Tesla зобов’язали виплатити 137 мільйонів доларів за позовом про дискримінацію

0
13

Компанії tesla було присуджено виплатити 137 мільйонів доларів в якості компенсації збитку колишньому чорношкірому працівникові, який звинуватив компанію в тому, що вона закривала очі на дискримінацію і расові зловживання на заводі компанії з виробництва електромобілів у фрімонті, штат каліфорнія, повідомляє washington post. Присяжні федерального суду сан-франциско присудили рішення-як повідомляється, одне з найбільших в індивідуальній трудовій справі про расову дискримінацію-оуену діасу, ліфтеру, який працював за контрактом в 2015 і 2016 роках.

У позові діас стверджував, що зіткнувся з дискримінацією «прямо з епохи джима кроу», в ході якої він піддавався расовим образам. Він стверджував, що співробітники tesla залишали по всьому заводу малюнки свастики, расистські графіті і образливі карикатури, а керівники не звертали уваги на образи. «прогресивний імідж компанії tesla був фасадом, що прикриває її регресивне, принизливе поводження зі співробітниками-афроамериканцями», — йдеться в позові.

Присяжні присудили діасу 6,9 мільйона доларів за емоційні страждання, але більшу частину, 130 мільйонів доларів, склали штрафні санкції проти tesla. «це велика справа, коли одна з найбагатших корпорацій америки змушена визнати огидні умови на своєму заводі для чорношкірих людей», — сказав адвокат діаса лоуренс орган.

«знадобилося чотири довгі роки, щоб дійти до цього моменту», — сказав діас в інтерв’ю газеті «нью-йорк таймс». «неначе з моїх плечей звалився величезний вантаж».

У відповідь на вирок компанія tesla применшила значення звинувачень в повідомленні в блозі, написаному віце-президентом з кадрів валері кейперс воркман. Крім пана діаса, три інших свідка (всі не є контрактними працівниками tesla) показали на суді, що вони регулярно чули расові образи (включаючи слово на букву «н») на заводі у фрімонті», — написала вона. «хоча всі вони погодилися, що використання слова на букву» н «не є доречним на робочому місці, вони також погодилися, що в більшості випадків, на їхню думку, ця мова використовувалася в» дружній»манері і зазвичай афроамериканськими колегами».

Компанія tesla додала, що вона відреагувала на скарги пана діаса, звільнивши двох підрядників і усунувши ще одного. Вона сказала, що хоча факти не виправдовують вирок, компанія була » не ідеальна «в 2015 і 2016 роках,»але ми пройшли довгий шлях». Компанія поки не повідомила, чи планує вона подавати апеляцію.

» ми і зараз не ідеальні. Але ми пройшли довгий шлях у порівнянні з тим, що було 5 років тому. Ми продовжуємо рости і вдосконалюватися в тому, як ми вирішуємо проблеми співробітників. Час від часу ми помиляємося, і коли це трапляється, ми повинні нести відповідальність».

Ринкова капіталізація компанії tesla, світового лідера у виробництві електромобілів, становить близько 780 мільярдів доларів, а її генеральний директор, технічний підприємець елон маск, є найбагатшою людиною в світі, стан якого, згідно з індексом bloomberg billionaires index, в даний час становить 211 мільярдів доларів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here