Home Онлайн-сервіси Кращі безкоштовні антивіруси

Кращі безкоштовні антивіруси

0
886

Shares

Якщо ви шукаєте хороший антивірус із захистом тільки від вірусів, то тут можна порадити Avira AntiVir Personal Edition. Це дуже невимогливий до ресурсів антивірус з найкращими здібностями по виявленню вірусів і руткітів.

Але є у нього і мінуси. По-перше Avira AntiVir Personal Edition немає вбудованого антишпигуна і сканера електронної пошти. По-друге, оновлення цього антивіруса зазвичай рідше ніж в інших антивірусів, а іноді і взагалі припиняються на деякий час.

Всі перераховані вище недоліки відсутні в антивіруса avast! Free Antivirus. У нього входять модулі для захисту комп’ютера від руткітів і шпигунських програм, сканер підозрілих процесів у режимі реального часу (включаючи перевірку електронної пошти), а також сканер сполук P2P.

До плюсів Avast! можна додати низьке споживання системних ресурсів, підтримку роботи цього антивіруса на машинах з застарілими версіями Windows і русифікований інтерфейс. До мінусів — високий відсоток помилкових спрацьовувань. Також дещо дратує необхідність щорічної безкоштовної реєстрації.

Серед інших варті уваги антивірусів можна згадати AVG Anti-Virus Free Edition. Крім самого антивіруса цей пакет містить антишпигунський модуль, систему контролю за фішингом і сканер електронної пошти. Рівень виявлення шкідливих програм у AVG Anti-Virus досить гарний, а часті оновлення.

До мінусів AVG Anti-Virus Free Edition можна зарахувати великий розмір програми деяку ваговитість» при роботі на комп’ютерах з низькими системними можливостями. При установці антивірусу робиться спроба нав’язати панель AVG Security Toolbar пошуком від Yahoo.

Три розглянутих вище антивіруса дійсно представляють реальну альтернативу багатьом платним програмам. Багатьом, але не всім. Посилити захист комп’ютера і підняти її на рівень кращих комерційних зразків, можна з допомогою інших антивірусів, які мають хороші сканери, що викликаються за бажанням користувача.

[adsense]

Таке сканування можна проводити регулярно, виявляючи при цьому шкідливі програми, які (можливо) пропустив основний антивірус. Хоча варто зауважити, що при добре побудованій стратегії захисту комп’ютера цінність такого сканування буде мінімальною.

Всі згадані антивірусів можна використовувати в якості сканера запускається на вимогу. Для цього при встановленні AntiVir або Avast! потрібно використовувати вибіркову інсталяцію і відключити захист у реальному часі. AVG переводиться в режим примусового сканера шляхом простого відключення захисту вже після установки.

Dr.Web CureIt! або Kaspersky Virus Removal Tool також можна використовувати в якості примусового сканера. Обидві програми належать до портативного софту і є, серед іншого, чудовими рішеннями для видалення вже присутніх на комп’ютері шкідливих програм. Мінус — обидві програми не оновлюються, тому кожен раз доводиться завантажувати повну версію.

Увага:

1. Використання більш ніж одного антивірусного продукту для захисту в режимі реального часу може викликати конфлікти і надмірне використання системних ресурсів, тому строго рекомендується використовувати тільки один антивірус для захисту в режимі реального часу.

2. Антивіруси надає захист від вірусів, троянів і руткітів. Але зі збільшенням кількості шкідливих програм, паралельно з антивірусами потрібно мати і інші програми для забезпечення безпеки комп’ютера — в першу чергу фаєрволи і антишпигуни.

джерело: biblprog.org.ua

Схоже

Share on Facebook Share
2
Share on TwitterTweet
0
Share on Google Plus Share
Share on Pinterest Share
0
Share on LinkedIn Share
Share on Digg Share
2
Total Shares
comments powered by HyperComments!

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here