Сама «божественна» версія WordPress

0
810

Shares

Не пройшло і 4 місяців, як команда розробників WordPress порадувала чудовим подарунком — версією WordPress 4.7 «Vaughan». Давайте розбиратися що з’явилося нового в цій версії. Нова версія за традицією названа в честь джазових виконавців, в даному випадку — «божественної» (не побоїмося цього слова) американської джазової співачки Сари «Сэсси» Воан (Sara «Нахабний» Vaughan). «Божественна» Сара Вон, отримала це прізвисько за надзвичайну красу свого голосу, була і залишається однією з найвидатніших джазових співачок всіх часів. Захопитися її творчістю можна тут.

Ну а ми, прості смертні (вибачте, якщо це не так :-), зануримося у більш важливі для нас земні справи. Забігаючи вперед, хочу зазначити, що версію WordPress 4.7 дійсно можна назвати практично «божественної», це однозначно найцікавіший апдейт за 2016 рік. Довгоочікувані «ласощі» для розробників, розкриті двері до нових можливостей, а нова тема за замовчуванням — просто гімн сучасним технологіям.

Тепер, судіть самі:

Нова тема за замовчуванням WordPress Twenty Seventeen

Важливо! Нова тема Twenty Seventeen позиціонується перш за все як тема для бізнес-сайтів (!), в цьому її головна відмінність від попередніх тим, які були завжди орієнтовані на блоги. Це однозначно новий підхід WordPress до теми за замовчуванням з часів його створення. Отже, Twenty Seventeen має гнучко настроюється головну сторінку з декількома секціями. Кожен екран сайту представлений у вигляді окремої сторінки в адмінці. При бажанні, можна швидко зробити, наприклад, Landing page. Використовує SVG-іконки, parallax-ефект, повністю адаптивна. Крім того, Twenty Seventeen включає всі нововведення по функціоналу, зазначені нижче. Так, тема дійсно гарна, сучасна і можна однозначно сказати, що WordPress буде не соромно вступати з нею в 2017 рік :-).

Зовнішні зміни

Стартовий контент в темі

Корисна фіча, правда, поки не дуже функціональна (тому що поки доступна тільки в новій темі Twenty Seventeen ) — дозволяє темами мати свого роду демо-контент, який буде покликаний максимально швидко показати її можливості. Стартовий контент може містити готові сторінки (записи), меню, віджети, медіафайли, довільні параметри та інше. Тепер змусити тему виглядати як на демо-сайті буде простіше, а це одна з великих проблем з WordPress темами. На даному етапі контент включається через кастомайзер доступний тільки для знову встановлених сайтів.

Іконки для швидкого редагування

Дані іконки будуть відображатися в тих частинах сайту в режимі кастомайзера, де можна змінювати налаштування. При натисканні на такі іконки можна швидко перейти на вкладку, де можна внести зміни в цікаву частину сайту.

Відео в заголовках

Нова тема Twenty Seventeen буде підтримувати розміщення відео в хедері сайту. Можна завантажити відео до 8 мбайт в mp4 форматі, а також посилатися на онлайнові ролики, завантажені на YouTube або Vimeo.

Поліпшене побудова меню

При додаванні пунктів меню раніше можна було вибрати тільки з готових, існуючих об’єктів, таких як запис, сторінка, або лінк. Але якщо не було сторінки, то й не можна було вставити її в меню. Тепер же при створенні меню можна створювати сторінки, просто зробивши новий пункт меню. Після цього автоматично з’являться сторінки з потрібною назвою, готові для додавання вмісту.

Користувальницький CSS

Тут все просто і дуже корисно — тепер можна в реальному часі бачити всі зміни, що вносяться до користувальницькі CSS. Це дозволить спростити процес установки оформлення теми, т. к. ви будете бачити, як саме вона змінюється після внесення правок.

Превью PDF файлів

У медиафайлах, галереях та на сторінках вкладень тепер можуть показуватися превью PDF-файлів.

Адмін-консоль на вашій мові

Дає можливість ставити свою мову адмінки не залежно від того на якій мові по-замовчуванню сайт. Це особливо актуально для випадком, коли адмінкою для підтримки та наповнення сайту користується багатомовна команда.

Читайте також наш попередній матеріал: Цікаво: що нового в WordPress 4.6

Внутрішні зміни

REST API для вмісту

Довгоочікувана новина — WordPress 4.7 поставляється з оновленим REST API для записів, коментар, умов, користувачів, мета і налаштувань. REST API, однозначно, найочікуваніше і перспективний напрям розвитку WordPress в цілому, яка буде удосконалюватися і відкриває величезні перспективи для розробників і можливих інтеграцій. Фантазія, пали!

Шаблони для типів записів

Розробники на WordPress явно з захопленням сприймуть і це нововведення — тепер функціонал шаблонів сторінок доступний для всіх (!) типів записів. Це дозволить більш гнучко налаштовувати потрібні об’єкти на вашому сайті.

Користувальницькі масові дії з об’єктами

У версії WordPress 4.7 тепер можливе створення своїх масових дій над списками записів в адмінці. Наприклад, замість «Видалити», «Змінити» можна додавати свої власні дії, наприклад, «Відправити на E-mail мамі» 🙂

Новий тип запису Customize Changesets

Створений новий тип запису — customize_changeset. Тепер всі зміни в кастомайзере автоматично у фоновому режимі будуть зберігатися в новий тип запису customize_changeset. Таким чином, внесені зміни можна буде використовувати в різних темах на різних сайтах. Ці типи записів можна переносити на різні сайти, ділитися з розробниками та ін.

Огляд підготовлений спеціально для ТопОбзор. При використанні цього матеріалу активне посилання на http://topobzor.com обов’язкова.

Схоже

Share on Facebook Share
2
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
2
Total Shares
comments powered by HyperComments!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here