У росії запропонували добувати кріптовалюти прямо у нафтових родовищ

0
31

Стало відомо, що мінпромторг, минцифры і цб розглядають можливість реалізації проекту російських нафтових компаній з видобутку на їх родовищах кріптовалюти. Для цього пропонується використовувати попутний нафтовий газ (пнг), який дозволить виробляти достатню кількість енергії для живлення прилеглих майнінгових ферм.

Зображення: станіслав залєсов / коммерсантъ

Про це пише » коммерсантъ» з посиланням на лист заступника глави мінпромторгу василя шпака в мінцифри і цб, в якому він просить відомства оцінити можливість використання російського обладнання на нафтових родовищах для видобутку криптовалюта. Оскільки в росії механізм регулювання обороту цифрових активів все ще не прийнятий, реалізація даного проекту вимагає оцінки цб з точки зору правомірності. Джерело зазначає, що цей проект може зацікавити зарубіжних інвесторів, в першу чергу з китаю, де майнінг з недавніх пір знаходиться під забороною.

«реалізація механізму повинна підвищити ефективність використання природного газу в тепловій генерації за рахунок гібридних модулів «видобутку» цифрових валют», — йдеться в листі василя шпака. В рамках цього проекту також пропонується запустити на території росії виробництво спеціальних енергетичних установок з можливістю їх подальшого експорту за кордон.

За даними джерела, ця ініціатива надійшла від учасників ринку і в даний час можливість її реалізації розглядається регуляторами. Відзначається, що» одна з великих російських нафтовидобувних компаній «планує масштабувати власний проект з видобутку криптовалюта,»але цей сегмент знаходиться в юридично сірій зоні, і компанія побоюється негативної реакції цб, тому звернулася до міністерства, яке може обговорити ризики з регуляторами». Відзначимо, що офіційно такий проект є тільки у «газпром нафти», яка почала видобувати криптовалюта на родовищі в ханти-мансійському ат в 2020 році.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here