Впс сша побудують пілотний ядерний мікрореактор для бази ейлсон на алясці

0
31

Новітні технології все активніше використовуються в повсякденному житті. Впс сша починають установку на алясці ядерного мікрореактора, покликаного забезпечити потреби в енергії бази ейлсон. Приватний реактор, який отримав схвалення військових, повинен запрацювати вже до 2027 року.

Newatlas.com

Відомо, що безліч військових баз сша розміщені у віддалених, важкодоступних районах — не тільки за межами країни, але і в її межах. Їх постачання теплом і електрикою нерідко стає справжньою проблемою.

У випадку з базою ейлсон йдеться про багато тонн вугілля для забезпечення потужностей бази 33,5 мвт електрики. Крім фактора шкідливого впливу на навколишнє середовище це просто дорого, а паливо дуже важко доставляти до місця споживання, тому місцеві впс зацікавлені в більш простих рішеннях.

Мікрореактори, що генерують менше 20 мвт, дуже схожі на варіанти, що використовуються в атомних підводних човнах, хоча і відрізняються в багатьох аспектах. Обидва типи використовують ядерне паливо, збагачене сильніше, ніж у звичайних реакторах. При цьому реактори мають модульну конструкцію, їм не завжди потрібно водяне охолодження.

Спрощена конструкція дозволяє забезпечувати споживачів не тільки електрикою, але і безпосередньо теплом, а завдяки їх надкомпактності можливі більш прості механізми охолодження, при цьому такі рішення необхідно «перезаряджати» тільки раз в десять років і використовувати мінімум персоналу для контролю.

Передбачається, що модулі з заводів будуть доставлені на територію ейлсон в стандартних контейнерах для подальшого монтажу. Якщо реалізація пілотного проекту увінчається успіхом, моделі можна буде використовувати не тільки на військових базах, а й у віддалених цивільних поселеннях, на шахтах, нафтових родовищах, для опріснення води і виробництва водню.

За словами представника впс сша, мікрореактори являють собою багатообіцяючу технологію, що забезпечує надійність і стабільну поставку енергії, і відмінно підходять для енерго — і теплозабезпечення внутрішньоамериканських баз на кшталт ейлсон.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here