбургерів, і вдома і на вулиці. Стати вегетаріанцем на 30 днів виявилося набагато легше, ніж я очікував — я б навіть сказав це взагалі не було важко, і я жодного разу не відчував себе обділеним. Через тиждень я помітив, що збільшилася працездатність і можливість концентруватися, голова стала набагато більш ясною. В кінці 30-ти днів у мене не залишилося сумнівів, щоб продовжувати. Цей крок здавався мені набагато більш складним, ніж було насправді.

 • В 1997 році я вирішив займатися спортом кожен день протягом року. Це було моє Новорічне Рішення. Причина була в тому, що якщо я буду займатися аеробними вправами як мінімум 25 хвилин в день, я не зможу ходити на заняття Пек Он До, які забирали у мене 2-3 дні в тиждень. У поєднанні з моєю новою дієтою, я вирішив підняти свій фізичний стан на новий рівень. Я не хотів втратити жодного дня, навіть з-за хвороби. Але думати про зарядку протягом 365 днів було якось страшно. Тому я вирішив почати 30-денний експеримент. Це виявилося не так вже погано. По закінченні кожного дня я ставив новий особистий рекорд: 8 днів, 10, 15,… вже стало складніше кинути… По закінченні 30 днів, як я міг не продовжити 31-й і встановити новий особистий рекорд? А чи можеш ти собі уявити здатися після 250 днів? Ні за що. Після першого місяця, який зміцнив звичку, залишок року пройшов за інерцією. Я пам’ятаю, в той рік пішов на семінар і повертався додому далеко за північ. Я був застуджений і дуже втомився, але все одно в 2 години ночі вийшов на пробіжку під дощем. Хтось може порахувати це дурістю, але у мене було стільки рішучості досягти своєї мети, що я не допускав, щоб втома або хвороба зупинили мене. Я успішно дійшов до кінця року, не пропустивши жодного дня. Я навіть продовжив кілька місяців перед тим, як вирішив зупинитися, і це було складне рішення. Я хотів займатися спортом протягом року, знаючи, що це буде для мене чудовим досвідом, і так воно і сталося.

 • Через кілька років, після того як я став веганцем, я вирішив спробувати інші різновиди веганскої дієти. Я провів 30-денний експеримент для макробіотичної дієти і для сироїдіння. Це було цікаво і дало мені деяке розуміння, але я вирішив не продовжувати ці дієти. Я не відчув ніякої різниці між ними. І хоча сироїдіння дало мені невеликий приплив сил, я помітив, що вона занадто важка: я витрачав багато часу на приготування і купівлю їжі. Звичайно, можна просто їсти сирі фрукти і овочі, але щоб приготувати цікаві страви — потрібно багато часу і сил. Якщо б у мене був мій особистий шеф-кухар, я б, напевно, слідував цій дієті, оскільки відчував би її вигоду. Я спробував ще один 45-денний експеримент сироїдіння, але мої висновки залишилися тими ж. Якщо б у мене виявили серйозну хворобу, наприклад, рак, я б терміново переключився на дієту з сирої «живий» їжею, оскільки я впевнений, що це абсолютно краща дієта для оптимального здоров’я. Я ніколи не відчував себе більш працездатною, ніж коли їв сиру їжу. Але виявилося важким дотримуватися такої дієти на практиці. Але, тим не менш, я додав деякі ідеї з макробіотики і сироїдіння в свій раціон. У Лас-Вегасі є два ресторани з «сирої» їжею, і вони мені подобаються, тому що хтось інший готує все за мене. Таким чином, ці 30-денні експерименти виявилися успішними і дали мені нову точку зору, хоча в обох випадках я навмисне відмовився від нової звички. Одна з причин, чому всі 30 днів експерименту так важливі для нової дієти, — перші пару тижнів йдуть на детоксикацію і подолання старої звички, тому до третього тижня складно отримати цілу картину. Я думаю, що якщо ти спробуєш дієту менше ніж за 30 днів, ти просто її не зрозумієш. Кожна дієта різна по своїй суті, і надає різний вплив.

 • Схоже, що такий метод 30-денного експерименту ідеально підходить для щоденних звичок. Мені не вдавалося використовувати його для вироблення звички, яка повторювалася кожні 3-4 дні на тиждень. Але цей підхід може спрацювати, якщо ти почнеш щоденний 30-денний експеримент, а потім скоротиш кількість повторів в тиждень. Це як раз те, що я роблю, коли починаю нову програму спортивних занять. Щоденні звички виробити набагато легше.

  Ось кілька ідей для 30-денних експериментів:

  • Відмовся від телевізора. Записуй улюблені передачі і бережи їх до кінця терміну. Одного разу вся моя родина так зробила, і це пролило світло на багато речей.
  • Відмовся від форумів, особливо якщо відчуваєш від них залежність. Це допоможе зламати звичку і дасть ясно відчути, що тобі дає участь в них (якщо взагалі дає). Ти завжди зможеш продовжити через 30 днів.
  • Мийся, купайся, голися кожен день. Так-так, ТОБІ це не потрібно, так що передай іншому:)
  • Кожен день зустрічайся з ким-небудь новим. Починай розмову з незнайомцем.
  • Виходь гуляти кожен вечір. Кожен раз йди на нове місце та розважайся — ти запам’ятаєш цей місяць на все життя!
  • Інвестуй 30 хвилин на день прибирання будинку або офісу. Це всього лише 15 годин.
  • Продавай щодня що-небудь на ebay.com (molotok.ru). Позбався від цього сміття.
  • Проси кого-небудь нового кожен день про побачення. Навіть якщо відсоток успіху буде менше трьох, у тебе буде як мінімум одне побачення, може бути ти зустрінеш свою половину.
  • Якщо у тебе вже є серйозні відносини — роби партнеру масаж кожен день. Або домовтеся про масажі один одному: з 15 разів кожному.
  • Відмовся від сигарет, газованої води, шкідливої їжі, кави або інших шкідливих звичок.
  • Вставай рано вранці
  • Веди свій особистий щоденник щодня
  • Кожен день дзвони різним родичам, друзям або бізнес-партнерам.
  • Роби 25 холодних дзвінків в день, щоб підготувати ґрунт для нового бізнесу. Професіонал Майк Феррі робив це 5 днів на тиждень протягом двох років, навіть у ті дні, коли він вів семінари. Він стверджує, що ця звичка допомогла йому побудувати його бізнес, який приносить більше $10 000 000 з продажу в рік. Якщо ти робиш 1300 холодних дзвінків на рік, бізнес тільки виграє, незалежно від твоїх навичок продажів. Ти можеш розширити цю звичку на будь-яку маркетингову роботу, наприклад реєструвати нові лінки на свій сайт.
  • Пиши в свій блог кожен день
  • Год в день читай на цікаву для тебе тему.
  • Медитуй щодня
  • Вчи по одному іноземному слову в день.
  • Кожен день ходи гуляти пішки.

  Повторюся, я не думаю, що тобі треба продовжувати будь-яку з цих звичок по закінченні 30 днів. Думай про те, який ефект буде лише від цих 30 днів. По закінченні строку ти зможеш оцінити отриманий досвід і результати. А вони будуть, навіть якщо ти приймеш рішення не продовжувати.

  Сила цього підходу — в його простоті. Незважаючи на те, що повторення конкретного дії з дня на день може виявитися менш ефективно, ніж слідування більш складного розкладом (чудовий приклад — силові тренування, оскільки для них необхідні адекватні перерви), більш імовірно, що ти закріпиш саме щоденну звичку. Коли ти повторюєш що з дня на день без перерви, ти не зможеш виправдати пропуск одного дня або обіцяти собі зробити це пізніше, змінивши розклад. Спробуй!

  Джерело http://quakin.livejournal.com/27734.html

  Схоже

  Share on Facebook Share
  2
  Share on TwitterTweet
  0
  Share on Google Plus Share
  Share on Pinterest Share
  0
  Share on LinkedIn Share
  Share on Digg Share
  2
  Total Shares
  comments powered by HyperComments!

  ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here