Як відмовитися від кави

0
795

Shares

Як відмовитися від кави

Стаття Стіва Павичі про сучасний наркотик, споживання якого прийнято у світі працюючих людей. Отже, як відмовитися від кави?

Кофеїн — легкодоступний, популярний, быстроприготовляемый і природно, цілком легальний. Що стосується ефектів, що надаються їм на здоров’я, то я чув як позитивні відгуки так і негативні, так що на даний момент я не дотримуюся чисто однієї із сторін. Очевидно одне — кофеїн викликає звикання. І це властивість змушує моя думка схилятися в бік супротивників кави.

Коли я була тінейджером, я часто пив газовану воду, і кола була моїм улюбленим напоєм. У той час я зовсім не пив кави, навчаючись в коледжі, я теж рідко зустрічався з ним. Але коли я почав займатися програмуванням комп’ютерних ігор, то іноді пив каву щодня протягом декількох місяців. Але врешті-решт я завжди кидав звичку і на кілька місяців забував про кофеїн. Це нагадувало якийсь цикл.

Потім я прочитав книгу Говарда Шульца «Pour Your Heart Into It», яка розповідає про історію компанії Starbucks (Шульц — її президент). В ній Шульц так добре описав різні суміші на основі кави, що я на деякий час «підсів» на Starbucks і перепробував всі сорти кавових сумішей, різні еспресо, соєві вершки ітп. Я знаю що не всі п’ють каву люблять Starbucks (моя мама точно не любить), але я як і раніше вважаю їх каву одним з кращих. Інший мій фаворит — гавайський Lion Coffee. Так, я навіть купив чудову машинку для приготування еспресо і робив свої власні соєві капучіно (я не вживаю молочні продукти).

Я справді полюбив смак різних кавових сумішей, які були набагато краще ніж те пійло, яке я пив в коледжі. Але потрапити в залежність від кави, тобто почати пити його не тоді коли мені дійсно хотілося, а просто за звичкою, виявилося дуже легко. Сьогодні я іноді можу випити чашечку, але швидше виняток. В основному я протягом цілих тижнів і місяців не вживаю ніякого кофеїну. Виявилося, що порвати з шкідливою звичкою досить легко. Ось пара способів зробити це:

Спосіб 1. Від кави до трав’яного чаю.

Як відмовитися від кави. По-перше, перейдіть з кавою на чай. Ви як і раніше будете отримувати кофін з чаю, але вже не в таких кількостях. Спробуйте хороший якісний чай — не Ліптон! Особисто мені подобається Earl Grey і зелений чай. Для мене виявилося легко переключитися відразу. Але якщо для Вас різкий перехід занадто важкий, то переходьте протягом числа тижнів, рівного числу чашок кави, випиваються Вами в день. Наприклад, якщо Ви пили 4 чашки кави в день, то в перший тиждень у Вас буде 3 чашки кави і 1 чаю, у другу — 2/2, в третю 1/3, і нарешті 0/4 в четверту тиждень.

Наступним кроком здійсніть перехід від звичайного чаю до трав’яному, в якому немає кофеїну (це не декафеинизированный чай!). Трав’яний чай насправді не чай, але близький до нього. Celestial Seasoning пропонує велику різноманітність смаків. Я рекомендую дістати упаковку-асорті, щоб зрозуміти які сорти Вам подобаються. Можете перейти відразу, а поступово, за вищенаведеною методикою. Нарешті Ви звільнилися від кофеїну.

Спосіб 2. Від кави до кофезаменителям.

Перейдіть з кавою на кофезаменители. Вони співвідносяться з кави приблизно як трявяной чай з звичайним, і природно, у них немає кофеїну. Кофезаменитель — це не справжній кава, а мелена суміш різних зерен, горіхів, сушених фруктів та натуральних смакових добавок, яку Ви можете зарядити в звичайну кавоварку і приготувати щось схоже за смаком і зовнішнім виглядом на каву. Деякі кофезаменители з тих, що я пробував, були дуже гіркими і… ну, загалом огидними. Спробувавши кілька різних типів, я знайшов той, який мені дійсно сподобався: Teeccino. Я купую його в магазині Whole Foods.У нього кращий смак з усіх перепробуваних мною, і він випускається з безліччю смаків: ванільний, кавовий, фундук, шоколадна м’ята, мигдальний амаретто ітд. Іноді я змішую різні смаки разом, при цьому виходять цікаві суміші. Хоча я зазвичай раніше волію багатий смак хорошої чашки суматранських кави, цей кофезаменитель в цілому непоганий. У нього смак, схожий на каву, але є свій власний присмак, і він не такий кислий як кава. Як правило, я додаю трохи Rice Dream (рисового молока) в кожну чашку, щоб зробити його більше схожим на каву з вершками.

Хороший метод переключитися на кофезаменитель — змішувати його з звичайним кави, перед тим як засипати в кавовий фільтр. Тобто якщо Ви зазвичай кладете 4 ложки меленої кави, то спробуйте 3 ложки кави і 1 ложку кофезаменителя протягом першого тижня, і далі продовжуйте перехід аналогічно першому способу.

Так як звикання до кави частково виникає бажання мати теплий напій, то два вищенаведених способу акцентуються саме на цьому моменті. Я сам дуже люблю випити що-небудь тепле, особливо взимку. У мене на столі є навіть невеликий підігрівач для однієї чашки. Зазвичай я переключаюсь між Teeccino і трав’яним чаєм з періодом в декілька тижнів. Сьогодні я вже випив дві чашки ванільного Teeccino.

Мені здається, схожий процес можна застосувати для переходу з газованої води на що-небудь ще, наприклад воду або сік, але кинути пити газовану воду для мене ніколи не складало труднощів.

Я не рекомендую декафеинизированный каву або чай, тому що в процесі видалення кофеїну використовуються відомі канцерогени, і у отриманих в результаті напоїв все одно підвищена кислотність. З того що я читав з цього питання, виходить що тоді вже краще пити нормальну каву з кофеїном.

Коли Ви відмовитеся від кофеїну, то можливо відчуєте деяку «ломку». Якщо я п’ю 4 чашки кави в день, а потім різко припиняю, то у мене болить голова і спина, і взагалі мої емоції протягом декількох днів не на висоті. Але особисто я віддаю перевагу кидати швидко, а не поступово. З «ламанням» я впораюся.

Навіщо взагалі відмовлятися від кави?

Я не можу ігнорувати сплеск енергії і розумовий прискорення, які дає кофеїн. Але коли я п’ю каву, я помічаю негативні побічні ефекти. Кофеїн робить частина мого мозку надактивного, але в той же час гальмує іншу частину. Мені стає дуже легко що-небудь зробити, але зате дуже важко визначити, що ж саме треба робити. Якщо я п’ю багато кави, то швидше за все витрачу багато годин на низкоприоритетные завдання; більш того, будь-які мої шкідливі звички, які тільки займають час, вийдуть у мене на перший план. Я стаю схожий на білку в колесі, працюючи все більше і більше, але не наближаючись до мети. Стає дуже важко охопити картину в цілому і глобально подивитися на речі, якщо я вживаю кофеїн.

Крім того, я відчуваю що кофеїн значною мірою блокує мою інтуїцію і креативність. Мені бракує тонкого чуттєвого сприйняття, а мислення стає занадто лінійним. Хоча іноді це корисно. Якщо мені належить багато простої механічної роботи, і у мене є список з чіткою послідовністю дій, то чашка кави швидко проведе мене крізь цей список. Але якщо мені потрібно сісти і зробити яку-небудь високорівневу роботу, наприклад скласти свій план на наступний квартал, то в цьому випадку кофеїн зруйнує мій розумовий процес і драматично знизить здатність сконцентруватися. З кофеїном мій мозок працює дуже швидко, і важко сфокусуватися лише на одній речі.

До того ж, кофеїн, безумовно, руйнує мій режим сну. Навіть якщо я вип’ю всього одну чашку вранці, а протягом дня не буду торкатися до кави, все одно я не буду спати так само добре, як без кави. Я прокидаюся посеред ночі, або мені важко встати вранці з ліжка. Коли я не споживаю кофеїну, я сплю більш спокійно і легко прокидаюся. Крім того, опівдні мені не хочеться спати.

І останнє — кофеїн підвищує мою температуру, в тому числі і у сні. Для того щоб відчувати себе комфортно, мені доводиться включати кондиціонер, що означає ще одні приховані витрати.

На сайті Teeccino є хороша сторінка про головні причини бути вільним від кофеїну.

Я не кажу про те що Вам необхідно повністю відмовитися від кави, але мені не здається хорошою думкою знаходитися в залежності від нього цілий рік поспіль, особливо якщо Ви відчуваєте занепад інтуїції, креативності і глобального мислення, що трапилося зі мною. Якщо Ви виявляєте що потрапили в залежність, спробуйте один з методів, викладених вище — перехід на трав’яний чай або кофезаменители. Тоді у Вас ще буде теплий напій, ео без побічних ефектів. Мені здається, що перейти на інший напій легше ніж взагалі відмовитися від усіх напоїв, але це не обов’язково справедливо для всіх.

This article is copyright © 2005 by Steve Pavlina

http://www.stevepavlina.com

Оригінал статті: How to Give Up Coffee

Переклад: Andrew Zhezhera

Схоже

Share on Facebook Share
2
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
2
Total Shares
comments powered by HyperComments!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here