5 причин, через які я пропущу windows 11 і ще кілька років буду користуватися windows 10

0
88

Через кілька днів, 5 жовтня 2021 року, відбудеться реліз нової ос windows 11. Ще ніколи нова windows не з’являлася так раптово, 24 червня 2021 року windows 11 була представлена на заході microsoft, а вже через три з невеликим місяці відбудеться її реліз. Це досить незвично, адже ми звикли, що нові програмні продукти доводиться чекати досить довгий час, а їх очікування супроводжується інформаційним накачуванням і рекламою нововведень, які нас чекають.

Реклама

Цього разу все по-іншому і на це є причини, які я озвучу нижче. Як комп’ютерний ентузіаст і блогер я завжди з нетерпінням чекав виходу нових версій windows, щоб розповісти про них читачам, не забувши про критику всіх слабких місць і проблем продукту, але до windows 11 я ставлюся скептично. Звичайно, я спробую нову ос і заради експерименту встановлю її на свій пк, але на найближчі кілька років моєї головної ос залишиться windows 10 і на це є кілька причин.

Вторинність. Windows 11 до останнього моменту була лише великим оновленням windows 10 sun valley

Ще навесні 2021 року новинні агентства писали про швидкий реліз великого піврічного оновлення windows 10 21h2, званого sun valley або «сонячна долина». Назва sun valley часто фігурувало в документах microsoft і незважаючи на те, що офіційні особи компанії заявляли, що windows 11 не буде ніколи, а «windows 10 — остання windows», було вирішено запустити велике оновлення, помітно змінює інтерфейс, як окрему windows. Адже з моменту виходу windows 10 пройшло вже більше шести років і користувачам хочеться нового.

Дивні системні вимоги, які зробили комп’ютер, куплений в 2020 році, несумісним з windows 11

В даний момент я користуюся комп’ютером на основі ryzen 5 1600 af, материнською платою msi b450-a pro max і 32 гб озу ddr4 3400 мгц. Купуючи цю систему на початку 2021 року, я і подумати не міг, що процесор застаріє до кінця 2021 року і не буде підтримувати нову windows. Дивні системні вимоги windows 11 відсікають від неї більшу частину сучасних пк і ноутбуків, залишаючи придатними тільки процесори coffee lake, zen+ і новіше.

Найцікавіше те, що ryzen 5 1600 af побудований на архітектурі zen+ і не підходить для нової windows 11 тільки формально, через одинички, а не двійки в назві. Звичайно, ryzen 5 1600 af — це досить старий процесор, але він ще є в продажу, наприклад, в сітілінці, і навіть зараз має відмінну продуктивність для бюджетного пк при низькій ціні. Він залишається самим недорогим шестиядерником на ринку.

Реклама

А ось ryzen 5 2600 , відповідний по системним вимогам для windows 11, коштує помітно дорожче.

У» прольоті » за системними вимогами виявляються і такі популярні бюджетні процесори, як pentium dual-core g4560 .

Реклама

Або одні з найбільш недорогих процесорів з вбудованою графікою, які дозволяють пограти в багато ігор без відеокарти, наприклад, ryzen 3 2200g .

Незручність інтерфейсу користувача та вирізання частини важливих функцій

Мабуть, microsoft дуже хоче знову спробувати завоювати мобільний ринок, тому здійснює незрозуміле спрощення користувальницького інтерфейсу windows 11, що має сенс тільки для сенсорних екранів, але вкрай незручне для користувачів звичайних десктопів, складових переважна більшість споживачів windows.

Під ніж потрапило контекстне меню правої кнопки миші, яке ми використовуємо щодня для операцій з файлами. Більшість функцій, що додаються в це меню встановленими програмами, тепер ховається від користувача і побачити їх можна, тільки натиснувши комбінацію клавіш shift+f10.

Сильно постраждала функціональність панелі завдань-видалено контекстне меню панелі завдань, не працює довільна зміна її розміру, більше немає можливості створити ярлики на панелі завдань. Але найсумніше-видалена функція переміщення файлів у відкриті програми на панелі завдань. Наприклад, при написанні цього блогу для додавання картинки я просто перетягую її на значок браузера, тепер же це просте і зручне дію буде неможливо.

Досить багато спірних змін вироблено і з меню пуск, що переїхав в саму незручну частину екрану — в центр. Наприклад, з нового пуску просто не можна перетягнути додаток на робочий стіл, і не можна перемістити ярлик і на панель завдань. Звичайно, є надія, що частина цих функцій microsoft поверне після валу невдоволення користувачів, але останнім часом їх невдоволення не головне, на що вона звертає увагу.

Найкраще-ворог хорошого

Більшість з нас користується зараз windows 10, яка пройшла довгий шлях розвитку за 6 років і набрала за цей термін величезну кількість нових функцій і поліпшень, що роблять її зручніше попередниць. Разом з цим зміни відбулися з windows 10 не настільки радикальні і вона залишається схожою по інтерфейсу і частини функцій на windows 7 і windows 8. Користувач цих старих ос на windows 10 може швидко створити звичне середовище роботи і навіть повернути старе меню пуск за допомогою сторонніх утиліт.

Відмінно показує себе windows 10 і в іграх, обганяючи windows 7 в нових проектах і даючи більш стабільний час кадру в багатьох старих. Все відмінно в windows 10 і зі старими іграми. Я, як і багато хто з вас, люблю старі ігри і більшість з них прекрасно йдуть на windows 10, а ті які не запускаються, починають працювати після декількох тонких налаштувань або фанатських патчів, як, наприклад, відмінна стратегія majesty 2: the fantasy kingdom sim, що не запускається на windows 8.

Windows 10 для багатьох з нас стала звичною і зручною середовищем і щоб міняти її на щось нове, потрібно щось більше, ніж закруглені кути і меню пуск, розташоване по центру екрану. В даний момент я користуюся windows 10 october 2020 update або версією 20h2 і абсолютно не бачу причин оновлюватися навіть на may 2021 update (версія 21h1), не кажучи вже про windows 11. Так, у windows 10 є проблеми і я чимало критикував її в блогах, але з більшістю з них користувачі вже навчилися справлятися.

Проблеми нових ос windows на старті

Кожен запуск нової windows супроводжується не тільки захопленими статтями і новинами, що закликають вас спробувати новинку, але і більш стриманими повідомленнями про нові проблеми, іноді серйозних. Це природно при запуску нового продукту і користувачі, які встигли спробувати попередні версії windows 11 вже пишуть про падіння продуктивності, просідання кадрової частоти системних анімацій і їх затримці і багатьох інших проблемах.

Серед користувачів windows раніше ходила приказка, що переходити на нову ос варто тільки після виходу другого service pack. З тих пір багато змінилося, зникли самі service pack, перетворившись в нескінченну низку оновлень, помітно більше стало багів в оновленнях, але в цілому приказка не втратила сенсу і не варто кидатися на нове, стаючи бета-тестером.

Підсумки

Ось мої п’ять причин, через які я залишаюся на старій добрій windows 10 ще кілька років, поки не закінчиться її підтримка. А що думаєте з приводу windows 11 ви? пишіть в коментарі, чи підходить ваш пк для неї за системними вимогами і чи будете ви переходити на неї?

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here