3d-пластир дозволить самостійно вакцинуватися від коронавірусу

0
97

Чергова розробка американських вчених наближає час,коли зробити укол буде набагато простіше, ніж зараз. Крім того, така технологія відмінно подходітдля введення вакцин в домашніх умовах.

Крихітний пластир длявакцинації, що володіє високою ефективністю, створений на 3d-принтері і містить мікроголки, розташовані на полімерній підкладці. Пластир поміщаетсяна кінчику пальця і дозволяє вводити лікарський засіб людьми, які не мають медичної освіти і спеціальних навичок. Вчені відзначають, що імунна відповідь від пластиру свакциной виявився в 10 разів сильніше, ніж при традиційному методі введення за допомогою шприца.

У дослідженні брали участь фахівці зі стенфордського університету та університету північної кароліни. Вони вважають, що нова методикапозволить прискорити поширення вакцин. В ході експериментів з’ясувалося, що навіть при більш низьких дозах лікарського препарату пластирдемонстрірует ту ж ефективність, що і при звичайному уколі шприцом. Крім того, пластир забезпечить введення вакцин без болю і черг, а головне — може допомогти в придушенні епідемії коронавірусу або інших захворювань.

Передбачається, що пластир буде продаватися в аптеках, апокупателі зможуть вакцинуватися самостійно. Існуюча технологія дозволяє упакувати в пластир вакцину від грипу, кору або гепатиту. У планахсозданіе пластиру з вакцинами pfizer і moderna. Точних термінів появи подібної обробки в продажу поки немає.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here