Огляд ремастера project zero: maiden of black water

0
18

Хоррор-серія project zero , також відома, як fatalframe , пропонує особливий погляд на жанр – з особливим японскимколоритом. У цих іграх відмінно уживаються чарівні героїні іжуткіе привиди, як натхненні фольклором країни висхідного сонця, так і немов прийшли з «дзвінка», «прокляття» і другіхфільмів жахів. При цьому близько половини частин франшизи виходили на консолях nintendo (включаючи поліпшену project zero 2:wii edition ), а одна і зовсім офіційно не дісталася до заходу.на щастя, в стінах koei tecmo передумали і зробили найсвіжішу частину – project zero: maiden of black water – надбанням широкої аудиторії на всіх актуальних платформах. І сьогодні ми поговоримо про ремастер цієї гри.

Шість років тому ми вже оглядали оригінальний реліз для wii u,тому я не буду детально зупинятися на взаємовідносинахперсонажів, сюжеті або окремих механіках, а більше уваги приділюсучасним відчуттям і відмінностям від оригіналу.

Однозначно сказати, яка частина project zero найкраща – важко.однак очевидно, що maiden of black water вибрали для ремастераіз-через те,що вона найсвіжіша (вийшла в 2014 році), кінематографічна і максимально використовує всі сукупні напрацювання. Чи є вона найстрашнішою? це питання ще болееспорен, але для новачка можна почати знайомство з неї. А вже потім, якщо сподобається , по можливості доторкнутися до атмосферної другої частини і драматичною project zero 3: the tormented , яка через важливість квартири головної героїні в сюжеті і геймплеї, викликає асоціації з silent hill 4: the room .

Сюжет maiden of black water оповідає про долі трьох персонажів, що опинилися в околицях гори хікамі – місця, де межа междумірами живих і мертвих особливо тонка, а архаїчні вірування і ритуалипрінялі найстрашніші форми. По черзі керуючи двома милимидевушками і одним письменником, гравці будуть битися з меснимидухами і розгадувати простенькі загадки. Традиційно для серииздесь немає срібних куль або чарівних клинків, щоб нарезатьдухов на стрічки, але це і не потрібно. Особлива фотокамера-» камера – обскура » — не тільки дозволяє бачити те, що зазвичай приховано від ока, але і викошує привидів не гірше вогнепальної зброї.замість боєприпасів вона використовує різні види плівки, до того ж її можна апгрейдити і отримувати для нього лінзи з новими функціями.

Окремої згадки заслуговує особлива динаміка і структураповествованія maiden of black water – ось уже 20 років традиційнаядля франшизи. Фоном для особистих історій персонажів зазвичай служітбедствіе, пов’язане з невдалим ритуалом – жорстоким ібесчеловечним, але століттями проводиться в місці дії гри, щоб захистити світ від проникнення ще більшого зла. Причому вимиселсценаристів часом має реальні корені в традиційних японскихверованиях.

У «діві темної води» всі напасті, потойбічна активність і хвиласамовбивств, що захлеснули гору хікамі, пов’язані з… Темною водою,що просочилася в світ живих зі світу загробного. Протягом десяти глав гравці будуть не поспішаючи, по шматочках збирати інформацію про те, чим довгими століттями займалися на горі, зачемпріносілі в жертву жриць і що пішло не так. Чимало інформації буде міститися в щоденниках, нотатках дослідників паранормального іпоследних записках жертв цих згубних місць, акумульованих всередину ігрового архіву. Все це схоже на атмосферне детективне дослідження, але безперечно позначається на динаміці розвитку подій, традиційно невеликий – що властиво для японського жанру, але відрізняється від прийнятого в західних іграх.

Однією з яскравих фішок конкретно maiden of black water являетсявозможность «доторкнутися» до душ переможених привидів, чтобувидеть останні моменти їх земного життя. Якщо встигнути це зробити, покажуть ролик, виконаний на манер проклятої vhs-відеокасети з «дзвінка» — з зернистою картинкою і тривожним звуковим рядом.збираючи все більше таких «плівок», гравець почне помічати знайомі серед привидів, їх зв’язки один з одним, а події на горі стануть зрозумілішими.

Для цієї частини франшизи розробники також вперше створили дуже масштабний світ. Адже місце дії-вся гора хікамії її околиці, що об’єднують природні локації, занедбані селища і навіть постраждалі від зсуву урбаністичні пейзажі(станції монорейки, автомобільні тунелі, готель на гарячихісточниках і так далі). На жаль, це не завадило грі остатьсяочень лінійної, і, незважаючи на велику кількість секретів, більшу частьчаса нас обмежують «закритими таємничою силою» дверима.однак повторне відвідування вже знайомих місць пов’язане з новими умовами, а до другої половини проходження начінаютсядействительно великі локації – аж до доступу до майже всейкарте гори ближче до фіналу.

Від себе додам, що будь – яка project zero-це ще й своєрідний«симулятор фотографа, що полює за рідкісними знімками привидів». Ів maiden of black water теж є особливий список (ghost list), кудапопадают як потрапили на плівку ворожі привиди, так имногочисленные нейтральні духи, що розігрують сцени зі свого життя смерті. Чи треба говорити, що часу,щоб їх відобразити, гравцеві дають небагато, а часом треба встигнути зорієнтуватися, де відбувається паранормальна активність. До того ж поява частиполтергейстів пов’язано з певними умовами, а за кожне фотогрок отримує окуляри, які можна витратити на апгрейди камери,покупку плівки, лікувальних предметів, а також нових костюмів іаксесуарів для персонажів

І тут ми підходимо, як не дивно, до одного з найбільш важнихновведений ремастера – зручному, докладному списку привидів,якого, з незрозумілої причини, був позбавлений оригінал. У версії дляwii u гра фіксувала тільки ворожих привидів, а загостреними фотками духів можна було ганятися лише на личноментузіазме – крім недоотриманих очок, гравець не ризиковалпропустити якусь нагороду за збір 100% знімків різного ступеня складності. Тепер же всі фото враховуються в загальній статистиці, аполная колекція принесе вам предмети гардероба і опинився в малиннику письменнику.

деякі з нових костюмів-доступні за передзамовлення, вdeluxe-виданні, а також в стандартній версії гри

З костюмами персонажів в maiden of black water для wii u також билосвязано спірне рішення – справа в тому, що в японській версії девушекможно було переодягнути в симпатичне білизна, тоді як західний релізполучіл… Нуль-костюм самус аран з metroid і платьепринцесси зельди з однойменної серії. Звичайно, вид напівроздягнених героїнь напевно порушить атмосферу, яку спочатку ждутконсерватівние любителі хоррорів від серії,але при повторнихпрохождениях і зборі пропущених фоток і архівних документів, навпаки, безумовно внесе в гру свіже різноманітність. Та й зрячто чи koei tecmo зверталися при розробці до движка dead oralive 5 і змушували героїнь пів-гри ходити мокрими (через заводи одяг дівчат намокає, а примари стають небезпечнішими)? какби то не було, білизна з оригіналу в ремастер для заходу не повернули, але в якості компенсації кожна з красунь отримала покупцеві. Та й весь список костюмів і образів зазнав сильнийзміни – включаючи додаткові речі, що покладаються за попереднє замовлення(образ протагоністки з atelier ryza ) або покупкуdeluxe-видання.

Гра також отримала, мабуть, вже нікого не дивує своїм виглядом фоторежим. Вельми стандартний функціонал позволяетдобавіть в поставлений на паузу кадр з гри вже зустрінутих вамиперсонажей і супротивників, змінити їм пози або вираз осіб. Після цього можна погратися з фільтрами, рамками, фокусною відстанню і іншими настройками і, нарешті, зробити симпатичний або забавнийскріншот. Фанатів серії також чекає невеликий сюрприз-особлива лінзапозволяет зловити в кадрі супротивників з попередніх частин, що сховалися в самих різних локаціях гри.

Судячи з того, що мені вдалося з першого разу зловити близько 95% привидів, управління на switch вийшло дійсно оченьудобным. Можна наводити «камеру-обскура» гіроскопом (імітіруяорігінал з wii u, який використовував гіроскоп wii u gamepad), помогаясебе стіками контролера, а можна повністю зупинитися на кнопкахі стіках, якщо ви не любите управління рухом.

Враховуючи, що наша редакція отримала оглядову версію для switch, яне можу сказати, як йдуть справи з технічною стороною проекту нарѕ5 і xbox series. В цілому, перед нами не найглибший ремастер, і спочатку непогана картинка, атмосферні спецефекти, модельки жіночих персонажів зWii u не зазнали дуже великих змін. При цьому гра гідно виглядає навіть встаціонарному режимі, а те, що було піднято дозвіл,видають, наприклад, відтепер краще помітні текстури корінців книг на полицях або оголошень і сувоїв на стінах локацій. А ось частоту кадрів, якщо чесно, хотілося нарешті побачити більше 30fps (на ps5 –60fps). До того ж реліз на консолі nintendo час від временідемонстрірует мікропідвисання, очевидно пов’язані з прогрузкойлокацій.

А ось в якості чого засумніватися не доводиться, так це в аудіорядеремастера, та й оригіналу теж. Maiden of black water отличнонагоняет острахи завдяки звуку-наповнені стражданнями стогони івсхлипиванія привидів, що видаються потонулими жрицями булькающіезвуки, давить, якийсь потойбічний фоновий гул і інші еффектиработают на всі 200%. Нехай, на мій погляд, це не найстрашніша гра серії, але не переситився франшизою гравець може бути приємноудивлен.

Ймовірно, ремастер отримав і якісь ще, менш помітні змінивідносно оригіналу. Наприклад, мені здалося, що підписи деяких нейтральних привидів і окремі фрагментиархівних документів представлені в англійській версії в новій редакції. Варто також відзначити, що російську локацію гра неотримала.

Огляд написаний за цифровою версією гри для nintendo switch, наданої редакції видавцем. Всі знімки екрану, що використовуються в матеріалі, зроблені безпосередньо автором статті.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here