Завдання в порядку: особистий досвід роботи з Todoist

0
971

Shares

Шановні читачі, у новій статті ТопОбзор я хотіла б поділитися з вами своїм особистим досвідом роботи з Todoist.

Як і багато з вас, які хочуть бути продуктивними і завжди мати надійний інструмент для планування списку завдань, я експериментувала з різними сервісами to-do list. За останні кілька років я шукала ідеальний онлайн-інструмент планування для своїх особистих і робочих завдань за такими критеріями:

 • Обов’язковий стандартний функціональний набір — створення завдань, проектів, пріоритетів, лейблів, нагадування, повторювані завдання.
 • Відмінна інтеграція з мобільними додатками, кросплатформеність.
 • Щоденний дайжест завдань на сьогодні (Today).
 • Можливість переглянути завдання на тиждень, і далі.
 • Розвинена інтеграція з різними онлайн сервісами (наприклад, Google Calendar, Sunrise Calendar, мэшап-сервісами Zapier і IFTTT, Asana та іншими.)
 • Можливість прикріпити до задачі файли (наприклад, комп’ютера, або хмарних сховищ даних).
 • Це повинен бути хмарний сервіс — щоб я могла доступатися до своїх списками завдань з будь-якої точки.
 • Можливість спільної роботи.
 • Безкоштовно або адекватна ціна.
 • Правильний інтерфейс за всіма правилами юзабіліті.
 • Відсутність реклами.
 • Адекватна підтримка користувачів.

Todoist це найпопулярніший хмарний веб-сервіс, призначений для управління особистими завданнями так і ефективно планувати професійні завдання. Завдання об’єднуються в проекти і можуть включати в себе файли будь-якого типу, які прикріплюються до нотаток. Завданням можна задавати пріоритет. Після виконання завдання переміщається в архів.

Todoist був створений у 2007 році з стартапу Doist. За станом на червень 2014 року сервіс налічував понад 2 млн. користувачів. Відрізняється хорошою русифікацією і простим інтерфейсом. На даний момент Todoist доступн на 17 мовах: англійська, німецька, іспанська, голландська, російська, польська, шведська і т. д.

У величезній різноманітності подібних веб-сервісів спочатку можна легко загубитися, але ви, напевно, хоча б чули або навіть знайомі з цим популярним менеджером завдань, веб-сервісом Todoist.

Так, перепробувавши кілька топових сервісів (про них неодмінно розповім в інших статтях, тому що в них теж є багато цікавих моментів, і можливо, вам вони сподобаються більше), я прийшла до висновку, що Todoist для мене на даний момент є самим оптимальним варіантом для щоденного планування будь-яких завдань.

Він функціональний, зручний і ефективний, хоч і з деякими невеликими недоліками. Нижче я обосную свій вибір.

Отже, мій особистий досвід роботи з Todoist

Todoist я користуюся вже третій рік, причому, два останніх року — платною версією (всього €23 в рік ), яка дає всі переваги. Але, звичайно, я шукала досконалість, тому паралельно пробувала і інші to-do листи (Wunderlist, Any.do, Remember The Milk, Asana, Toodledo, Evernote), тому коли я кажу про зручності і функціональності Todoist це не голослівні твердження, а отримані досвідченим і порівняльним шляхом.

Щоденний дайжест завдань на сьогодні (Today)

Кожен день я починаю з Todoist (хоча…не зовсім, звичайно ж з стрічки Facebook :-).

Отже, відкривши Todoist, відразу бачу порядку денного на сьогодні — у вкладці Today. При цьому, завдання відсортовані і виділені за пріоритетами: червоним кольором виділені найважливіші завдання, менш важливі — синім і блакитним. Якщо задача відноситься до якого-небудь проекту, це зазначається праворуч — кольоровим кружечком і назвою проекту.

личный опыт работы с Todoist

Додавання завдань у Todoist

личный опыт работы с TodoistЩоб додати нову задачу, потрібно клікнути на «+» у верхній панелі праворуч, отримаємо спливаюче вікно, де задається тема завдання, дата і час, пріоритети, вибирається проект (за умовчанням, це проект Inbox), задаються нагадування, лейбли, фільтри. Там же задаються нотатки. Що добре — що все зручно і наочно, без зайвих складнощів.

личный опыт работы с TodoistДосить зручний календрь. Для того, щоб встановити дату і час виконання завдання: вгорі є кнопки, іконки: сьогодні, завтра, наступного тижня, через 1 місяць. Є опція повторення задачі, для чого необхідно задати текстовий формат дати і часу повторення. Спочатку це здається трохи незвичним, але потім звикаєш. Я вже вивчила всі ці комбінації і ставлю дати повторення на автоматі. Наприклад, якщо я хочу, щоб завдання повторювалася щопонеділка о 20:00, я пишу так: every mon, fri at 20:00. Взагалі, вибір опцій для повторення великий.

Крім того можна задавати завдання і без дат, тоді завдання просто буде висіти весь час в папці Вхідні.

Відмінна інтеграція з мобільними додатками, кросплатформеність

Для мене було надзвичайно важливим, щоб була чудова інтеграція з різними платформами, т. к. я хотіла користуватися сервісом не тільки за комп’ютером. Todoist надає дійсно широкий вибір інтеграції, подивіться, що підтримується на сьогодні:

личный опыт работы с Todoist

Сама я користуюся додатком Todoist для iPhone, iPad, Firefox, Gmail, Outlook, Windows і потрібно сказати, що все працює відмінно. У всіх додатків подібний і зручний інтерфейс, функціональність.

Правда, близько року тому, у мене один час на Android був баг — не завжди правильно синхронізувалися завдання, але потім, мабуть, пофиксили і все стало добре. На iPhone таких проблем не помітила.

Наприклад, ось як виглядає інтеграція Todoist в мій MS Outlook:

личный опыт работы с Todoist

Інтеграція з різними онлайн сервісами

Для Todoist є багато способів інтеграції з численними онлайн-сервісами. Але окреме спасибі так званим мэшап сервісів: IFTTT, Zapier.

Так, тільки Zapier надає різноманітного рівня інтеграції і синхронізації Todoist.

Мені були цікаві такі сервіси: Google Calendar, Evernote, Gmail, Trello, Slack, Asana, Basecamp, Feedly, Jira, Pocket, PayPal, Office 365, WordPress.

Окремо я хочу виділити інтеграцію Todoist з Calendar Sunrise або Google Galendar — підключивши і синхронізувавши Todoist до одному з цих сервісів, ви получате додаткову фічу у використанні Todoist — перегляд завдань у режимі календаря. Ви можете перегорнути завдання на місяць, два, три і т. д. вперед. Дуже зручно і наочно. Я спочатку пробувала Calendar Sunrise і це дійсно чудовий сервіс, але все таки мій давній і надійний друг Google Calendar переміг.

Адекватна ціна і відсутність реклами

Коли я тільки починала користуватися Todoist, я використовувала її безкоштовну версію, і треба відзначити, що в принципі це досить робочий варіант. Однак, в платній версії Todoist мене зацікавили такі додаткові можливості:

 • створення label,
 • додавання приміток до завдань,
 • можливість прикріпити до задачі файли,
 • можливість нагадування по Email та SMS,
 • можливість нагадування за місцем положення,
 • можливість додавання завдань за допомогою Email,
 • приоритеное обслуговування службою підтримки (я перевіряла, чи дійсно відповідають оперативно, допомагають, причому, якщо ти ставиш запитання російською, російською ж і відповідають)

Як я вже писала, платна версія Todoist коштує €23 в рік, при цьому це досить адекватна ціна. Так, наприклад, платна версія Wunderlist коштує €45 в рік, Any.do $27, Remember The Milk $25 в рік.

Одна з принад Todoist, що реклами немає навіть у безкоштовній версії. Радує.

Правильний інтерфейс

Для мене правильний інтерфейс — це який відповідає останнім тенденціям і кращих практик сучасного дизайну і UI/UX. Можна сказати, що Todoist дійсно має правильний інтерфейс, а його мобільні додатки виконані за останнім віянням сучасного дизайну — Materail Design (Google Material Design). Одна з ключових ідей Material Design полягає у створенні у користувача інтуїтивного відчуття роботи з реальними фізичними об’єктами в рамках цифрового середовища.

Todoist Карма — вишенька на тортику

Відмінною особливістю сервісу Todoist є Карма — система класифікації ефективності, що базується на активності користувача. Карма була анонсована в хмарному веб-сервісі Todoist в 2013 році.

Вона призначена для візуального аналізу продуктивності користувача. Таким чином за кожну виконану задачу вам нараховується окуляри Карми. В залежності від вашої ефективності ваша Карма отримує відповідні рівні: від новачка до освіченого. У мене зараз рівень професіонал. Можна похвалитися перед друзями вашої ефективністю, расшарив рівень Карми в соцмережі.

Але якщо вам не подобається ця фіча, її легко можна відключити.

личный опыт работы с Todoist

Деякі мінуси Todoist

 • Трохи своєрідно працює функція повторення завдання: наприклад, якщо у вас відзначена завдання з повторенням на кожен день, то ви її не побачите в папці Next 7 days 7 разів. Вона буде з’являтися один раз після того, як буде відзначена як виконана за вчора.
 • Не вистачає візуалізації списку завдань — доводиться застосовувати, наприклад, Google Calendar для цього.
 • Один з важливих недоліків Todoist, з яким я поки не стикалася, але який з незрозумілої причини ще не усунули, хоча обіцяють: будь акаунт Todoist, незалежно від того, платний він чи ні, має обмеження. У проекті може бути не більше 150 завдань. Самих же проектів може бути не більше 80.

Резюме

На даний момент, Todoist хоч і не ідеальний to-do list сервіс, але на мій субьективный погляд, його переваги однозначно переважують недоліки. Я зі спокійною совістю можу рекомендувати його вам, шановні читачі, для щоденного планування списку завдань і контролю їх виконання. Звичайно, є досить гідні кандидати на звання ідеальний to-do list сервіс, але, як кажуть кожному своє.

До речі, для адептів GTD, до яких належу і я, на Todoist є навіть окремий розділ, який пояснює ці принципи і як їх використовувати на Todoist.

Шановні читачі, буду вдячна за ваші коментарі до мого огляду. Мені дуже цікаво якими сервісами to-do list користуєтеся ви і чому.


Автор: Ольга Борисова, головний редактор ТопОбзор

При використанні цього матеріалу «Завдання в порядку: особистий досвід роботи з Todoist» активне посилання на http://topobzor.com обов’язкова.

Схоже

Share on Facebook Share
1
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
1
Total Shares
comments powered by HyperComments!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here