Що нового в останній версії Bootstrap

0
1003

Shares

Шановні читачі ТопОбзор, як ви напевно чули, кілька місяців тому (у серпні 2015) була випущена нова версія самого популярного фреймворку на планеті — Bootstrap 4.

Для тих, хто не особливо знайомий з цією платформою, нагадаємо, що Bootstrap є програмою з вільним набором інструментів, які значно полегшують створення сайтів, програм і в цілому процес верстки як для веб-розробників.

Будь-який поважаючий себе фахівець з фронтенду повинен вміти працювати в Bootstrap, так як сфера його застосування дуже широка. Знання і досвід роботи в цьому популярному фреймворку насправді високо цінуються, і можуть стати в нагоді в будь-який час і в будь-якому місці.

Що нового в останній версії Bootstrap 4?

У порівнянні зі своїм попередником, 4-я версія отримала чимало оновлень:

Перехід на мову Ѕаѕѕ

Це, мабуть, найголовніше нововведення. В принципі особливої різниці рядовий користувач навіть не помітить. Причина такої дії пояснюється елементарно – тепер CSS компіляція буде проводитися в рази швидше за допомогою бібліотеки Libsass.

Підтримка flexbox

О, нарешті! — могутнього інструменту html5, завдяки якому верстка може виглядати як таблиця або набір блоків, кому як зручніше.

Переробка структури верстки макетів

Насамперед, це проявляється в кращій орієнтації миксинов на роботу з мобільними пристроями.

Введення нового компонента – карт

Все превью і панелі в Bootstrap 4 тепер замінені на карти, які об’єднують розрізнені невеликі компоненти в один для зручності роботи.

Обнуляющие стилі зібрані в один модуль

Обнуляющие стилі HTML Reset зібрані в цій версії в один модуль. Тепер вони зберігаються у файлі під назвою Normalize.css, який при необхідності завжди буде під рукою.

Покращена кастомізація шаблонів

Щоб поміняти оригінальний стиль якого-небудь елемента не доведеться створювати для цього окремий файл, достатньо просто оновити його новий вигляд Sass – файлі.

Замість пікселів – rem і em

Таке оновлення також сприяє кращому відображення сторінки на екрані мобільного пристрою, де багато параметри безпосередньо залежать від розміру екрана.

Прощай, IE8

У четвертій версії нарешті скасовано підтримка IE8. Нарешті це сталося!

Коди плагінів JavaScript з вимогами ES6

Всі коди плагінів JavaScript у цій версії були переписані згідно з оновленими вимогами ES6, що зробило їх більш швидкими і надійними.

Крім того, нова версія Bootstrap 4 отримала і безліч інших оновлень – покращена робота пошуку, структура документації, більш плавне спливання вікон з підказками і так далі.

Інші можливості Bootstrap 4

Крім цього в останній версії Bootstrap з’явилися теми (Bootstrap Themes) від розробників проекту.

Вони надаються на платній основі і поки що їх всього три:

  • Dashboard
  • Marketing
  • Application

Кожна тема коштує $99 і оформлення всіх тим представлено в одному стилі. Кожна тема включає всі Bootstrap, а також різні інші компоненти, документацію, плагіни та утиліти. Використовувати тему можна досхочу, тільки її не можна продавати.

Також розробники, пошкодували про скасування підтримки другої версії, коли вийшла третя, не хочуть повторювати своєї помилки. Тому підтримка Bootstrap 3 буде продовжуватися.

Резюме:

В цілому, можна сказати, що версія вийшла дуже гідною, всі представлені оновлення дозволяють в значній мірі покращити і полегшити роботу в Bootstrap. А це означає, що проект активно розвивається, не стоїть на місці, і вдосконалюється разом з останніми технологіями.

Стаття підготовлена ТопОбзор за матеріалами Bootstrap.

Схоже

Share on Facebook Share
0
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
0
Total Shares
comments powered by HyperComments!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here