Польща відмовиться від китайських технологій при створенні геномної карти країни через потенційні загрози нацбезпеці

0
78

Стало відомо, що фінансований євросоюзом проект зі створення геномної карти польщі відмовиться від використання технології секвенування генів китайської компанії bgi group. Як повідомляється, причиною відмови від використання технології стали побоювання з приводу безпеки даних. Про це пише інформаційне агентство reuters з посиланням на одного з керівників цього проекту.

Зображення: kacper pempel / reuters

Марек фиглерович (marek figlerowicz), професор інституту біоорганічної хімії польської академії наук і керівник проекту «геномна карта польщі» розповів, що побоювання пов’язані з тим, як можуть використовуватися отримані в ході реалізації проекту дані, що мають відношення до національної безпеки країни. Професор заявив, що стурбованість даним питанням викликала доповідь комісії з національної безпеки зі штучного інтелекту (nscai) сша, в якому було сказано, що компанія bgi group може бути частиною «глобального механізму збору генетичних баз даних китайського уряду».

У відповідь на це представники bgi заявили, що звіт американського відомства ні що інше, як «непідтверджена фактами дезінформація». Міністерство закордонних справ китаю назвало ці дані » безпідставними звинуваченнями і наклепом». Незважаючи на це, представник nscai рекомендував сша і країнам-союзницям подвоїти зусилля, спрямовані на захист даних пацієнтів. Відзначається, що пекін обмежив доступ іноземних дослідників до генетичних даних китайців ще в 2015 році.

Згідно з наявними даними, проект «геномна карта польщі», реалізація якого оцінюється приблизно в $25,35 млн і передбачає секвенування 5000 польських геномів, знаходиться на половині шляху до завершення. У 2019 році його реалізація була передана базується в польському білостоці компанії central europe genomics center. У минулому році ця компанія почала використовувати технології китайської bgi. Тепер же керівництво проекту прийняло рішення відмовитися від послуг cegc. Відзначається, що остаточне рішення з цього питання ще не було прийнято і потрібне узгодження організацій, які є основними інвесторами проекту.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here