Як зробити сайт на WordPress: покрокова інструкція для новачків

0
761

Shares

Зараз багато хто задається питанням — як самому, швидко, просто і, головне, безкоштовно зробити сайт? Є багато різних способів, але я запропоную вам найбільш оптимальний, і на мій погляд, у даний момент. Цим способом можуть скористатися навіть «чайники».

Отже, починаємо уроки WordPress з покрокової інструкцією створення сайту.

Трохи теорії або що таке WordPress?

WordPress CMS, система управління вмістом сайту (від англ. Content Managemet System). Вона поширюється безкоштовно.

WordPress є ідеальною платформою для публікації, орієнтованої на естетику, веб-стандарти, а також зручність використання. WordPress безкоштовний та вільний до розповсюдження.

WordPress з чого почати?

У цій статті я розповім, як створити свій блог/сайт швидко, просто, без установки та інсталяції пакета Worpdress на свій хостинг. Є ще й інший спосіб створення сайту за допомогою WordPress: завантажити інсталяційний пакет і встановити його на свій куплений хостинг. Але про цьому способі я розповім пізніше.

Покрокова інструкція

Отже, покрокова інструкція досить проста. У даному прикладі я буду розглядати англомовну версію Панелі управління (Dashboard), оскільки вона використовується за замовчуванням.

  • Реєструємося на сайті http://wordpress.com/ …і все, по суті, ви вже створили сайт! З доменним ім’ям: вашлогин.wordpress.com. Елементарно, Ватсон! Однак тепер потрібно його оформити і наповнити даними.
  • Заходимо в панель управління (Dashboard).
  • Створюємо потрібні сторінки (Pages). Для цього знаходимо зліва в меню «Pages» – «Add New». У діалоговому вікні потрібно ввести заголовок сторінки, потім трохи нижче в полі текст для сторінки. Слід зазначити, що на сторінці є можливість швидкого форматування тексту, вставки зображення, аудіо, відео, медіа, голосування і стандартної форми. Після того, як ви ввели дані для сторінки, натискаємо на кнопку праворуч «Publish». Сторінки – це статична інформація, яка може змінюватися на сайті дуже рідко. Наприклад, «Про нас», «Контакти», «Послуги».
  • Створюємо запису (Posts). Для цього в меню зліва натискаємо на «Posts» – «Add New». Записи відрізняються від сторінок тим, що вони динамічні. Такий формат підходить для новин, статей, анонсів, товарів та ін Іншими словами, та інформація, яку ви плануєте часто оновлювати на сайті. Записів присвоюються певні рубрики (Categories), які на сайті розташовуються зазвичай справа. Наприклад, «Автомобілі», «Здоров’я», «Психологія». Якщо ви не вибрали рубрику, то система помістить запис в рубрику за замовчуванням. Щоб створити нову рубрику, необхідно в меню справа «Posts» – «Catogories». При цьому праворуч ви побачите список наявних категорій, а зліва – форму додавання нової категорії. Можна також робити підкатегорії.
  • Коментарі (Comments). Т. к. WordPress спочатку створювався для створення блогів, в ньому є можливість коментарів до записів. Їх можна модерувати, відключати на певних сторінках, розділах, конкретних постах і т. д.. («Posts» – «Comments»).
  • Тепер вибираємо тему (Themes) дизайну вашого сайту. При створенні сайту безпосередньо на сервері http://wordpress.com є можливість вибрати одну з 80 безкоштовних тем. Для цього в меню зліва вибираємо «Appearance» – «Themes». Слід зазначити, що в темах можна вставити свій логотип (назва), головну картинку і фон. Всі інші правки стилів (CSS) теми платні – 14,97 у.е. у рік. Але, як правило, безкоштовного варіанту цілком вистачає.
  • Крім того, на сайті можна додати віджети (Widgets). В залежності від обраної вами теми оформлення, деякі вже будуть підключені, а дехто буде можливість підключити. Для цього зліва в меню знаходимо «Appearance» – «Widgets». Приклади віджетів: RSS-стрічка, підписка на новини сайту, пошук, календар, ваші лінки, рекламні тексти, twitter-стрічку та ін.
  • Якщо ви хочете зробити сайт зі своїм доменом, наприклад, www.yourname.com, то це можна зробити за допомогою платної послуги паркування (Mapping) вашого купленого домену на сервері http://wordpress.com і коштує це 12 у.е. у рік. Для цього в меню зліва знаходимо «Dashboard» – «Upgrades» – «Domains».

Ну ось і все. Ваш сайт готовий. Вдалого плавання на просторах інтернету!

Автор: TopObzor.com

При передруку цього матеріалу зворотній посилання на TopObzor.com обов’язкова.

Схоже

Share on Facebook Share
1
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
3
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
4
Total Shares
comments powered by HyperComments!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here