«дюна « — претендент на звання» самий сумовитий фільм року»

0
72

Нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

Реклама нового фантастичного фільму «дюна» йде з кожної праски. Особисто я не розумію захоплених відгуків, оцінок 10 з 10 і радості. Фільм вийшов нудним і затягнутим, без нормального екшену — втім, як і всі фільми дені вільнева.

На цьому сайті зазвичай не прийнято обговорювати кіно, але фантастична тематика все-таки близька аудиторії. До того ж, по «дюні» було випущено кілька успішних ігор.

Але спершу давайте поговоримо про фігуру режисера. Чомусь зараз він вважається одним з метрів кінематографа і навіть порівнюється зі спілбергом і ноланом. Я таких зіставлень не розумію, адже вся кар’єра вільньова — це падіння в безодню, жоден його фільм не був по-справжньому комерційно успішним.

На початку шляху дені знімав нікому не потрібні інді-вироби, але в 2010 одну з таких робіт — детектив «пожежі» — відзначили номінацією на оскарі. Тут його помітили голлівудські продюсери і запросили попрацювати над повноцінним фільмом. Для трилера «полонянки» виділили майже 50 млн бюджету, а на головні ролі запросили авторитетних хлопців джекмана і джилленхола.

Кадр з фільму «полонянки» (2013)

Що ж у підсумку? затягнута на дві з половиною години муть, яку я ледве додивився, поведясь на відомих акторів. Кінопошук все пам’ятає: тоді я поставив цьому фільму маловідомого постановника 4 бали з 10. Глядачі кіно також не оцінили, збори склали всього 122 млн. Нагадаю, що половину з них забирають кінотеатри. У випадку з європою, кінороботи можуть отримувати і того менше-40%, а в китаї взагалі жалюгідні 25%. Можна сказати, що з урахуванням витрат на маркетинг, фільм абияк окупив себе.

Два роки по тому пішов «вбивця» . Фільм такий же неспішний, але в цьому випадку вдалося хоча б не промахнутися зі сценарієм.

Кадр з фільму «вбивця» (2015)

Його писав тейлор шерідан-пізніше він поставить» вітряну річку «і»за всяку ціну». Фільми відмінні, їх я рекомендую до перегляду. «вбивця» також не став особливо успішним і насилу відбив виробничий бюджет. Але оцінки були в основному позитивні, і вільнєву виділили ще 50 млн на зйомки «прибуття».

реклама

Кадр з фільму» прибуття» (2016)

Скажу відразу, що до кінця його я подужати не зміг. Тут режисерський стиль вільнева досяг свого апогею-дві години відмінної нудьги і затягнутості. Темпоритм часів 50-х років минулого століття вбиває все. Але кінцо несподівано стрельнуло і зібрало аж 200 млн. З урахуванням витрат на рекламу і відрахування кінотеатрам, прибуток кінокомпанії була мінімальна, але продюсери все одно наполегливо вірили в талант режисера. Наступного разу дені довірили знімати справжній блокбастер!

На «той, що біжить по лезу 2049» виділили аж 150 мільйонів. Не пошкодували на гонорари топовим акторам: старому форду, гослінгу і навіть зазвали джареда лето.

Кадр з фільму «той, що біжить по лезу 2049» (2017)

Але нічому продюсерів життя не вчить. Як перша частина була похмурим незважаючи на гноєм, так і ця нічим не краще. Знято красиво, до чудового оператору роджеру дікінсу взагалі претензій немає. Але як розважальне кіно і блокбастер взагалі не котить. Фільм з тріском провалився в прокаті: всього 259 млн касових зборів завдали студії величезних збитків.

Ось ми плавно підійшли і до «дюні» . Як і в минулому випадку, творці зібрали всі помилки попередньої екранізації. Почнемо з того, що роман в цілому складний для сприйняття в кіноформаті — безліч персонажів зі складними іменами, купа деталей всесвіту. Але продюсери знову пішли ва-банк, виписали 165 млн бюджету, велика частина якого пішла не на спецефекти, а на топових акторів.

Постер фільму «дюна» (2021)

Найняли тріумфатора гей-драми тімоті шаламе, попсового оскара айзека, зендею з людини-павука, джоша броліна, джейсона момоа, хав’єра бардема, дейва батісту та інших. Припустимо, що тільки на їх гонорари витратили не менше 80-100 млн. Очевидно, з фільму намагалися зробити мегаблокбастер, хоча сам матеріал до цього не має. У фільмі 1984 допустили ту ж помилку, в картині було багато високооплачуваних зірок того часу, в тому числі стінг, патрік стюарт і макс фон сюдов.

Кадр з фільму «дюна» (1984)

У підсумку, вийшло як і завжди у вільньова. Супер-затягнуте і понуро, зате з купою пафосу і мінімумом екшену. Книгу я не читав, тому половину діалогів зовсім не зрозумів. Але виглядають персонажі нерозумно, виглядає як абсурдна комедія. При цьому в трейлерах фільм рекламується як щось приголомшливо драйвове і розважальне, в дусі «месників» та інших блокбастерів.

За прем’єрні вихідні у світі фільм зібрав всього 36 млн, але прем’єри в сша ще не було. Правда, відразу за нею піде реліз на стрімінг hbo max. Тому на вдалу касу надій небагато: хоч дені у всіх інтерв’ю і зазиває йти саме в кіно, за пандемію глядачі вже звикли дивитися його вдома. Тому другої частини чекати не варто, а продюсерам варто уважніше роздавати проекти вільнєву. Він хоч і талановитий ремісник,але навіть з хорошим сценарієм примудряється видавати щось незважаючи на це.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here