Після відключення denuvo продуктивність shadow of the tomb raider очікувано зросла

0
16

У середовищі геймерів побутує підтверджене ще кілька років тому думка, що система drm-захисту denuvo всупереч заявам своїх розробників все ж «від’їдає» відчутну частку обчислювальних ресурсів комп’ютера на підтримку своєї роботи, тим самим знижуючи продуктивність гри, що захищається. Днями у ентузіастів з’явилася можливість в черговий раз порівняти результати » до » і «після»: від denuvo були очищені rise of the tomb raider і shadow of the tomb raider.

Ось видання dso gaming і вирішило провести відповідне порівняння, обравши в якості піддослідного кролика саме shadow of the tomb raider. Журналісти видання запустили проект на комп’ютері з відеокартою nvidia geforce rtx 3080, процесором intel core i9-9900k і шістнадцятьма гігабайтами оперативної пам’яті. І хоча denuvo в основному «вражає» центральний процесор, але навіть у випадку з явно надлишковим для даної гри core i9-9900k різниця в продуктивності в абсолютному вираженні склала 12 кадрів в секунду (163 з denuvo проти 175 без denuvo) при максимальних налаштуваннях якості в дозволі 1080p, але без dlss і трасування променів.

При зниженні графічних налаштувань, тим самим переносячи баланс завантаження обчислювальних потужностей комп’ютера в бік центрального процесора, різниця в продуктивності з denuvo і без неї в абсолютному вираженні склала 17 кадрів в секунду (178 з denuvo проти 195 без denuvo).

Безумовно, в процентному вираженні різниця абсолютно несуттєва і навіть практично дорівнює статистичної похибки, але і система у журналістів, справедливості заради, була високопродуктивна. Щоб зімітувати процесор нижчого класу, автори відключили у нього технологію hyper threading, в результаті чого різниця в продуктивності shadow of the tomb raider до і після відключення denuvo склала 30 і більше кадрів в секунду.

Примітно, що сама denuvo регулярно стверджує, що робота її drm-захисту жодним чином не знижує продуктивність відеоігор. На жаль для denuvo, незалежні тестування завжди демонструють зворотне.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here