AIN.UA визначив 5 кращих українських інтернет-стартапів

0
978

Shares

AIN.UA назвав кращі інтернет-стартапи, які були створені в Україні у минулому році. П’ятірку кращих проектів визначила експертна рада, що включає в себе топ-менеджерів українських інтернет-компаній, досвідчених підприємців і профільних інвесторів (зі складом можна ознайомитися за посиланням).

Для того, щоб проект міг вважатися дійсно одним з найкращих стартапів в Україні, він повинен помітно виділятися на тлі потенційних конкурентів і мати дійсно гарні перспективи для розвитку.

Детальніше про методологію відбору:

  • Кожен експерт міг назвати до 5 проектів. Перший отримує 5 балів, п’ятий – 1 бал. Потім проекти сортуються по сумі отриманих балів.
  • Експерт не має права голосувати за проекти в яких він або його компанія мають комерційні інтереси (виступають інвестором, консультантом, менеджером тощо).
  • Стартапом року може бути названий проект, який був запущений до 2011 року (але не раніше 2010). Головне, щоб у поточному році проект, на думку експерта, проявив себе і показав перспективу зростання.
  • В голосуванні можуть брати участь лише повноцінно працюють проекти.
  • Проект може бути орієнтований як на український ринок, так і за його межі.

За підсумками голосування переможцями номінації «Стартап Року» від AIN.UA стали:

Zakaz.UA

Сервіс доставки продуктів з супермаркетів. Його головна фішка — технологія фотозйомки. За допомогою спеціальних апаратів вона дозволяє швидко і дешево відзняти тисячі товарів, представлених на полицях супермаркетів. На виході – реальні продукти, а не картинки з фотостоков.

В Zakaz.UA в даний час працює близько 20 осіб, а його послугами користуються кілька тисяч киевляен щомісяця. У планах на майбутнє – вихід за межі столиці, а потім і країни.

Засновник проекту – підприємець Єгор Анчишкін. Він стояв біля витоків відомого проекту Viewdle, що дозволяє здійснювати пошук по відео і розпізнавати обличчя на зображеннях. Першим інвестором Zakaz.UA став Олександр Ольшанський, президент холдингу Internet Invest (Imena.UA, Mirohost.net, Ашманов і Партнери Україна та ін)

KitApps

Онлайн-конструктор мобільних додатків, орієнтований на власників малих і середніх бізнесів. KitApps пропонує простий покроковий процес створення мобільного додатка 3 кроки, не вдаючись до допомоги професійних розробників і дизайнерів. В основі проекту лежить платформа з шаблонами, заточеними під специфіку різних індустрій. На поточний момент з допомогою KitApps є можливість створювати додатки для різних заходів. Найближчим часом подібні шаблони будуть доступні для ресторанів, готелів, агентств нерухомості, новинних сайтів і інших бізнесів. У цьому році проект отримав першого інвестора. Засновник KitApps – Артем Яремчук. Всього над сервісом працює 10 осіб. Серед його клієнтів Cisco Systems, KGS Global, Euroindex, AdamSmithConferences, UFI.org та ін.

Prostobook

Сервіс друку книг на вимогу, який заснував тепер відомий і за межами онлайну Денис Олейников. Робота проекту була паралізована через добре знайомих багатьом подій, але не дивлячись на це, його діяльність була відновлена. Правда вже з-за меж України. Але все починалося в нашій країні і Денис, поки ще сподівається, що коли-небуть діяльність проекту тут і продовжиться.

YaWare

Автоматична система обліку робочого часу співробітників, яка допомагає визначити шляхи підвищення продуктивності, оптимізувати витрати часу в компанії, а також віддалено контролювати роботу. Складається з онлайн-сервісу та клієнтського додатка, які відстежують час на конкретних сайтах, додатках і види (як пов’язаних з роботою співробітника, так і «тайм-кілерів» на кшталт соціальних мереж, IM-сервісів тощо).

TicketForEvent

Сервіс онлайн-реєстрації, продажу електронних квитків і бейджів для заходів. Організаторам потрібно лише вставити на сайт спеціальний віджет, а все інше візьме на себе TicketForEvent. Він дозволять приймати оплату безліччю способів і з допомогою спеціального ПО зчитувати роздруковані квитки на вході. З червня 2011 року сервісом скористалися понад 275 заходів по всьому світу. Засновник проекту – компанія ExpoPromoGroup, в яку на початку цього року вклав $1 млн фонд Decarta Capital.

P. S. KitApps, Prostobook і YaWare набрали однакову кількість балів

Від імені всіх експертів, редакція AIN.UA щиро вітає переможців та бажає успіхів у розвитку бізнесу у новому 2012 році!

Артур Оруджалієв

Схоже

Share on Facebook Share
0
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
0
Total Shares
comments powered by HyperComments!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here