Московський метрополітен запустив оплату проїзду за допомогою системи з розпізнавання осіб

0
33

У п’ятницю 15 жовтня в московському метрополітені була введена в дію система оплати з розпізнаванням осіб, що стало частиною стрімкого поширення цієї досить спірною технології в нашій країні.

Правозахисники критикують цю технологію, яка вже використовується в десятках московських супермаркетів, як приклад введення тотального державного стеження.

«для того щоб увійти в метро, пасажири не потребують ні в картці, ні в смартфоні. Вони просто повинні подивитися на камеру турнікета», — сказав у своїй заяві керівник департаменту транспорту розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури міста москви максим ліксутов.

Чиновник повідомив, що, на його думку, протягом найближчих двох-трьох років послугами системи, що отримала назву «face pay», зможуть скористатися від 10 до 15% пасажирів.

Він також зазначив, що перехід на систему, яка вимагає наявності банківського рахунку з біометричними даними пасажирів метро, носить «добровільний характер».

«інші форми розрахунків не збираються скасовувати», — сказав ліксутов.

Влада розраховує, що використання біометричної системи оплати проїзду прискорить рух в розрослася мережі московського метро.

Вони пообіцяли, що дані будуть надійно зашифровані, а камери турнікетів будуть зчитувати «біометричний ключ», а не зображення обличчя пасажира.

Влада працює над розширенням ініціативи зі збору біометричних даних росіян, яка почалася в 2018 році.

Раніше цього року ділова газета «коммерсантъ» повідомила, що влада сподівається збільшити число людей, які здали свої біометричні дані, з приблизно 160 тисяч до 70 мільйонів протягом наступних двох років.

В останні роки система розпізнавання осіб стрімко поширилася по москві, і влада використовує її в якості інструменту для забезпечення заходів безпеки.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here