Мегаполезный мэшап-сервіс ifttt: опис і конкретний приклад

0
819

Shares

Уявіть собі інтернет, коли подія, що відбувається в одному місці, призводить до виконання запланованої послідовності дій. На щастя, вже не потрібно представляти 🙂 Тепер це реальність завдяки мэшап-сервісу ifttt («if this, then that» — «якщо це, то тоді»). Даний сервіс дозволяє створювати просту автоматизовану послідовність операцій, яка запускається при виконанні певної дії. Корисність даного сервісу складно переоцінити, а перелік підтримують інструментів, так званих Каналів і зовсім перетворює даний мэшап ifttt в дуже цікавий і цікавий інструмент, при цьому він надзвичайно простий в налаштуванні і використанні, варіанти комбінацій обчислюються сотнями.

Як завжди, все геніально просто. В інтернеті є вже сервіси, які виконують подібні дії, наприклад, автоматичний кросспостінг нового поста з facebook в twitter, або при оновленні блогу wordpress автоматичний постинг в twitter. ifttt дозволяє робити це, але насправді його функціонал набагато різноманітніше.

Мэшап — це веб-додаток, що об’єднує дані з декількох джерел в один інтегрований інструмент. Поняття мэшап спочатку відноситься до популярної музики (частіше хіп-хопу) і означає виробництво нової пісні, змішуючої дві або більше частини інших пісень. (Вікіпедія)

Отже, приступимо до огляду цього мегаполезного мэшап-сервісу ifttt:

Як створити завдання на ifttt? Спочатку потрібно зареєструватися, все дуже просто і прозоро. Після активації вашого облікового запису, можна бачити три закладки:

  • Tasks (Завдання) — це список ваших активних завдань
  • Recipes (Рецепти) — це список найбільш популярних завдань, які ви можете використовувати як свої. тобто це щось типу заготовок завдань.
  • Channels (Канали) — це список підтримуваних сервісів, на даний момент з 214 (наприклад, facebook, twitter, linkedin, rss, google rss reader, evernote, gmail, google calendar, wordpress та ін. )

Розглянемо план дій на конкретному прикладі. Наприклад, ми хочемо, щоб при оновленні нового статусу в Facebook, робився пост в twitter.

Покрокова інструкція проста:

Перед тим як приступити до задачі, рекомендуємо активувати потрібні вам канали, щоб потім тільки вибирати активні тригери каналів. Цей пункт можна зробити і потім, в процесі створення завдання, але якщо у вас вже є активовані канали, то створення завдання займає секунди.

На зображенні нижче кольоровими іконками виділені активні канали, сірим — поки не активні. Активувати ви їх можете в будь-який момент.

Створення завдання. Крок перший: Вибір тригера (Choose trigger channel).

Вибираємо потрібний нам тригер каналів, для нашої задачі — це Facebook.

ifttt

Створення завдання. Крок другий: Вибір властивостей тригера (Choose a trigger).

В даному випадку вибираємо повідомлення вашого нового статусу в фейсбуці (New status message by you)

ifttt

Створення завдання. Крок третій: Заповнити поля тригера (Complete trigger field)

В даному випадку нам не потрібно заповнювати поля обраного тригера — фейсбуку, т. к. він досить простий. Але часто буває, що потрібно вибрати поля, які будуть в подальшому оброблятися наприvер, поля поста вордпресс.

ifttt

Натискаємо на кнопку «Create trigger» (Створити тригер) і отримуємо перша умова нашої задачі. Після цього натискаємо на посилання «that«, щоб вибрати потрібний канал.

ifttt

Створення завдання. Крок четвертий: Вибір каналу дії (action channel)

«Action channel» за умовами нашого прикладу — це twitter.

ifttt

Створення завдання. Крок п’ятий: Вибір дії каналу (Choose an action)

Вибираємо новий пост в твіттері (Post a new tweet).

ifttt

Створення завдання. Крок шостий: Заповнення полів дії (Complete action: fields)

В даному випадку теж можна не заповнювати це поле, т. к. за замовчуванням там вже стоїть {Message}. Натискаємо на кнопку «Create action«.

ifttt

Створення завдання. Крок сьомий: Створити і активувати (Create & activate)

Останній крок — це вже фінальна звірка умов завдання, можна додати опис задачі і щоб створити дану задачу, натискаємо на кнопку «Create task»

ifttt

Завдання створена, вона з’явиться у вашій закладці «Tasks«. Таким чином, ми автоматизували такий алгоритм: якщо ми оновлюємо статусне повідомлення на фейсбуці, на нашому твіттері з’являється про це новий твіт:

ifttt

Пишність цього мэшап-сервісу ifttt полягає ще в тому, що можна створювати досить нетривіальні завдання, тут є де розвернутися бурхливої ІТ-фантазії. Наприклад, можна використовувати як кінцевий канал дій мобільний телефон . (До речі, при введенні телефону, потрібно вводити спочатку 00 (замість +), а потім уже код країни і номер), або робити копії фотографій з соціальних сервісів в Dropbox.

Крім того, настійно радимо прочитати нашу статтю Особливості мэшап-сервісу Zapier.

При використанні цього матеріалу активне посилання на http://www.topobzor.com обов’язкова.

Схоже

Share on Facebook Share
1
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
1
Total Shares
comments powered by HyperComments!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here