Штучний інтелект завершив створення десятої симфонії бетховена

0
17

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

Нікому не відомо, що було на думці у бетховена, коли він пішов з життя, і які плани він виношував щодо свого незакінченого твору. Було багато припущень, але час летить тільки в одному напрямку, а заглянути в свідомість пішов людини неможливо. Якщо тільки не підключити всі його твори до штучного інтелекту, щоб передбачити особливості його музичної палітри. Музикознавці, композитори та фахівці з комп’ютерних технологій спільно створили «завершену версію» незакінченої 10-ї симфонії композитора людвіга фон бетховена. Перше публічне виконання твору заплановано на 9 жовтня.

Загальновідомо, що бетховен збирався написати 10-ту симфонію, але пішов з життя, ледь почавши роботу. Дискусії про те, що він міг написати, тривають і донині. Досі про 10-й симфонії було відомо лише за фрагментами. Музикознавець на ім’я баррі купер зібрав першу частину симфонії № 10 з цих фрагментів ще в кінці 1980-х років, але в цьому новому проекті він пішов далі і спробував завершити другу, третю і четверту частини за допомогою інструментів штучного інтелекту.

людвіг ван бетховен на полотні йозефа карла штілера. Суспільне надбання.

Цей новий проект неминуче викличе суперечки. Досліджуючи початкову спробу купера, знайшлися фрагменти уїдливого обміну думками між купером і іншим музикознавцем, робертом уінтером, в середині 1980-х років. Вінтер писав: «його [купера] результат потрібно порівнювати зі стандартом, встановленим бетховеном. Цей розрив, як я стверджую, очевидно настільки величезний, що «реалізація і завершення» купера швидше вводить в оману, ніж просвіщає». Якщо завершене людиною зусилля може бути настільки суперечливим, не сумнівайтеся, проект штучного інтелекту викличе ще більше суперечок.

Раніше вже робилися спроби створити штучний інтелект, здатний писати музику в стилі давно померлих композиторів, але попередня велика спроба, deepbach, не змогла вирішити таку складну задачу, як ця. У своїй докладній статті ахмед ельгаммаль в the conversation детально описує свою роботу в складі команди по (повторному) створенню симфонії.

«найголовніше, — пише елгаммал, — нам потрібно було зрозуміти, як взяти основу коротку частину композиції або навіть просто мотив і використовувати його для створення більш довгої і складної музичної структури, як це зробив би бетховен». Наприклад, машина повинна була дізнатися, як бетховен побудував п’яту симфонію на основі базового мотиву з чотирьох нот».

Фрагмент аудіозапису доступний нижче:

У статті розповідається про те, як команда ретельно навчала штучний інтелект на музичних зразках і демонструвала його музикантам і професіоналам, пропонуючи слухачам визначити, де починаються і де закінчуються згенеровані штучним інтелектом компоненти. Однак їм це не вдалося.

Подібні зусилля в певних колах напевно викличуть суперечки. Деякі будуть сумніватися, чи варто використовувати такі слова, як «закінчена» або «завершена», хоча ніяких готових альтернатив у компанії немає. Подібні спроби завжди будуть супроводжуватися»зірочкою». Не можна відтворити творчість того чи іншого майстра, але ми можемо використовувати його відомі патерни та індивідуальні особливості, щоб створити композицію в його стилі. Де ви проведете межу, завершивши симфонію, — це питання вашого індивідуального судження, але музика — дуже особиста річ.

Машинне навчання відкриває привабливу перспективу того, що ми можемо звільнитися від тяжких уз індивідуальної інтерпретації і передати це завдання на рішення алгоритму. Ідея програмної інтерпретації бетховена на рівні найдрібніших деталей наводить на думку, що досить просунутий штучний інтелект може одного разу написати оригінальний музичний твір, не відрізняється від бетховенського. А що, якщо художник або композитор матиме помічника в особі системи штучного інтелекту, уважно вивчає його роботу? творці часто залишають після себе незакінчену картину, сонет, роман або музичну композицію. З таким інструментом художникам не потрібно боятися, що вони можуть піти з життя з недоробленою роботою.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here