У держдумі розглянуть законопроект про регулювання рекомендаційних алгоритмів соцмереж

0
33

Робота рекомендаційних систем, використовуваних в facebook, vk, instagram, youtube та інших сервісах, буде контролюватися владою. Відповідну заяву опублікувало видання «коммерсантъ», попутно розкривши деталі підготовлюваного законопроекту. Платформи зобов’яжуть забезпечити користувачам можливість відключення алгоритмів, за допомогою яких у стрічці формується спеціально підібраний контент.

Як вважають депутати держдуми, такі алгоритми підвищують ризики соціальних конфліктів. У свою чергу, бізнес побоюється, що ініціатива загальмує розвиток технологій і згубно вплине на фінансові показники окремих компаній.

Сам законопроект з ініціативою про регулювання рекомендаційних сервісів внесуть на розгляд до держдуми депутатами нового, восьмого скликання. Алгоритми рекомендацій використовуються, наприклад, в vk, instagram,» кинопоиск«, » яндекс.музиці » та інших. Відповідно до документа, під дію закону потраплять соцмережі, новинні агрегатори та аудіовізуальні сервіси.

Якщо закон буде прийнятий, то вищезгаданим компаніям доведеться опублікувати документ з правилами використання рекомендацій, що містить перелік зібраних відомостей та їх джерела. Ці дані повинні бути захищені.

Нагадаємо, ідея регулювання рекомендаційних механізмів з’явилася навесні нинішнього року. Тоді потрібні пропозиції в держдуму, мінцифри і рада федерації направило московське відділення асоціації юристів росії. Юристи писали, що алгоритми можуть » створювати аномальний інтерес до товарів і впливати на громадську думку, підвищуючи ризики соціальних конфліктів».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here