Мінпромторг планує створити єдиний цифровий магазин для російського інженерного та промислового пз

0
74

Мінпромторг займеться розробкою єдиної екосистеми промислового програмного забезпечення, для цих цілей навіть була розроблена дорожня карта. Відповідно до останньої планується створити маркетплейс вітчизняного пз, яке компанії зможуть купувати за передплатою і навіть компенсувати частину витрат через субсидії. На думку представників міністерства, такий підхід повинен простимулювати імпортозаміщення.

У випадку з промисловим пз російської розробки важливо розуміти, що на ринку воно поки представлено у вигляді окремих модулів. На думку експертів, адаптація іт-інфраструктури підприємств під нові програмні рішення може виявитися «невиправдано дорогою» навіть з урахуванням субсидій.

Журналісти видання «коммерсантъ» ознайомилися з презентацією мінпромторгу з розробки єдиної екосистеми пз для російських підприємств. Якщо все задумане буде реалізовано, то на ринку з’явиться маркетплейс, що пропонує доступ до програмних комплексів для управління виробничими процесами, проектування виробів, диспетчерського контролю, збору даних з об’єктів і так далі.

Сам проект отримав назву «модульна мультисервісна промислова платформа» (ммпп). Ця платформа повинна стати » єдиним середовищем розробки і тиражування російського інженерного і промислового софта». Пілотний запуск намічений на серпень 2022 року, а повністю завершити проект планується в 2024 році. Його вартість і джерела фінансування поки не афішуються.

Нагадаємо також, що ідея створення ммпп — не єдина ініціатива мінпромторгу в області імпортозаміщення софта. Влітку заступник голови міністерства олег бочаров попросив найбільші російські компанії з розробки пз забезпечити сумісність їх продуктів з вітчизняними процесорами. Виконавчий директор асоціації підприємств комп’ютерних та інформаційних технологій микола комлєв вважає, що ідея створити єдину платформу для розробки і просування російського інженерного і промислового софта обговорюється давно.

«it-компанії не наважуються вкладатися в масштабні проекти без гарантії попиту, фінансування та майданчиків для дослідної експлуатації. Ідея мінпромторгу цікава, але ризиком може стати наповнення платформи рішеннями великих держкорпорацій і відтіснення приватного it-бізнесу з ринку», — вважає пан комлєв.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here