Чи варто купувати станцію міні 2, чи брати версію з екраном і навіщо потрібен яндекс.модуль

0
10

Незважаючи на те що яндекс вже давно виріс зі штанців «російського гугла», створивши велику екосистему фірмових сервісів, до деяких пір компанія ігнорувала апаратні продукти. Однак запуск аліси і першої яндекс.станції показали, що ця ніша надзвичайно затребувана на російському ринку, і цим можна користуватися. Так, крім класичної колонки, у продажу з’явилося ще три сиквела: макс, міні і лайт — кожна для свого сценарію використання. Здавалося б, вибрати і так є з чого. Але в яндексі вирішили, що пора б оновити одну з найпопулярніших моделей і випустили друге покоління яндекс.станції міні , а в добавок до неї ще й новий яндекс.модуль . Розбираємося, що з цього можна і потрібно купувати.

Яндекс.станція міні 2 отримала дисплей і стала потужнішою по звуку

Чому кінопошук-це наш apple tv+ , тільки краще

нова яндекс.станція міні — це, так би мовити, субфлагманський проект яндекса. Друге покоління колонки майже не змінилося з точки зору дизайну, якщо не брати до уваги екрану як у яндекс.станції макс і чотирьох кольорів, в яких вона виходить, але внутрішньо перетворень більш ніж достатньо.

Відмінності нової яндекс.станції міні від старої

Яндекс.станція міні 2 більше не підтримує безконтактне управління помахами над корпусом

  • по-перше, новинку оснастили новим динаміком потужністю 10 вт . Так, це не так багато, але вже і не 3 вт, як у оригінальній станції міні. Так що звучати друге покоління має набагато краще.
  • по-друге, прибрали безконтактне управління помахами . Тепер замість нього використовується сенсорне. На верхній частині колонки розмістили тач-панель, яка служить для зміни гучності і контролю за відтворенням.
  • по-третє, з’явилася підтримка wi-fi 5 ггц . Це дуже круто, тому що раніше цей стандарт був доступний тільки користувачам найстаршої і найдорожчої станції макс.
  • по-четверте, оновилося bluetooth-з’єднання. Нова станція міні використовує bluetooth 5.0 , а не 4.2, як було в минулій версії, завдяки чому зв’язок тримається краще, а сполучення проводиться швидше.
  • по-п’яте, на задній стороні колонки з’явився вихід на міні-джек. Тепер у власників станції з’явиться можливість підключати до неї зовнішні колонки і слухати музику через них.

Покористувався новою яндекс станція макс. Homepod, давай, до побачення!

Яндекс.станція міні 2 випускається в двох варіантах: з екраном і без . Від цього залежить і ціна. За молодшу просять 5990 рублів , а за старшу — 6990 рублів . Тобто, як бачите, навіть у базі колонка подорожчала аж на 1000. Це не дуже приємний момент. Але заплатити тут є за що. Принаймні, за молодшу версію без екрану, тому що брати версію з екраном (окремо) особисто я для себе сенсу не бачу.

Ну, дивіться самі. З практичної точки зору екран не несе майже ніякої користі. Так, він може відображати час і інформацію про погоду. Але ж ми говоримо про розумну колонці, всередину якої вшита аліса. Значить, коли ми взаємодіємо зі станцією, то робимо це голосом і відповідь від колонки отримуємо так само. Не розумію, навіщо ще й бачити температуру на вулиці, якщо асистент тільки що вимовив цю інформацію вголос.

Яку яндекс.станцію краще купити

Єдиний сценарій, в якому можна взяти станцію міні 2 з екраном, — це покупка в тандемі з модулем

А ось базову версію колонки — принаймні, якби купував окремо — я б із задоволенням взяв. Правда, тут є ряд застережень:

Брати нову яндекс.станцію міні для музики не має сенсу . 10 вт — це не та потужність, яка здатна прокачати навіть невелику спальню, не кажучи вже про віталень під 25-30 квадратів. Я не чув, як грає новинка, але розраховувати на високу якість відтворення теж не став би.

Не варто брати нову яндекс.станцію міні і в тому випадку, якщо у вас вже є звичайна станція або тим більше станція макс. Для вас оптимальним варіантом буде станція лайт, яка коштує набагато дешевше. Її можна урвати в районі 3 тисяч рублів і розставити в кожній кімнаті для управління розумним будинком.

Apple робить свою яндекс.станцію на заміну apple tv і homepod

Однак нова станція міні цілком згодиться на роль першої розумної колонки. Вона здатна навіть замінити собою класичну станцію завдяки наявності роз’єму 3,5 мм.якщо вам потрібен якісний звук, ви зможете підключити до неї свої колонки від jbl, harman/kardon та інших брендів, у яких з цим немає ніяких проблем. Звичайна станція так не може.

Що таке яндекс.модуль

Так, звичайну станцію і станцію макс можна підключити до телевізора, і цим вони круті. Але спеціально для покупців нової станції міні яндекс представив гаджет-компаньйон. Яндекс.модуль. За фактом, це аналог хромкаста від google, який перетворює звичайний телевізор в розумний, з тією лише різницею, що новинка яндекса орієнтована на фірмові сервіси компанії, та й коштує вона досить дорого — 4990 рублів .

Модуль встромляється в hdmi-роз’єм телевізора з одного боку і в розетку 220 в — з іншого. Ця штука підтримує 4к-відео і додатки сторонніх кінотеатрів і стрімінгів, що дуже круто. В оболонку яндекс.тв вже вбудовані клієнти ivi, kion, premier, more.tv, okko, megogo та інших сервісів.

У комплекті з модулем йде пульт з вбудованим мікрофоном і алісою. Завдяки йому ви зможете управляти відтворенням, пошуком та іншими маніпуляціями голосом. Це дуже круто. А, якщо у вас є яндекс.станція, то можна використовувати її, не чіпаючи пульт. Вишенька на торті — безкоштовний рік підписки на яндекс.плюс , який сам по собі коштує 1990 рублів при одноразовій оплаті. Вигідно.

Чи варто купувати яндекс.модуль

Брати яндекс.модуль однозначно потрібно, якщо ви користуєтеся звичайним телевізором або застарілим smart tv, який більше не оновлюється. А ось власникам сучасних «ящиків» рекомендую подумати. Все, що ви отримаєте від тандему модуль-станція, — це голосове управління відтворенням відео і фільмів.

Яндекс.модуль управляється голосом. Це дуже зручно

Для когось і цього буде чимало. Але подумайте самі: адже доступ до стрімінгів у вас був і раніше. А значить, використання модуля укупі з сучасним телевізором буде надмірним. Тому не поспішайте, а гарненько пораскиньте мізками. Собі б, як володар samsung smart tv нового покоління з підтримкою airplay і додатків apple, я таку штуку брати не став.

Виняток-покупка обох пристроїв комплектом на старті продажів. В яндексі вирішили на етапі попереднього замовлення, з 5 по 14 жовтня, дати нам можливість замовити колонку і модуль в комплекті за спеціальною ціною. Комплект з колонкою, забезпеченою led-екраном, коштує 8 990 рублів, з колонкою без екрану — 7 990 рублів. Знижка складе 2990 рублів. Тобто, покупка комплектом виправдана і на ній дійсно можна пристойно заощадити.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here