У росії проведений успішний запуск гіперзвукової ракети з підводного човна

0
90

Військово-морський флот росії успішно здійснив другий пуск гіперзвукової ракети «циркон», цього разу з підводного човна, йдеться в прес-релізі російської інформаційної компанії»тасс». Минулого тижня північна корея заявила, що також провела ефективні випробування своєї гіперзвукової ракети.

Гіперзвукові ракети, що рухаються зі швидкістю, в кілька разів перевищує швидкість звуку, розглядаються як зброя останнього слова техніки, оскільки їх запуск здійснюється дуже швидко, а траєкторія польоту може бути змінена. Маючи можливість вибору боєголовки, ракета може працювати як кінетична зброя і наносити пошкодження одним лише своїм боєзарядом.

Раніше, в липні цього року, в росії були проведені ефективні випробування гіперзвукової крилатої ракети. Тоді ракета була запущена з борту фрегата «адмірал григорович». Нинішня ж вогнева перевірка була проведена з атомного підводного човна «северодвінськ», йдеться в прес-релізі.

Хоча основні подробиці перевірки не були розкриті, міністерство оборони рф зазначило, що ракета була спрямована на «умовну військово-морську ціль» в баренцевому морі. Дані перевірки показали, що курс польоту відповідав необхідним параметрам і мета була вражена.

У прес-релізі також говориться, що, в ході проведення вогневої підготовки ракета «циркон» була випущена, в той момент коли підводний човен знаходився на дні. У коментарі, опублікованому міністерством оборони росії, додатково повідомляється про другий пуск, під час якого підводний човен знаходився на глибині 40 метрів.

«другий випробувальний пуск гіперзвукової крилатої ракети» циркон «був здійснений екіпажем атомного підводного човна» северодвінськ » вперше під поверхнею моря з глибини 40 метрів в білому морі по цілі в баренцевому морі. За даними засобів об’єктивного контролю, політ ракети від моменту її підйому на поверхню і до ураження цілі повністю відповідав очікуваним параметрам», — зазначили в міноборони.

У прес-релізі також було підтверджено заяву президента росії володимира путіна про те, що ракети «циркон» зі швидкістю 9 маха і радіусом дії 620 миль (1000 км) швидко досягнуть мети. Контракт на поставку ракет вже укладений і, за прогнозами, буде виконаний до 2025 року, йдеться в прес-релізі.

» вперше запуск надзвукового озброєння був здійснений з підводного човна з підводного положення. Дані випробувальні пуски вивели російський вмф на лідируюче місце в гонці гіперзвукової зброї на морі», — відзначають американські аналітики.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here