Кіностудія в кишені: додатки для редагування відео на android

0
18

Ще недавно для зйомки і монтажу були потрібні дорога камера і потужний пк. Сьогодні записати і обробити ролик можна прямо на смартфоні. Зібрали в одному матеріалі п’ять корисних додатків для редагування відео — з ними простіше підкорити instagram, tiktok і навіть youtube. А перевіряти їх функціональність будемо на смартфоні vivo v21.

Inshot

Редактор, який відмінно впорається з монтажем роликів для соцмереж. Розібратися в ньому зуміє навіть недосвідчений користувач, вперше в житті взявся за обробку кліпів. При цьому функцій вистачає: є обрізка відео, регулювання швидкості і напрямку, зміна фону, накладення музики, тонка робота з текстом. А до того ж є маса кумедних фільтрів, переходів і стікерів.

Хочете поміняти співвідношення сторін і розмір для різних соцмереж? без проблем, це робиться в два кліка. Замість чорного фону буде симпатична картинка з розмитим кадром зі знятого матеріалу. Можна накласти друге відео поверх першого і навіть анімувати текст. Ще припадуть до речі ефекти і переходи, що дозволяють зробити цікавий і динамічний кліп без особливих навичок.

У додатку є безкоштовна версія, але з деякими обмеженнями: без більшої частини ефектів, з рекламою в інтерфейсі і автоматичним накладенням водяного знака. За 349 рублів вийде відключити цю позначку на всіх роликах, а 690 рублів на рік дозволяють розблокувати всі платні функції.

Powerdirector

Powerdirector — один з найбільш просунутих відеоредакторів на android. Варіант для тих, хто вже монтував ролики на пк і хотів би отримати потужний інструмент для смартфона. Додаток вміє працювати з 4k, взаємодіяти з декількома доріжками і міняти аудіо. Робота з таймлайнами реалізована максимально зручно-вийде закинути файли з пам’яті гаджета або з хмари, налаштувати співвідношення сторін і масштабувати кліпи.

Програма дозволяє автоматично зменшувати 4k-відео до 1080p, щоб не перевантажувати мобільне залізо. В якості тестового смартфона ми використовували vivo v21-знижувати якість картинки на ньому не було потрібно. Процесор mediatek dimensity 800u і 8 гб оперативки з легкістю перетравлюють ролики в дозволі ultra hd. Крім того, powerdirector може стабілізувати відео-рідкісна функція для кишенькових відеоредакторів. Є звуковий мікшер і серйозні можливості для корекції кольору: вийде відрегулювати яскравість, контрастність, насиченість, виставити правильний баланс білого і налаштувати відтінки кольорів.

Базові функції в додатку безкоштовні. Але щоб прибрати водяний знак і отримати доступ до бібліотеки ефектів, музичних треків, шаблонів і функцій на зразок експорту в 4k, доведеться купити платну версію. Вартість річної підписки становить 2090 рублів.

Movavi clips

Movavi clips хороший тим, що дозволяє в кілька кліків відредагувати ролик перед публікацією в соцмережі. Тут немає десятків налаштувань таймлайну, розсипи доріжок і мікшера звуку, але такі подробиці потрібні не всім. Зате додаток допомагає прибрати все зайве і склеїти кілька відео в єдиний кліп, використовуючи простий інтерфейс. Можна накласти яскраві стікери, додати текст і плавні переходи з затемненням.

Цікава опція-озвучування ролика шляхом накладення свого голосу поверх відеоряду за допомогою смартфона. Перевірили на vivo v21-завдяки чутливим мікрофонам з функцією шумозаглушення якість мови виходить відмінним. Звук самого кліпу дозволяється або знизити, або повністю відключити, для чого в movavi clips є всі необхідні інструменти.

Додаток доступний безкоштовно, але тоді в правому нижньому кутку кадру буде закріплений невеликий водяний знак з логотипом розробника. Преміум-версія коштує 699 рублів: сюди входить набір стікерів, комплект аудіотреків, функція накладення власного логотипу і багато іншого.

Youcut

Youcut — зручний редактор з широким набором функцій. Додаток безкоштовне, повністю переведено на російську і не накладає водяні знаки, що рідкість в подібному софті. При цьому в наявності основні можливості: обрізка, поворот, монтаж ролика і його швидка оптимізація для розміщення в соцмережах.

Незважаючи на лаконічний інтерфейс, програма багатогранна. У ній доступний великий набір звукових ефектів, таких як оплески, шум літака і спів птахів. На відео можна накладати музику з пам’яті телефону, а при бажанні — користуватися онлайн-бібліотекою треків без авторських прав, які підійдуть для youtube. До того ж є управління швидкістю і масштабом роликів, накладання написів, картинок і смайликів, створення переходів між кліпами.

Вартість платної версії-369 рублів на рік. Користувачі підписки pro отримують доступ до преміум-фільтрів, переходів, шрифтів, а також до більш широкої бібліотеки музики та ефектів.

Kinemaster

Kinemaster багато в чому схожий на професійне десктопне додаток — у нього колосальна кількість функцій, в яких можна розбиратися годинами. Горизонтальний інтерфейс теж нагадує про софт для пк. У такому форматі зручно довго і вдумливо обробляти ролик, накладаючи ефекти і переходи.

Серед можливостей програми-робота з декількома шарами, накладення просунутих ефектів, додавання наклейок, титрів рукописного і друкованого тексту, а також корекція кольору і завантаження відеороликів в соціальні мережі прямо з утиліти. Вбудовані інструменти дозволяють управляти швидкістю відтворення. Загалом, більшість можливостей професійного комп’ютерного пз тут є — вийде зробити гарний кліп на одному лише смартфоні.

В kinemaster вбудований значний магазин ефектів, шаблонів, рамок, музики, переходів і інших опцій, які стануть в нагоді для редагування відео. Щоб отримати доступ до всієї бібліотеки і прибрати водяний знак, треба оформити підписку за 1790 рублів на рік. Не найдешевший варіант, але додаток коштує своїх грошей.

Підсумки

На android існує безліч різних відеоредакторів, від простих утиліт, що дозволяють швидко обрізати зайве і накласти веселу музику, до професійних — з багатошаровою обробкою і звуковим мікшером. Для чого раніше була потрібна дорога техніка, сьогодні можна використовувати смартфон.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here