Raspberry pi представила крихітний комп’ютер zero 2 w з чотирьохядерним чіпом за $15

0
20

Офіційно анонсований одноплатний комп’ютер raspberry pi zero 2 w. Він отримав більш продуктивний процесор в порівнянні з попередником. Однак через дефіцит чіпів розробнику довелося в півтора рази збільшити ціну пристрою, до $15, а обсяг поставок буде обмежений.

Джерело: theregister.com

Більш висока продуктивність стала можливою завдяки чотирьохядерному 64-бітному процесору на базі arm cortex-a53 з тактовою частотою 1 ггц. При цьому обсяг оперативної пам’яті в 512 мбайт залишився незмінним. Тим не менш, більш швидкий процесор, подібний до raspberry pi 3, робить нову модель більш практичною для використання. Для невибагливого користувача доступний навіть серфінг в інтернеті, правда, доведеться задовольнятися тільки однією вкладкою в chromium.

Форм-фактор комп’ютера не змінився, а це означає, що корпус від старої моделі підійде — офіційний або від стороннього виробника. Новинці не потрібно додаткове охолодження: журналісти британського видання the register вже перевірили-температура коливалася близько позначки в 39 °c. Колишнім залишився і асортимент роз’ємів: порт mini-hdmi, пара micro-usb і слот для карт microsd. Присутні також інтерфейс камери і незайнятий 40-контактний gpio. По суті, якби не новий процесор, то відмінності від минулої моделі помітити було б важко. Розробник свідомо відмовився від більш просунутих інтерфейсів з фінансових міркувань і через розміри контролерів: гаджет став би дорожче з usb-c і micro-hdmi, а плата збільшилася б в розмірах.

Втім, одна зміна все-таки помітно — це ціна в $15, причому у компанії немає планів випускати більш дешеву версію без wi-fi. Нагадаємо, на початку місяця розробник через дефіцит чіпів був змушений підняти ціну на raspberry pi 4 у версії з 2 гбайт оперативної пам’яті. З моменту випуску були поставлені 4 млн комп’ютерів zero і zero w, але на ринку вони стали дефіцитом з самого початку. У перші 12 місяців компанія зможе відвантажити не більше 400 000 нових zero 2 w, і є надія, що після цього ситуація покращиться.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here