Вчені створили прилад для штучного зору

0
20

В рамках дослідження мозковий імплант для «штучного» зору встановили 58-річній жінці, яка перестала бачити 16 років тому. Завдяки новій технології жінка почала розрізняти прості фігури.

Результати роботи вчених з іспанії, голландії та сша опублікувало видання the journal of clinical investigation. Принцип роботи нового приладу заснований на міні-електродах, які імплантують в зорову кору мозку. Вони стимулюють знаходяться поруч нейрони, завдяки чому людина може бачити білі точки «фосфени» з яких формуються обриси предметів. Прилад працює разом зі спеціальними окулярами, в які вбудована камера.

В експерименті брала участь берна гомес, яка раніше працювала вчителькою. Після операції жінка почала бачити обриси фігур і деякі букви. За словами дослідників пацієнтка змогла побачити букви i, l, c, v і o.

Як розповів один з організаторів дослідження, професор едуардо фернандес, результати імплантації приладу для «штучного» зору його дуже вразили. Нова технологія показала себе як безпечний і ефективний спосіб відновити «рудиментарну форму зору». При цьому едуардо фернандес додав, що роботи ще не завершилися, а вченим належить вирішити ряд проблем, щоб удосконалити нову технологію.

Успіх першого експерименту дозволяє планувати подальші дослідження. За словами групи вчених, наступного разу вони будуть використовувати більш складні технології, які будуть передавати нейронам все більш складні зображення. Випробування заплановані до весни 2024 року. У їх фінансуванні беруть участь університети і державні відомства, включаючи міністерство науки та інновацій іспанії, а також фонди.

Вчені сподіваються, що їх розробка допоможе повернути зір 148 мільйонам людей. Саме стільки незрячих пацієнтів налічується у всьому світі. Серед найпоширеніших причин втрати зору-глаукома і вікова атрофія очних нервів. Завдяки новим імплантам вченим вдалося «виключити» очі із зорового ланцюжка. Люди зможуть отримувати зображення навколишнього оточення безпосередньо в мозок. Це дозволить бачити автомобілі, двері, дізнаватися співрозмовників і бачити інші об’єкти реального світу. Це допоможе соціалізувати і зробити більш незалежними людей, які втратили зір.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here