Перетворюємо цілі звички

0
963

Shares

Всякий раз, коли ви ставите перед собою нову мету, ймовірність її досягнення невелика, якщо ваші звички не допомагають вам у цьому прагненні. Якщо цілі йдуть врозріз з вашими звичками, то для успішного виконання задуманого звички повинні бути змінені.

Припустимо, ви поставили мету — написати книгу. Але поки у вас немає звички писати на регулярній основі (в ідеалі — щодня). Найімовірніше, ви ніколи не закінчите книгу. Ця мета просто-напросто буде роками залишатися в вашому списку справ.

Уявімо, що ваша нова мета — залишити роботу і запустити власний бізнес в Інтернеті, однак у вас немає звички займатися розробкою веб-сайтів. Ця мета також навряд чи буде досягнута. Вона буде залишатися лише фантазією, подавляемой щоденною звичкою з’являтися на роботі.

Визначте звички, які підтримають вас при досягненні цілей

Коли ви ставите новою метою, подумайте, які звички дозволять вам поставити її досягнення на автопілот, тим самим перетворюючи цю справу практично зроблене.

Як правило, краще всього подумати про придбання щоденних звичок, особливо при виконанні великих завдань. Щоденні звички виробляти простіше, ніж менш регулярні (докладніше про успішне придбання непостійних звичок написано в статті «Як підтримувати не зовсім щоденні звички»).

Також доцільно буде братися за придбання простих, а не надмірно складних і заплутаних звичок. Прості звички легше виробляти і підтримувати. Складність ви завжди зможете додати пізніше, але для початку сфокусуйтеся на успішному впровадженні основний звички.

Якщо однією з ваших цілей є написання книги, то простий щоденною звичкою буде робота над її текстом як мінімум одну годину в день. Якщо ви зможете впровадити і підтримувати цю звичку, то завершення книги — справа практично зроблене. Навіть якщо ви будете писати тільки по буднях і візьмете двотижневу відпустку, то за рік все одно вкладіть у свою книгу 250 годин. Цієї простої звички достатньо, щоб побудувати кар’єру професійного письменника.

Запитайте себе: «Які щоденні дії зроблять мою мета виконаної?» Відповідь на це запитання підкаже вам, які звички варто виробити. Якщо ви зможете придбати і підтримувати ці звички, то мета, швидше за все, буде досягнута. Це лише питання часу.

Будьте конкретні

Зробіть ваші звички конкретними. Визначте де, коли і як ви будете здійснювати їх. Нічого не залишайте на волю випадку.

Якщо ви збираєтеся робити щоденні вправи для втрати ваги, то визначте, коли, де і як довго ви будете займатися і які види вправ будете виконувати. Заняття йогою у вітальні з 16.00 до 16.45 — ясна, зрозуміла звичка. «Сходити в тренажерний зал» в завтрашньому списку справ — звичка малозрозуміла.

Час — одна з основних характеристик звички. Щоб впровадити будь-яку нову звичку, ви повинні виділити для неї час. Навіть якщо сама вона не вимагає додаткових витрат на виконання, як, наприклад, звичка не кусати нігті, на її вироблення в будь-якому випадку необхідно витратити час.

Почніть з 30-денного експерименту

Використовуйте метод 30-денного випробувального терміну для встановлення нової звички. Цей підхід дуже ефективний і підійде практично для будь-якої звички, яку ви захочете впровадити. Більш детальну інформацію про цей метод ви знайдете у статті «30 днів до успіху».

Зосередьтеся на тому, щоб дотримуватися вашої нової звички протягом 30 днів поспіль, без винятків. Не турбуйтеся про 31-му дні. Якщо ви витримаєте 30 днів, то в подальшому виконання став звичним справи відбуватиметься на автопілоті.

Навіть якщо згодом ви зійдете з дистанції, то відновити звичку вам все одно буде простіше у разі, якщо ви строго дотримувалися її протягом як мінімум 30 днів поспіль. Принаймні, при спробі відновлення ви будете знати, що здатні протриматися 30 днів і більше, оскільки вже робили це.

Усуньте перешкоди

Знищіть будь-які перешкоди, здатні перешкодити вашій нової звички. Перегляньте пункти свого розкладу, які можуть перетнутися з виділеним на неї часом.

Повідомте іншим, що цей час є священним, і вони НЕ мають права турбувати вас під час роботи над новою звичкою.

Переконайтеся, що у вас є необхідне обладнання та речі, які знадобляться для роботи над звичкою. Ви ж не хочете почати 1-й день з великим ентузіазмом тільки для того, щоб виявити, що втратили щось важливе і не можете продовжити.

Дайте собі всі переваги перш, ніж починати. Перегляньте статтю «Зміна звички схоже на шахи» і переконайтеся, що ви уважні як в самому початку процесу зміни звички, так і в його середині і кінці. Не попадіться в пастку спокуси поставити швидкий Дитячий Мат, через якого можна опинитися в невигідному становищі з першого ж дня.

Визначте підтримують звички

Постарайтеся визначити які-небудь підтримують звички, які можуть послужити підкріпленням для основної, тим самим сприяючи виконанню вашої головної мети.

Наприклад, якщо ви хочете змінити свої щоденні звички в їжі, то вам доведеться також змінити усталені звички при здійсненні покупок, так, щоб почати послідовно купувати правильні продукти у відповідності з вашим новим прагненням. Це особливо важливо, якщо ваша нова дієта буде включати в себе безліч свіжих продуктів.

Інший приклад: якщо ви хочете створити успішний блог, письменництво — важлива щоденна звичка, але для досягнення оптимального результату вам також буде корисно щодня витрачати якийсь час на роботу з просування свого блогу. Це особливо важливо, якщо ви тільки починаєте і про вашому блозі практично ніхто не знає.

Якщо це можливо, працюйте одночасно над впровадженням основний звички та всіх необхідних підтримуючих звичок. Якщо це занадто великий обсяг роботи, то спершу встановіть підтримують звички. Якщо хочете, можете купувати їх по черзі за допомогою послідовних 30-денних випробувань. Коли підтримують звички будуть успішно впроваджені, можна братися за основну звичку.

Наприклад, спочатку ви можете впровадити звичку поповнювати кухню здоровою їжею кожен вечір вівторка. Потім можна встановити звичку щодня займатися приготуванням їжі (щоб зменшити тягу до переїдання). І, нарешті, ви зможете запровадити звичку змінювати свій раціон за власним бажанням. Ця проста послідовність здатна озброїти вас арсеналом підтримують звичок, який допоможе досягти цілей по зниженню ваги і поліпшенню загального стану здоров’я.

Публічно взяти на себе зобов’язання

Якщо вам необхідний додатковий стимул для подолання свого 30-денного випробувального терміну — покличте на допомогу інших людей. Публічно оголосити про свою нову звичкою. Звітуйте про свої досягнення, щоб вам було складніше здатися.

Багато людей повідомляють про своїх 30-денних випробуваннях на наших форумах. Деякі до того ж щодня повідомляють про свої успіхи. Це відмінна ідея, оскільки вона збільшує відповідальність. Бажання відмовитися від затії буде слабкіше, якщо ви будете знати, що інші люди спостерігають за вашими досягненнями.

Якщо цього недостатньо, дайте урочиста обіцянка або укладіть з ким-небудь парі — зі значними наслідками у разі, якщо ви зазнаєте невдачі. Створіть трохи додаткових проблем для гарантії, що ви зробите все можливе для завершення розпочатого. Цей вид позитивного стресу може бути вкрай мотивуючим, особливо якщо ви вважаєте себе ледачим.

Перетворюємо цілі звички — особистий приклад

Однією з головних моїх професійних цілей на цей рік є розробка і випуск серії інформаційних продуктів на різні теми особистісного зростання.

Це велика мета, яка потребуватиме значних часових витрат. На жаль, мій поточний режим роботи абсолютно не підтримує мене в досягненні цієї мети.

У мене багатий досвід онлайн-продажів, інфопродуктів. Я кілька років займався продажами скачуваних комп’ютерних ігор, так що я вже знаю, як створювати та публікувати инфопродукты. Я пам’ятаю щоденний ритм, в якому я перебував, розробляючи і випускаючи нові ігри, і він разюче відрізняється від мого поточного режиму роботи, зосередженого на негайній публікації контенту набагато меншого обсягу.

Досягнення цієї мети потребуватиме від мене вкладення значної кількості часу і енергії в розробку продукту. Але аж до поточного часу я не перебував у належному стані для впровадження навичок, необхідних для досягнення цієї мети. Звичайно, у мене вийшло написати книгу, але це була одноразова публікація, а не ціла лінійка продуктів.

Починаючи з цього тижня, я збираюся приділяти кілька годин кожен будній день розробці нових інформаційних продуктів. Для початку я планую створити аудіо-програму. Також я хотів би написати більше книг, але в першу чергу я маю намір випустити хоча б одну аудіо-програму.

Для досягнення цієї мети я маю радикально змінити свої щоденні звички. Ось деякі з змін, які я здійснюю:

 • Продовжую вставати о 5 ранку, але замість того, щоб спочатку йти в спортзал, я відразу йду в свій домашній офіс і починаю робочий день. Я переглядаю свої цілі і плани і приступаю до роботи над створенням продуктів кожен будній день до 5:30.
 • Присвячую кожного буднього ранку роботі над продуктом, до обіду займаючись тільки цим. Зазвичай я обідаю близько години дня, так що, з урахуванням кількох перерв, у мене гарантовано є 6-7 годин в день на розробку продукту. Якщо я починаю відчувати професійне виснаження, то в будь-який момент можу скоротити кількість робочих годин або взяти додаткові вихідні.
 • Присвячую одну годину в день написання і редагування нових статей для блогу. Я можу писати короткі статті частіше або довгі — рідше. Основною зміною в ритмі мого ведення блогу стане адаптація до скорочення часу на написання статей.
 • Обмежую до 60 хвилин в день час, що витрачається на спілкування за допомогою електронної пошти, форумів, телефонних дзвінків і т. д. Виконую ці завдання після обіду.
 • Тренуюся рано ввечері по закінченні робочого дня, перед вечерею. Виконую корисні вправи, які можу зробити вдома замість походу в тренажерний зал. Це економить час, що витрачається на дорогу.
 • Ходжу за покупками в будні дні близько 8 годин вечора (особливо по вівторках). Магазини в цей час менш переповнені, тому що люди дивляться телевізор у себе вдома. Ця звичка економить цілих 30 хвилин на ходіння по магазинах у порівнянні з вчиненням тих же покупок на вихідних.
 • Успішне впровадження всіх цих нових звичок, які підтримують мене в досягненні основної мети, може зайняти досить тривалий час, але як тільки вони стануть частиною мого життєвого розпорядку, я буду спроможний розробляти нові продукти в стійкому ритмі, так само, як ритм ведення мого блогу дозволяв мені писати сотні нових статей рік за роком.

  За допомогою економії часу на побутову рутину я можу вкладати більше зусиль і, особливо, творчої енергії у розробку інформаційних продуктів. Я продовжу в надлишку випускати такі безкоштовні матеріали як статті і подкасти, але прибережу більш складні ідеї для структурованих продуктів.

  Блог — це чудовий засіб вираження певних ідей, але поганий спосіб для розкриття занадто великих або дуже складних тем. Це одна з причин, по якій я вирішив написати книгу Personal Development for Smart People. В ній у мене вийшло пояснити фундаментальні поняття особистого розвитку набагато глибше, ніж я міг би зробити за допомогою декількох статей або подкастів. Я нарешті зміг заглибитися в корінь питання замість того, щоб обривати окремі листки. Я залишився в захваті від кінцевого результату, як і переважна більшість критиків, і це надихнуло мене на розробку нових продуктів.

  У число інших тем, які можуть бути краще висвітлені в повноцінних версіях продуктів, ніж у статтях або подкастах, входять такі, як тайм-менеджмент, суб’єктивна реальність, концепція полярності, Закон Залучення, сироїдіння, полиамория і поліфазний сон. Всі ці теми настільки великі, що стаття або серія статей ніколи не зможе розкрити їх повною мірою.

  Ерін також зацікавлена в розробці і випуску її власних інфопродуктов. Взагалі-то, минулого тижня ми уклали один з одним парі з приводу того, хто з нас першим випустить новий продукт. Це взаимовыигрышная ситуація, адже наші спільні читачі виграють від виходу нової версії продукту від кожного з нас, так і наша сім’я, очевидно, буде рада додаткового доходу. Не буду розкривати всі деталі цього парі (воно досить «загорнуте»), досить буде сказати, що я дуже мотивований на перемогу.

  Яких цілей ви можете досягти, запровадивши кілька простих щоденних звичок?

  Оригінал статті: Goals Into Habits

  Переклад: Денис Ивлиев, StevePavlina.ru

  Схоже

  Share on Facebook Share
  2
  Share on TwitterTweet
  0
  Share on Google Plus Share
  Share on Pinterest Share
  0
  Share on LinkedIn Share
  Share on Digg Share
  2
  Total Shares
  comments powered by HyperComments!

  ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here